Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kompatibilnost - Malawi i ostali  (Read 22400 times)

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
Re: Frontosa u malawi?
« Reply #60 on: 20 May, 2006, 16:30:08 »
Pa posto si u principu vise zainteresovan za Malawi,cuvaj prvo samo njih,kasnije mozes da napravis jos jedan akvarijum,mislim da je to ipak najbolje resenje.Ako bas hoces da ih drzis zajedno probaj.

Online nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Frontosa u malawi?
« Reply #61 on: 21 May, 2006, 05:36:26 »
Ja sad imam u akvarijumu samo ribe iz Tanganjike, a pre godinu dana je bilo par Malawi ciklida koje sam izbacio jer ne volim mesanje.
Ako hoces da mesas ova dva jezera obrati paznju na ishranu, jer su Frontoze predatori (mesojedi) i sa njima u akvarijumu je bolje da drzis neke ciklide koji se tako hrane. Ako bas hoces da mesas sa Malawi ribama onda bi tu isle skoro sve ribe koje nisu Mbune! A to su po tvom izboru upravo Aulonocare i Delfini.
Takodje, mislim da je bolje da pustis za pocetak da Frontoze porastu (na nekih 7-8cm) pa onda ubacis neke Malawijce jer su Frontoze mirne, polako i oprezno se hrane, a gladni Malawi ciklidi su extra brzi pri prozdiranju hrane, tako da bi ovi izvisili. To je moje iskustvo.

Offline Machiavelli

• Početnik
  • *
Mpange i Casuariusi
« Reply #62 on: 04 June, 2006, 10:38:31 »
Pozdrav svima,

moje ime je Djordje, inace sam iz Kragujevca. Pre jedno 3 meseca dobih akvarijum(kompletan) na poklon i nadjoh neke #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide#-eto cisto nesto da mrda :-)... Medjutim dosadise brzo (nemaju one pojma samo bleje unaokolo-glupe #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# do zla boga), odem do drugara (koji se inace bavi mrescenjem #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide#) i vidim Casuariuse i Mpange WAUUUUUUU! Najlepsi prirodni par dva Casuariusa na mresti, NEVEROVATNO!
Naravno vec kroz par dana rekog mojim malim sarenisima dovidjenja i eto meni Ciklida!

E od onda posecujem vas site i VRH je. Znaci sve so sam ikada hteo da pitam nasao sam ovde. Ocigledno da se vecina vas ovim bavi vec dugo, stoga sam ja jos jedan u nizu fanova ciklida...

Inace imam mali akvarijum 40L ali i ovi moji su mali, ali su vec prave lecnosti, hijerarhija vec uspostavljena zna se ko je ko, samo jos jedna mala Mpanga i jedan osrednji Casuarius imaju jos uvek nerascicenje racune :-)... Ova Mpanga ga kao juri a Casuarius bezi, medjutim u poslednje vreme pokazuje zube pa se i Mpanga pocela da drzi na distanci....

Ma ove #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# su super, svaka ima svoj karakter znaci VRH su...

Sto se tice boje, prvo sa ih hranio nekom 'sarenom' hranom, ma bez veze skroz, moraju da jedu jer su gladne ali sam video da nije to to. Zatim sam od vec pomenutog ortaka kupio neku crvenu hranu u granulicama (250 din sam dao za 250dl - casa od jogurta) i OBOZAVAJU je. Znaci kad ih hranim ZURKA :-)...

Mada mislim da mi je voda malo hladna, nemam grejac a kad pipnem prstom rekao bih da mena vise od 20-ak stepeni (naspram prepoirucenih 25-28), napreduju VRH ali ipak razmisljam o grejacu...

Boja im je fantasticna i rastu ko lude... Razmisljao sam malo da im obogatim ishranu, ali jos proucavam podforum 'Hrana' pa kad naucim nesto tek onda, negde pomenut spanac mi se cini kao dobra ideja, ali videcu nisam jos spreman za velike ekperiminte, jer sam za ovo tooootalni pocetnik....

Pozdrav svima,

Djordje

P.S. Smaracu Vas za mnogim pitanjima u buducnosti stoga ne zamerite!

Offline feanor

• Značajni član
Re: Mpange i Casuariusi
« Reply #63 on: 04 June, 2006, 11:03:51 »
Pozdrav!!!  CIKLID_166
Moracu se sloziti sa tobom u vezi pocetnog dela teksta  :respekt
E sad...
Akvarijum od 40l je mali za ciklide i pocni da planiras veci.
Grejac nabavi sto pre ...
I moram da primetim da nista nisi napisao o filtraciji koju koristis u akvarijumu.
Koji filter imas?

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #64 on: 04 June, 2006, 12:27:54 »
40l je bas premalo za ciklide,gledaj da sto pre nabavis veci akvarijum,da bi zaista uzivao u cuvanju ciklida.Dobrodosao na sajt i pitaj sta te god zanima.

Offline Machiavelli

• Početnik
  • *
« Reply #65 on: 04 June, 2006, 16:04:02 »
Pa sto se tice filtera to je, sad onako laicki, pored sa sundjerima ima ih 2 sloja, nabavicu jos jedan sundjer.

Sto se tice akvarijuma, znam da im je bitan veliki akvarijum, odnosno veliko dno, jer valjda dele teritoriju po velicini dna, naravno za jedno 2-4 meseca nabavljam novi od mozda 150-200l. Za sad je ovo, nemam kintu :-(...

Offline Aleksa

• Član
« Reply #66 on: 04 June, 2006, 16:25:07 »
De si bre Makijaveli!
Eto vidis da ti svi fanovi ciklida savetuju daleko veci akvarijum i naravno grejac.
Inace, hrana koju sada jedu je Tetra discus.Valjda ce biti i neceg drugog, da im malo prosaras, valja se.

P.S. Imas i zute labidochromise.

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #67 on: 04 June, 2006, 23:41:46 »
Gledaj da nabavljas hranu kojoj znas poreklo,a ne neku za koju ni ne znas sta je.Imas Seru,Tetru,Hikari,renomirane proizvodjace cija cena uopste nije toliko velika, ako imas jedan akvarijum neces ni primetiti razliku.Pored tetra diskusa gledaj da im dajes i neku na biljnoj osnovi,recimo Sera flora.Skupjaj kintu za veci akvarijum.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 08:12:37

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]