Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kako povecati/smanjiti pH u akvarijumu  (Read 24286 times)

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
Re: Kako povecati/smanjiti pH u akvarijumu
« Reply #30 on: 25 February, 2013, 23:35:45 »
Ph smanjujes sa co2 ili sa sircetom!
Sa co2 mozes da ga odrzavas na zeljenoj visini dok sa sircetom moras da ga doziras redovno i dosta je nestabilan ako u akvariju ima nesto sto ga podize, recimo kamen, pesak itd

Pogledaj na you tube-u diy co2 systeme mozda dobijes nekakvu ideju ;)
« Last Edit: 25 February, 2013, 23:37:20 by igoRR »

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #31 on: 26 February, 2013, 00:39:45 »
U zjeee Vlado koja cena... Evo ja cu da redukujem pH kome god za upola manju cenu, imace i duplo vise tecnosti za redukovanje pH duplo vise vode.

Brate cenu nisam ja odredio...Može i ortofosfornom kiselinom,što ne preporučujem....a niko nije rekao da je akvaristika ''jeftin'' hobi... ;) Ja radim smolama/kada zatreba/ i ide dobro...za sada.A evo i Igor ima dobro rešenje...

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #32 on: 26 February, 2013, 01:29:43 »
Igor ima katastrofalno lose resenje i ne znam odakle mu da napise ovako nesto....
Prvo nemoj da se zajebao neko da sipa sirce...
U malim kolicinama (kao kad na primer skidate kamenac) sirce nece da napravi sranje.
Ali ako probate da stvarno sipate sirce pripremite se na katastrofu sa  bakterijama, zdravljem riba, ugljen dioksidom... Takodje ma koliko dodavali sirceta nista pametno necete postici sto se tice pH jer acetatna kiselina nema nista u sebi sto ce pH drzati na konstantnom nivou, samo ce doci do vecih fluktuacija pH sto je jos gore za ribe.

CO2 snizava pH to je tacno ali takodje i ovde nista pametno sto se tice pH necete postici dodavanjem CO2. Dodavati CO2 samo da bi snizavali pH je besmisleno i cak veoma glupo. CO2 se dodaje u vodu zbog biljaka i ne mali put se desilo da se ventil na CO2 boci poremeti i pobije ribe.
Uostalom cini mi se da retko ko i razume funkciju pH sto se tice riba i za sta je pH bitan.
« Last Edit: 26 February, 2013, 01:31:19 by Dzo »
So long and thanks for all the fish...

Offline Vlada

• Veoma napredan član
« Reply #33 on: 26 February, 2013, 01:49:38 »
Pa eto reši čoveku problem sa vodom od 5 pH...Daj konkretno rešenje... ;)

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #34 on: 26 February, 2013, 02:10:57 »
VEc jesam na mnogo mesta...

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #35 on: 26 February, 2013, 10:11:07 »
Ja do sad nisam imao losih iskustava sa jabukovim sircetom, nikad ga nisam sipao dir. u akvarijum nego u bure u kom mi se sprema voda za zamenu da bih izjednacio ph sa onim u akvarijumu, mada moguce je da si u pravu da sirce pravi problem ako su tvoja iskustva takva ;)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #36 on: 26 February, 2013, 11:18:43 »
Evo i saveta koji NISU iz licnog iskustva, a mislim da su pristupacni.
Dodavanjem drveta kao dekoracije, i treseta u filter takodje smanjuje pH, ali i boji vodu naravno u nekom duzem vremenskom periodu.
Ako zelite da povecate pH u slatkovodnom akvarijumu, mozete dodati morsku skoljku ili skelet korala u sam akvarijum ili u deo za filtraciju.
U tom slucaju effekat nece biti trenutni ali ce tokom vremena pH biti podignut i balansiran na zeljenom nivou.

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #37 on: 26 February, 2013, 21:45:47 »
Dobro zboris Pjotre ipak postoje neke ribe kojima je potreban ekstremno nizak pH. I kojima u akvarijumskim uslovima ni treset ni veoma meka voda ne moze da pomogne... Medjutim takve ribe su prilicno retke i skupe i ako neko dodje vec do njih znace kako ce sa njima.
Sirce se koristi u biljnoj akvaristici a cini mi se i u morskoj gde pospesuje rad bakterija (ovde treba biti obazriv jer mnoge bakterije koje koriste acetate nisu nuzno i dobre za akvarijum) i obogacuje vodu CO2 pri razgradnji, ali opet samo u odredjenim, malim kolicinama koje u baferizovanoj vodi nece napraviti neke bitne promene pH...

Offline milos.sm

• Značajni član
« Reply #38 on: 15 November, 2013, 16:55:35 »
Sad izmerih ph kod Diskusa,Serinim ph testom,dobih 8.0, :shocked: :shocked: :shocked: akvarijum je privremen na nekih 15 dana,da li je potrebno hitno smanjenje ph i da li da kupujem serin tropical ?
Početnik sa diskusima.
Hvala,pozdrav
« Last Edit: 15 November, 2013, 16:59:43 by milos.sm »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 October, 2018, 09:51:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154911
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 100
  • Online Ever: 450