Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: priča o Cyprichromis leptosoma  (Read 35137 times)

Offline profiler

• Značajni član
Re: Cyprichromis Jumbo & Leptosoma
« Reply #20 on: 14 February, 2005, 14:43:51 »
Mene licno, kod ciklida je prvenstveno privuklo ponasanje pa tek onda izgled. Smatram da ciklidi pokazuju dosta elemenata inteligentnog ponasanja za razliku od vecine drugih riba. Zauzimanje teritorije, odbrana iste, uspostavljanje hijerarhije, izazivanje jaceg, privlacenje zenke, rituali pre i za vreme mresta, razne strategije, taktike i planiranje ponasanja etc. samo su deo repertoara slozenog ponasanja sa elementima koriscenja bazicnih intelektualnih procesa. Za mene sve ostale akvarijumske ribe - ukljucujuci i morske - samo plivaju i nista vise, dok ciklidi u mnogo vecoj meri koriste mozak i pruzaju zadovoljstvo konstantnog ispoljavanja novih i zanimljivih obrazaca ponasanja. Ponavljam da je to moja licna impresija!!!

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #21 on: 21 February, 2005, 22:04:15 »
Ovaj serif je vec iza sebe ostavio 17 malaca (4+2+5+6) a jos nije u punoj snazi.  Tako ti je to kada si sam sa 9 "zena"!  CIKLID_115

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #22 on: 21 February, 2005, 23:17:08 »
Da li je boja na repu efekat blica ili se ofarbao???
Pozz
Piroman

Offline capara

• Značajni član
« Reply #23 on: 22 February, 2005, 00:34:14 »
Ciklidi su uopste zajebane vrsta riba,jasam kao klinac poceo da gajim zivorotke , pa zatim ubrzo oskare skalare e kada sam prvi put vido uzivo diskuse reko sam sebi ovo moram da cuvam i jai ako su mi svi govorili da je to mnogo tesko i da su ciklidi zahtevni.Kada sam ih prvi put izmrestio to je bila za mene nagrada i tada se isplatile sve moje muke.Kada sada pogledam neki akvarijum gdesu recimo ksifoi barbusi, kazem lepo je to sve ali diskusi su pravi..Pitanje je staje to sto nas privlaci kod ciklida , dali se osecamo uzvisenije kad kazemo ,,znas ja cuvam tropheuse , oskare ili diskuse,,...............Meni recimo i da neko pokloni neke druge ribe osim ciklida jabih reko  stacemi to  onda ispada da zelim da uvredim , maqda jednostavno takoje .
Sta mislite kolege ciklidomanijaci............ CIKLID_297   CIKLID_179

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #24 on: 22 February, 2005, 09:34:41 »
Samo cu citirati kolegu Profilera! Isto mislim.

profiler wrote:
Mene licno, kod ciklida je prvenstveno privuklo ponasanje pa tek onda izgled. Smatram da ciklidi pokazuju dosta elemenata inteligentnog ponasanja za razliku od vecine drugih riba. Zauzimanje teritorije, odbrana iste, uspostavljanje hijerarhije, izazivanje jaceg, privlacenje zenke, rituali pre i za vreme mresta, razne strategije, taktike i planiranje ponasanja etc. samo su deo repertoara slozenog ponasanja sa elementima koriscenja bazicnih intelektualnih procesa. Za mene sve ostale akvarijumske ribe - ukljucujuci i morske - samo plivaju i nista vise, dok ciklidi u mnogo vecoj meri koriste mozak i pruzaju zadovoljstvo konstantnog ispoljavanja novih i zanimljivih obrazaca ponasanja. Ponavljam da je to moja licna impresija!!!

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #25 on: 23 February, 2005, 12:17:08 »
Cista petica za muzjaka C.jumbo"Zambia",mogu ti reci Alzo retko lep primerak,a jos nije kompletirao boju,samo tako nastavi... CIKLID_183
Pozdrav, Joca

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #26 on: 23 February, 2005, 13:54:07 »
Bocno svetlo (blic) e cudo...moram priznati da boje nisu ovako intenzivne u prirodi...medjutim definitivno je poceo da dobija zutu boju!  Ne moze da se ofarba jer ima pune ruke posla...uvek nose 3-4 zenke!  CIKLID_115

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Cyprichromis leptosoma ......... par saveta
« Reply #27 on: 04 January, 2006, 12:35:28 »
Eto,sad sam dobio mail,da mi neko nudi Ciprychromis leptosoma Malasa yellowtail,jatu od 30-tak komada te par S.multipunctatus.
Sad me zanima,ako bih se odlučio,kako to funkcioniše u 400l akvariju,naravno sami u tom istom.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Par saveta
« Reply #28 on: 04 January, 2006, 12:44:17 »
To bi ti moj Bojko funkcionisalo super... Eeeeej pa jel znas ti sta je 400l? To jato leptosoma od 30-ak komada moze tako komotno da ti zapliva u 400L i da uziva...

Jel znas jos neke detalje, tipa odnos muzjaka i zenki, velicina...?

A multipunctatus-i... Pa ne mogu da skode, u svakom slucaju ne verujem da bi mogli da podmetnu jaja leptosomama, a i kad bi pokusali... Hhehehe bio bi to lep, a nadasve zanimljiv prizor :))

I sto je jos lepse od svega, u tom AQ jos ia puno mesta za neke Tanganjikance, recimo neke koji zauzimaju donji deo AQ... Ili neko jato tropheus-a.... Izbora je mnogo, odluka je jedna... UZMI UZMI UZMI!!! :)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Par saveta
« Reply #29 on: 04 January, 2006, 12:46:25 »
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
26 April, 2018, 07:39:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154750
  • Total Topics: 9328