Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mrest A. Calvus-a  (Read 52055 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Re: Altolamprologus Calvus
« Reply #20 on: 21 April, 2005, 16:18:29 »
Samo ti 'kreni' sa njima (od malena) i ocekuj prvi mrest za jedno 2,5-3 godine! :-D

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #21 on: 22 April, 2005, 14:41:26 »
I to AKO mu se posreci da muzjak ne skikne, e da , SVAKA CAST LJUBISA za mrest!!! CIKLID_166
Pozdrav, Joca

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #22 on: 11 May, 2005, 23:05:54 »
Pozdrav svim ljubiteljima ciklida.  CIKLID_166
Prvo, izvinjavam se sto me nije bilo na sajtu neko vreme. Usled nekih privatnih problema bio sam prisiljen da se selim, a to je za akvaristiku prilicno veliki problem.  CIKLID_200  Medjutim, kad se voli, nije tesko. Gubici su morali da se pojave, jer je promena sredine, put do novog aq i svo to maltretiranje ciklida, za njih veliki shok! Srecom, uginulo je samo prvo leglo mojih Calvusa (njih 20). Kazem srecom, jer se maticni par opet omrestio (sto se moze videti na novim fotografijama u mojoj galeriji). Odlucio sam da skoljku ne vadim, i vidim da li su roditelji sposobni da sacuvaju male od opasnih Reganija koji neprestano kruze oko legla. Proslo je desetak dana od mresta i uskoro ocekujem da mali proplivaju i da se pojave ispred skoljke. Za sada ih majka uspesno drzi duboko u skoljci. Eto, za sada toliko od Calvusman-a...

Offline marince

• Član
« Reply #23 on: 12 May, 2005, 11:43:45 »
Zao mi je Ljubisa sto ti se to desilo sa prvim mrestom, ali verijem da ces sa ovim imati uspeha! Sta jos reci osim...samo napred!! Pozdrav!

Offline Zeljko-Ob

• Član u razvoju
  • **
« Reply #24 on: 12 May, 2005, 16:14:10 »
Za CALVUSMAN-a vazi:                                                         SAMO NEKA SE PRC...!!!!!!!!!

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #25 on: 13 May, 2005, 11:44:50 »
Ljubisa, bolje izvadi skoljku jer kada mali proplivaju bice MNOGO laka meta za uvek gladne J.regani-je!!!
Tesko ce ih sacuvati roditelji, cak moze da se desi da tata_calvus krene da ih klopa CIKLID_179
Pozdrav, Joca

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #26 on: 13 May, 2005, 12:23:19 »
JZH je u pravu, altosi nisu brizni roditelji kao neki drugi Tanganyikanci.

Licno, skoljku bih uklonio tek kada mali bas proplivaju tj. skroz izgube zumance.  Ako izvadis prerano male su sanse da prezive jer su extremno osetljivi na promene sredine (vode) a potrebna im je konstantna aeracija skoljke sto ces tesko postici bez zenke.  Ukljanjanje skoljke sto kasnije daje i zenki vreme za dodatni 'odmor' od nasrtaja muzjaka.

Isto tako, mali koji su proveli neko vreme u skoljci koju cuva majka slicno ce se i ponasati kada se i oni budu mrestili za koju godinu. Znaci, identifikovati skoljku kao pogodno mesto za mrest, cuvati male dok ne proplivaju...itd.

p.s. muzjak calvusa mi je juce ubio zenku zbog njene ne snalazljivosti oko mresta tj. cuvanja skoljke.  Neprijatan prizor, s'obzirom da je on 2 puta duzi i 4 puta masivniji.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #27 on: 13 May, 2005, 13:27:10 »
F.U.C.K.
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #28 on: 13 May, 2005, 14:42:55 »
E bre Alzo.........
Pa sto nisi reagovao, tj. prebacio je u filter ili u drugi akvarijum????
STO??? CIKLID_150
Pozdrav, Joca

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #29 on: 13 May, 2005, 15:03:49 »
Znas kako...JZH...

...to 'batinanje' je deo standardnog rituala kod altosa i u prvom momentu sam pomislio...tj. nisam ni razmisljao da ce da se zavrsi na ovaj nacin.  Medjutim kada sam shvatio da je zenka ozbiljno prebijena bilo je kasno a uhvatiti bilo koju ribu u mom 200l je nemoguce bez kompletnog praznjenja (dekoracije) akvarijuma.  Ugasio sam svetlo...i nisam mogao da pomognem, izgleda.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 August, 2018, 03:20:25

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154882
  • Total Topics: 9349
  • Online Today: 82
  • Online Ever: 450