Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Prelivna creva i cevi  (Read 25988 times)

Offline andr0id

• Značajni član
Re: Prelivna cijev slabo usisava
« Reply #110 on: 30 January, 2015, 19:04:48 »
Crevo od slaufa jedva sam navukao. Kupit cu ja cjevi plasticne i koljena. Ali vise mi je vuklo sa pumpom od 400l/h. Ovo mi se desava od neki dan kada sam imao samo 3 spuzve. A sad vidis sta imam. Nivo vode je ok sto znaci da je protok ok. Komora gdje je pumpa ne presusuje.. po 4 dana spadne samo 1-2 cm nivo sto mislim da je ok.. a sedmicno perem vatu.

Ove aam ureze bio zaljepio. Ali sam imao potop neku noc kada sam ribe zatrovao. Ubacio nove spuzve s posla ali su prskane sa necim. I ribe su mi jedva prezivjele. Srecom vodu sam bio promjenio 70%. Morao sam. Ali muzjak carleus se nije oporavio. Patio se 3 dana i uginuo.. i voda ga je odnijela do cijevi i zacepio je i poplavu mi napravio. Pa sam skinuo ponovo da budu ovi urezi.. ma da u ja mislim da zbog njih slabo vuce.

Da kupim jos jednu prelivnu manju neku.. a ovu dole zacepim.. ne znam sto cu dobiti s tim..

Sumnjam da je do pumpe. Pumpa je nova mjesec dana se tek koristi i cistio sam i nju neki dan. Protok je na maximumu nastiman.

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #111 on: 30 January, 2015, 19:11:42 »
Dva preliva uvek moze. Testiraj pumpu sa onom od 400 l. Mozda je do nje. Nemam neko logicno mišljenje. Mislim da ti crevo malo guši pummpu

Offline nikouro

• Značajni član
« Reply #112 on: 30 January, 2015, 19:58:19 »
Ja imam istu pumpu i jedva dve cevi f30 stignu da  napoje filter. Kad je pumpa podesena na najmanji protok to i nekako prolazi. Na najacem protoku jedva a deo prljavstine ostaje na dnu. Sledeci korak jeste f50 cev :)

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #113 on: 30 January, 2015, 21:14:21 »
Ma kod mene pumpa radi svoj dio posla. I zaista nemam problema sa protokom u filteru. Na max je nastimana i nema otpada na dnu. Prije da me ovi urezi peglaju. Moram nesto skontati u cemu je caka. Ma da uskoro imam namjeru novi akv uzeti i mislim se da li u njega trokomorni filter ili nekako kupiti kanister kakav.. na ovom pijesku se sve zivo vidi. Ma da volim sto je ovaj tako da je opet akv cisci sa ovim. Da je neki krupniji ili crni.. ne bih vidio ovaj izmet.. akv je cist sto se tice ostalog dijela. Samo oko prelivne nekih 10 cm2 je uzas.. kao da mu je uzbrdo pa nece da ide u cijev hehe.

Offline slave76

• Početnik
  • *
« Reply #114 on: 30 January, 2015, 22:06:56 »
Mozda bi mogao da promenis polozaj pumpe. Ona ti je na dnu filtera. Ako bi je podigao da stoji blize povrsini vode mozda bi imala malo vecu snagu zbog manjeg pritiska, samim tim  i jaci cug.

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #115 on: 30 January, 2015, 22:27:50 »
Ok pokusam i to sutra. Samo tjesno mi je u toj komori. Obrati paznju na sliku pumpe. Pumpa je velika oko 0.50 kg ima.. pipak za crijevo je gore. Ne mogu je okrenuti nigdje da je zaljepim. Pokusat cu nesto ispod da podbacim.

Offline froger

• Član
« Reply #116 on: 31 January, 2015, 11:47:16 »
Mislim da je najbolja varijanta zazor kroz koji prolazi voda. Pregrada kojom se filter odvaja od ostatka akvarijuma se napravi uza za 4-5mm i sa strane gde voda treba da ulazi u filter se samo pri dnu i vrhu zalepi silikonom tako da voda tuda prolazi. I estetski je to prihvatljivija varijanta od raznih cevcuga koje vise po akvarijumu.

Offline andr0id

• Značajni član
« Reply #117 on: 31 January, 2015, 15:37:27 »
To ide na novi akv. Ovaj sam ovako kupio i nije vredan  truda vise.. sto  se toga tice.. u njega ce ici neke maticne mozda dzekovi.. a i novi sta budem skontao.. dosao sam s posla tek pa cu probati sta poslije sa podizanjem pumpe.. skinut cu sreco i pokusati jednu plasticnu cijev staviti. Mislim da je isti fi.

Sumnjam u jos nesto. Neki dan kada sam    mjenjao vodu od zatrovanja. Izvadio sam i pumpu skinuo poklopac i ocistio je. Kada sam vracao dijelove nazad, kao da sam pogresno stavio. Plasticni krug koji ide na propeler ovaj da zatvori sve, kao da sam ga okrenuo i potkacio ono pomjeranje za minimum/maximum.. pa je ta rucica otisla na maximum a ustvari sada radi na minimum.. vidjet cu poslije.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 19:13:59

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]