Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Koliko hraniti?  (Read 9845 times)

Offline 013

• Početnik
  • *
Re: Koliko hraniti?
« Reply #10 on: 14 February, 2008, 12:06:41 »
da, to je najgore ...kad ih vide tako gladne, davali bi im na svakih 15 minuta ...

Offline djuma

• Veoma napredan član
Hranjenje ciklidi
« Reply #11 on: 18 April, 2011, 15:13:45 »
S obzirom da se ovde cesto pojavljuje izraz bloat, tj prejedanje ribetina, interesuje me koliko cesto hranite ribetine i koliko im dajete?

Takodje me interesuje koja je hrana najbolja po vasem misljenju za hranjenje malawi ciklidi (ja koristim one listice i spiruline, mada njih jako retko)?

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
Re: Hranjenje ciklidi
« Reply #12 on: 18 April, 2011, 16:38:09 »
Bloat je mnogo siri pojam od "prejedanja"... tu spadaju i svi ostali uslovi kao sto su npr> kvalitet vode, velicina aq, filtracija, ostali stanovnici aq i odnosi izmedju njih..

Sto se tice hranjenja, ja malawijce hranim 2-3 puta na dan, neces pogresiti ako imas vise razlicitih hrana na bazi bilja ali bar jedna od njih da sadrzi i spirulinu. Dobro im dodje ako poste 2-3 puta mesecno... Jednom ili dva puta nedeljno mozes im dati i jacu hranu u manjim kolicinama.
Salut

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 18 April, 2011, 16:55:11 »
Ja moje hranim jednom dnevno i to uvece izmedju 20h i 23h i nadam se da im je to dosta  :rolleyes:

Sad kada sam bio na putu keva ih je hranila na dva dana i kada sam se vratio nista im nije falilo, pa me interesuje koji je najduzi perio koji mogu bez hrane? Takodje ako neko moze, neka uslika kolicinu hrane koju daje ribicama po jednom obroku. Unapred hvala

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #14 on: 18 April, 2011, 17:53:32 »
Mogu i po dve nedelje bez hrane... mozda i vise, jer i tada se pomalo hrane, struzu alge sa kamenja i stakla, pojedu kojeg puzica, otkinu parce lista neke biljke, a nije retko da zafali deo peraja neke sporije ribe...

O kolicini je tesko da se kaze kolika bi bila porcija, jer nije isto kada hranimo 20 maticnih riba i 20 predmaticnih. Isto ima razlika i u vrstama i podvrstama, npr. saulosi i polit koji vaze za patuljaste mbune, ne jedu toliko kao estherae i crabro.
Najbolje je da sam odredis na osnovu licne procene i stanja riba (predeo stomaka), ako je uvucen ili pak previse zadebljan...
Salut

Offline nesa1

• Napredni član
« Reply #15 on: 18 April, 2011, 18:29:47 »
Ja moje hranim jednom dnevno i to uvece izmedju 20h i 23h i nadam se da im je to dosta  :rolleyes:

Sad kada sam bio na putu keva ih je hranila na dva dana i kada sam se vratio nista im nije falilo, pa me interesuje koji je najduzi perio koji mogu bez hrane? Takodje ako neko moze, neka uslika kolicinu hrane koju daje ribicama po jednom obroku. Unapred hvala
A sto tako kasno, ne mozes ranije?
Koliko ih imas i koje su velicine?
Ja ih hranim ujutru po paljenju svetla posle 20 tak minuta, i uvece 1 sat pre gasenja svetla.
Mada bi one jele uvek. :)
Moras sam da odredis kako ti je Kozz napisao.
Daj im toliko da hrana ne pada na dno, iz par puta sto pojedu za 1-2 minuta.

Offline djuma

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 18 April, 2011, 18:54:50 »
ribetine su mi na velicini od 5-6cm do 9-10cm, zavisi kako koje i imam ih oko 20-ak. Hranim ih jednom dnevno jer kada ustanem svetlo im je jos ugaseno (pali se na tajmer i radi od 15h do 23h), tako da jedino mogu kada se vratim sa posla, ali sam mislio da je bolje pre spavanja da im dam.

Sto se tice kolicine, koliko god da dam uvek nesto padne na dno jer to je lisnata hrana, koja je sitna ali se trudim da im dam iz tri puta za 1-2 min i to je to, neka malo gladuju nece nista da im fali  ;)

Sto se tice nehranjenja takodje sam primetio da kada me nema 3-4 dana i ako im ugasim svetlo tih dana i ne hranim ih, nije nikakav problem, sta vise cini mi se kao da im to prija, mada ne preporucujem drugima to da probaju (meni se to desi jednom u mesec dana)  :rolleyes:

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
« Reply #17 on: 27 January, 2013, 13:18:30 »
Ne znam da li se to desava i kod vas,moje ribe ne da reaguju samo kad pridjem akvarijumu,provale me kad ustanem sa stolice i vec krenu ka staklu..
Mada ne reaguju ni na koga drugog,tacno znaju ko je gazda!!! :cool:

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #18 on: 27 January, 2013, 16:21:42 »
Moguce je da ih hranis preterano, vec si imao problem sa vodom... Najbolja stvar koju mozes da uradis je da ih hranis tacno u odredjeno vreme i nikad van toga, tako nece ocekivati hranu svaki put kad pridjes.
Ova tema je iz naftalina ali granule su genijalna hrana u odnosu na listice iz jednog bitnog razloga mozete da ih brojite, tako da i najveci laik moze da nahrani ribe kako treba.
Kada idem na duze od par dana, ljudima kojima ostavljam da mi hrane ribe na akvarijume lepim instrukcije sa tacnim brojem granula koje treba da smrve ili ubace cele...
Napomenem da prvo izbroje granule na papiru pa tek onda stave u akvarijum, da im se slucajno ne bi prosulo vise.
So long and thanks for all the fish...

Offline sveta021

• Značajni član
  • Nostalgicni Limanac.....
« Reply #19 on: 27 January, 2013, 18:32:57 »
Ma presao sam ja na hranjenje ujutru i uvece,no na pocetku ih jesam hranio malo cesce...
Znaci kazes granule,hteo sam da uzmem jos jednu all around hranu,za sad imam JBL Malawi sa 38% spiruline,Tetra Discus,Vitakraft red i Sera Vipan.
Dvoumim se izmedju Tetra Phyll,Sera Granugreen i JBL Novo Rift ili mozda ideja za neku drugu?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 10:38:17

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]