Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Moja izvedba TOP filtera  (Read 9140 times)

Offline kondrlja

• Napredni član
Moja izvedba TOP filtera
« on: 30 August, 2008, 20:40:55 »
Evo je moja topcina, mozda se nece nekom svideti jer je preliv malo modifikovan, ali je u sustini TOP.

2. slika prikazuje prelivni sistem
3. i 4. zamenu vode, u dva poteza

Offline kondrlja

• Napredni član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #1 on: 30 August, 2008, 20:58:07 »
A evo i TOP-izmestenog filtera, koga je moj cale konstruisano, i mogu slobodno reci da funkcionise fenomenalno, a voda je kristalno cista

Offline Radmanovac

• Značajni član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #2 on: 30 August, 2008, 21:43:05 »
Sada će se Piroman ubaciti sa konstatacijom kako ovo nije TOP Filter.  :D
Sviđa mi se trip kako je voda dovodena pomoću prskalice. Prvo ide u filter masu, pa tek onda u akvarijum.
Kaposkid.  :applause:

Offline kondrlja

• Napredni član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #3 on: 30 August, 2008, 22:34:50 »
Hvala druze, ali voda sa cesme ide direktno u AQ, a voda se iz AQ izbacuje preko pumpe, tj. kada zatvoris ventil

Offline Radmanovac

• Značajni član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #4 on: 31 August, 2008, 01:12:01 »
Slike jesu bile jasne, ali je objašnjenje bilo mršavo.
I to je odličan trip.
 :applause:

Offline Shteff

• Član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #5 on: 31 August, 2008, 01:59:33 »
Ja ipak mislim da je tvoj filter vredan nove teme, sa kompletnijim objasnjenima, u svakom slucaju svaka cast!   :applause:

Offline Radmanovac

• Značajni član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #6 on: 31 August, 2008, 12:20:18 »
I ja glasam za novu temu. Tipa, moja filtracija TOP Filterom.
Veličina akvarijuma, dimenzije TOPa, protok, pozicija, slojevi, sistem prolaza vode, način dolivanja, a i odlivanja. Ovako će se tema zagubiti među svim ostalim TOPovima u ovih 50 strana tupljenja.

Offline kondrlja

• Napredni član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #7 on: 31 August, 2008, 13:19:06 »
Ja cu pisati ovd, a admini naka naprave novu temu da ne bi duplirao slike, a ja cu okaciti jos slika, bolje se vidi kada se skine poklopac, a za to mi treba jos jedan covek, posto nisam smislio bolje resenje za skidanje istog. Inace cela hauba nije bila predvidjena za TOP, te je sve budzeno.

Offline kondrlja

• Napredni član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #8 on: 31 August, 2008, 13:33:32 »
Ajde da krenemo od slike br. 2

Prelivni sistem sam napravio ovako iz razloga da bi imao gde da hranim ribe, znam da ima i drugih resenja, ali su u principu sva ista.

A odradjen je tako sto sam samo pregradio filter na pola, naravno te pregrade su nize  od stranica filtera za nekih 4-5 cm

Offline kondrlja

• Napredni član
Moja izvedba TOP filtera
« Reply #9 on: 31 August, 2008, 13:58:23 »
Na ovoj slici se vidi sledece:
Crevo koje je na samom dnu, povezuje cevi sa pumpom. Povezivanje veoma jednostavno, na kraj pocetak cevi se zavari PVC koleno sa metalnim navojem, na koji se stavlja metalni nastavak, kao za bastensko crevo koje se pricvrscuje jednom selnom.

Zatim odmah iznad kolena ide sledeci T racva (valjda se tako zove) takodje sa metalnim navojem na koje se stavlja najobicniji ventil, naravno svi spojevi koji imaju metalni navoj moraju imati kudelju da ne bi curela voda.

Zatim ide jos jedno zeleno koleno (ali bez metalnog navoja) na koje se lepi pomocu pegle cev u zavisnosti od duzine AQ, i  na kraju cevi ide cep koji se takodje lepi peglom.

Posle ovog zelenog kolena ce te videti jos jedan ventil koji sam stavio iz razloga jer nisam bio siguran da li ce voda da potece kada otvorim prvi ventil koji odvodi vodu u kanalizaciju. Pa je prvo  trebalo da se otvara ventil koji odvodi vodu, a onda zatvara taj ventil da voda ne bi isla na filter nego direk u kanalizaciju. Medjutim otvaranjem ventila za odvod vode, deo vode je tekao preko cevi na filter, a deo vode direkt u kanalizaciju, cime se ne prekida filtracija, jedino je proces menjanja vode nesto sporiji. Recimo da mi treba oko 30 min da promenim nekih 200 litara vode i isto toliko dolijem.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 October, 2018, 09:57:19

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154905
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 99
  • Online Ever: 450