Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Sređivanje foruma  (Read 19730 times)

Offline bojan74

• Veoma napredan član
Re: Sređivanje foruma
« Reply #20 on: 09 August, 2011, 22:07:41 »
ja sam za to da se ukine prodaja riba kroz male oglase! zna se gde se kupuje riba u beogradu, zna se gde se kupuje u novom sadu pa izvolite. odgajivaci i prodavci koji se time bave imaju banere (placaju ih) i uzgoj i prodaju ribe treba ostaviti njima. ima ljudi koji su dosta truda, znanja, pa i para, ulozili u to i isti ne zasluzuju da im sve to kvare oni koji po nekada i neznaju sta prodaju. nekada imam utisak da ovde ima vise malih biznismena nego pravih hobista i onih koji drze ciklide iz ljubavi. prodaju se ribe sumnjivog kvaliteta, prodaju se lose ribe, prodaju se ribe koje su dobijene na poklon, a to nikako nije dobro. dodje novi clan, pocne da uci, nabavi aq i ribe i za prvi mrest posle par meseci, evo ga u oglasima. prodaje potomke riba koje su u srodstvu. to ne ide. lupeta se po forumu nebili se nakucalo 100 postova i sve to da bi se moglo oglasavati i prodavati. zanimljiva je i borba za izgubljenim postovima, opet, zbog trgovine. znam da ce puno ljudi ovo docekati na noz ali mene strasno nervira kada vidim u oglasima ribe ispranih boja, nepravilnih sara i nedaj boze, bolesne. mozda nebih ovako razmisljao da i sam nisam bio zrtva prevare. skoro da sam ubedjen da se u oglasima ne mogu nabaviti ribe vrhunskog kvaliteta. ljudi o kojima se ovde radi ce se sigurno prepoznati a neki mozda i javiti  :cool:

Offline herman

• Značajni član
« Reply #21 on: 09 August, 2011, 22:29:41 »
Lepo je to sto ti pricas da smo mi razvijena zemlja i da ljudi mogu kupovati po prodavnicama ribe koje su extra kvaliteta pogotovo kod nas gde konkurencije nema pa se ribe prodaju po astronomskim cenama.Ali treba imati u vidu i ljude koji zele da imaju ciklide u svojim akvarijumima a da pritom nemoraju jer nemaju sredstva da plate te extra kvalitetne ribe nego vec drugo,trece, cetvrto koleno po mnogo nizim cenama i opet ce biti srecni.
Uvek je i bilo- kolko para tolko muzike.
A za fanatike uvek postoji prodavnica :)

Offline Nightrider

• Napredni član
« Reply #22 on: 10 August, 2011, 00:14:22 »
ja sam za to da se ukine prodaja riba kroz male oglase! zna se gde se kupuje riba u beogradu, zna se gde se kupuje u novom sadu pa izvolite. odgajivaci i prodavci koji se time bave imaju banere (placaju ih) i uzgoj i prodaju ribe treba ostaviti njima. ima ljudi koji su dosta truda, znanja, pa i para, ulozili u to i isti ne zasluzuju da im sve to kvare oni koji po nekada i neznaju sta prodaju. nekada imam utisak da ovde ima vise malih biznismena nego pravih hobista i onih koji drze ciklide iz ljubavi. prodaju se ribe sumnjivog kvaliteta, prodaju se lose ribe, prodaju se ribe koje su dobijene na poklon, a to nikako nije dobro. dodje novi clan, pocne da uci, nabavi aq i ribe i za prvi mrest posle par meseci, evo ga u oglasima. prodaje potomke riba koje su u srodstvu. to ne ide. lupeta se po forumu nebili se nakucalo 100 postova i sve to da bi se moglo oglasavati i prodavati. zanimljiva je i borba za izgubljenim postovima, opet, zbog trgovine. znam da ce puno ljudi ovo docekati na noz ali mene strasno nervira kada vidim u oglasima ribe ispranih boja, nepravilnih sara i nedaj boze, bolesne. mozda nebih ovako razmisljao da i sam nisam bio zrtva prevare. skoro da sam ubedjen da se u oglasima ne mogu nabaviti ribe vrhunskog kvaliteta. ljudi o kojima se ovde radi ce se sigurno prepoznati a neki mozda i javiti  :cool:

ja se ne osecam prozvano jer sam za dve godine postavio dva oglasa,
ali dobra opaska na kraju ovog izlaganja, po sistemu "ko pisne govno stisne",
poslednji sam postavio oglas pa sam mozda inspiracija,
a i zbog licnog stava moram da odgovorim,

