Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Razmnozavanje Ancistrus-a  (Read 48774 times)

Offline Radmanovac

• Značajni član
Re: Mala pomoc oko mresta ancistrusa
« Reply #20 on: 27 November, 2006, 01:53:38 »
 I za zenke i za muzjake smrt je starosna granica za mrest.

Medjutim,  ponekada je jednostavno desi da zenka ne zeli da baci ikru.

Recimo meni se desavalo da zenka baca sa jednim muzjakom i da jednostavno kada predje u drugi akvarijum ne zeli da baca sa drugim muzjakom. Ali ne ugine, jednostavno tako zivi sa njim i nista.

Oni jednostavno kada im se hoce, onda rade kao ludi, svakih mesec dva bacaju ikru. A kada im se nece, onda im se nece.

Zasto i kako, velika je misterija. Po pitanju kvaliteta vode i same temperature nisu posebno izbirljivi.

Ostaje ti samo da cekas. Nadji im neku  jazbinu za akvarijum, gde ce baciti ikru i dobro ih hrani. Pa kako bude.

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #21 on: 28 November, 2006, 14:43:09 »
Cao, ja sam Mihajlo. Imao sam zenku koja se mrestila dve godine i odjednom je prestala i posle koji mesec uginula. Odrasla je zajedno sa muzjakom i sa oko godinu dana se pocela mrestiti. Omreste oko 50-ak krupnih jaja, koje muzjak cuva i nikada se nije desilo da se pojavi ples na ikri, tako da ne moras stavljati nikakve lekove.  Potrebno je da muzjak ima svoje mesto za mrest, a to je najcesce mala saksija sa malim otvorom tek da mogu da udju. On cuva ikru i kasnije mlade, ali ako se omresti u zajednickom akvarijumu moraju se mladi prebaciti u mrestilicu ili drugi akvarijum. Za vreme cuvanja ikre on nista ne jede. Dosta su krupni i nema problema sa ishranom, najbolje im davati kvalitetnu lisnatu hranu, a mogu da jedu i prokuvani list spanata, mada nema potrebe za to. Zenka se mresti svakih mesec dana, ali kako stari taj period se povecava, sve dok ne prestane sa mrestom, u mom slucaju u trecoj godini. Odrasle sam hranio sa suvom hranom i srcem. Kvalitet vode nema veci znacaj, a temperatura je bila od 26-28 stepeni. Moguce je da je tvoja zenka stara i vise se nece mrestiti pa najbolje da nabavis mladju zenku i neces imati problema. Zelim ti puno srece.
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
« Reply #22 on: 28 November, 2006, 23:27:07 »
Ako je ako sto kazes onda cu izgleda morati da nabavim nove ribe(mladje) posto zenka koju imam ima vise od 3 god. :-(
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #23 on: 01 December, 2006, 10:33:34 »
Mislim da ti zenka nije stara jer moj komsija ima zenku od 5 godina i redovno se mresti!

Offline MIKKI

• Početnik
  • *
« Reply #24 on: 28 March, 2007, 00:19:41 »
izvinjavam se sto obnavljam staru temu, ali situacija je sledeća u akvarijumu od 200 l koji pripremam za ciklide ubacio sam par odraslih ancitrusa koji su bacili ikru u jazbini koju je mužjak pripremio kopajući ispod jednog velikog kamena, u akvarijumu pored tog para ancitrusa živi samo još jedan mali žuti ciklid karleus od 1,5 cm. da li je potrebno da vadim ženku i tog mališana ili da ih ostavim u akvarijumu. Napominjem da mužjak već dva dana nije izašao iz rupe u kojoj maše perajima provetravajući ikru.

pozdrav i unapred hvala na odgovorima!

Offline MIKKI

• Početnik
  • *
« Reply #25 on: 28 March, 2007, 00:25:25 »
i da još jedno pitanje da li je neophodno da isključim filtere (mislim na spoljašni  stakleni, i imam i unutrašnju filter pumpu?

Offline Appendiculatus

• Appendiculatus
  • Član u razvoju
  • **
  • I am Vegeta, The Proud Prince of Saiyans
« Reply #26 on: 28 March, 2007, 00:53:47 »

Pozdrav svima! Mislim da bi trebalo da izvadis zenku, jer ce ona pokusavati da pojede ikru, a kada se mali izlegu, njih sigurno hoce, jer ce se onda razmileti po akvarijumu i muzjak vise nece moci da ih stiti. Mislim da je caerleus mali i da ne moze da im naskodi, ali ako mozes da ga prebacis u neki drugi akvarijum, onda uradi to, bar dok mali ne porastu malo. Zenku vise ne vracas dok su mali u tom akvarijumu, dok muzjak moze da ostane. Srecno!

Offline Hogar

• Član
Razmnozavanje Ancitrusa
« Reply #27 on: 06 November, 2009, 22:02:15 »
   Moze li neko da objasni postupak razmnozavanja Ancitrusa posto nigde nisam nasao objasnjenje.
   Sta je sve potrebno osim muzjaka i zenke  :)

Na par sajtova sam nasao njihove karakteristike i tako to ali malo sam slabiji sa engleskim.

E da!  Koja je razlika izmedju muzjaka i zenke?

Ja ima tri Ancitrusa i jedan od njih je znatno veci i ima kao neke nazovi bodlje ili brkove.  Dole na slici je pomenuti kriminalac.Da li je to mozda muzjak?

HVALA!

Offline stojke

• Napredni član
Re: Razmnozavanje Ancitrusa
« Reply #28 on: 06 November, 2009, 22:07:49 »
kada ima bodje onda je muzjak a zenke ih nemaju,ja ih nisam razmnozavao ali planiram da probam u skorije vreme-znam da treba da se odvoje u poseban aq i da budu sami,i da imaju kokos ili neke suplje panjeve da poloze ikru

Offline Hogar

• Član
Re: Razmnozavanje Ancitrusa
« Reply #29 on: 06 November, 2009, 22:12:52 »
Da li je to sve sto je potrbno?

Ja sam cuo da je njih bas zajebano razmnozavati.Trebam li da zamracim taj aq.
Kvalitet vode nadam se da odgovara kao sto je kod ciklida.

A temperetura?   Daj koji podatak vise.  :grin:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 January, 2018, 08:27:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]