sve ribe ribe pa i ove iz oglasa sam kupovao od odgajivaca i javno mogu da kazem da ni to nije apsolutna garancija kvaliteta - sto si i sam rekao bio sam prevaren par puta,
da ne pricam o tome koliko Beograd i Novi Sad sa po par ozbiljnih uzgajivaca mogu efektivno  da pokrivaju celu Srbiju
toliko o tome

a sto se tice oglasa clanova, tacno je da ima onih koji su na formumima samo zbog oglasa i da ima puno skarta od riba, ali je i tacno da vecina nema nikakvu zaradu vec pokusava da nesto kupi jeftinije ili proda ili menja ono sto mu je visak,

sta da radi na primer neko ko prestaje da drzi ribe ili odredjenu vrstu,
vecina koja ima viskove muzjaka i sl. - bez oglasa ne moze cak ni da ih pokloni

niko malim oglasima nije i nece pare zaraditi od akvaristike - to je jedino sigurno!

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #23 on: 10 August, 2011, 11:00:43 »
Moram da prokomentarisem ,vec zapocete komentare. Ukidanje malih oglasa traje godinama, s predlozima koji stizu od raznih ciklidasa. I to nikad nije proslo. Da napravim neku paralelu. Zasto vecina sajtova ne ukine prodaju polovnih automobila, da bih dosli do kvaliteta istih, jer se zna gde se automobili prodaju. Deluje mi apsurdno ali poredjenje s automobilima ne shvatite kao ono pravo s ciklidima, uzeto kao primer, moglo se uzeti bilo sta drugo. Sve sto se prodaje prodaje se na trzistu i to dobrog ,i loseg kvaliteta i sve ima svoju cenu. Moram priznati da je veoma diskutabilo da li se kod odgajivaca, prodaje kvalitetna riba i odakle vodi poreklo. Ja u principu nikada nisam imao problema, pri kupovni riba od odgajivaca. Medjutim ,razlicita su iskustva, i ovde je o tome pisano. Pri kupovini ciklida od ciklidasa takodje nikad nisam imao problema, verovatno znajuci sta i od koga kupujem. Znam slucaj od skoro da je jednom ciklidasu prodato 4.ciklida, sva razlicita i od toga dva biotopa. Da li je i to posteno. Verovatno nije. Naucice se na svojoj gresci kao i vecina nas po mnogim pitanjima. Ukidanje malih oglasa na sajtu smatram kontraproduktivnim, jel nece doci do razmene ciklida i  riba u onoj meri koja je na trzistu usled ponude i potrazenje. Uvek nekom nesto treba, a zarada je zanemarljiva. Slazem se da treba da postoji kvalitet ciklida. Ali je veoma diskutabilno kako trziste popuniti samo s kvalitetnom robom.
Moj gore komentar se odnosio, na to, da se ne ukunu mali oglasi, posto je to vec predlozeno kao novena poboljanja rada sajta.  Moj stav je da je to los predlog, bez bilo kakve ljutnje ma od koga dolazio.
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #24 on: 10 August, 2011, 12:48:40 »
Podforumi ''Linkovi'', ''Ciklidne knjige'' i ''Prodavnice'' su postali jedan podforum.

Podforumi ''Algari i ostale kompatibillne ribe'' i ''Biljke' 'su se sjedinili, s'tim što je pod-podforum ''Biljke'' izdvojen.
« Last Edit: 10 August, 2011, 12:56:39 by nedara »

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #25 on: 10 August, 2011, 13:11:14 »
Šta mislite o tome da podforum ''Tehnika i hemija'' dobije razdvajanje (ili pod-podforume) ''Osvetljenje'' i ''Filtracija''?

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #26 on: 10 August, 2011, 15:51:59 »
Šta mislite o tome da podforum ''Tehnika i hemija'' dobije razdvajanje (ili pod-podforume) ''Osvetljenje'' i ''Filtracija''?
U potpunosti se slazem  ;) Takodje, koristim priliku i da cestitam na izboru za urednika  :cool:

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #27 on: 10 August, 2011, 21:18:33 »
Odlicna ideja,svaka cast!
Forum je i do sada bio odlican a sa ovim sitnim korekcijama mislim da ce biti bez konkurencije na ovim prostorima sto se tice ciklida.
Samo napred!

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #28 on: 10 August, 2011, 21:28:46 »
Ja bih rubriku DIY prekrstio u uradi sam  ;)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #29 on: 10 August, 2011, 21:54:35 »
Bilo kako uradis, dobro si uradio, sto se tice formulacije
Vrlo dobar predlog razdvojiti ove dve stavke, kao Osvetlenje i Filtracija, podrzavam !
Akvaristika, to je moja ljubav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 07:22:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154907
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 111
  • Online Ever: 450