Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kompatibilnost - Malawi i ostali  (Read 24167 times)

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
(No subject)
« Reply #10 on: 03 October, 2004, 13:31:00 »
Pravo zboriš .  Amin . :banghead:

Guest

• Guest
(No subject)
« Reply #11 on: 04 October, 2004, 18:03:57 »
OK, jos jedno pitanje u aq od 220 l (opak sam se odlucio za malo veci aq) da li mogu da stavim zajedno Labidochromis "Hongi" , Labidochromis caeruleus, Maylandia zebra "Blue", estherea, Maingano, Pseudothropheus elongatus "Mpanga", Pseudotropheus "Coral red" i Haplochromis "Rock kribenzis"? Naravno ne cu bas sve ovo da stavim ali me zanima dali ove vrste mogu zajedno? i kolika jata treba da budu (i odnos m\z u jatu) :roll:

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #12 on: 04 October, 2004, 18:10:29 »
Ufff, napisacu ti sta ja mislim, ali nemoj da shvatis to kao neko praviloi, vec cisto moje misljenje. Zebra, je izuzetno jak borac, ali nije problem ujacini, vec u kombinaciji koju zebra ima, jacina + velicina :( U mom akvarijumu od 250l, jedino auratus i oblikvidens nemaju problema sa zebrama, jer su ludji od njih. Ja mislim da ako iz price izbacis zebre, da mozes da drzis sve ostalo zajedno, jedino nisam siguran za labidohromisa? Mpange su se pokazale dosta slabasnim u mojim akvarijumima, ali svojim cestim i uspesnim mrestovima, su uspele da prezive. Jednostavno cesta smena generacija mpangi, ih je odrzala :)

Sto se tice kolicine, nekliko komada od svake vrste, i toplo preporucujem samo jednog muzjaka od svake vrste i barem 2 zenke, mada ni 3-4 nije zgoreg.
Pozz
Piroman

Offline Miner

• Član
(No subject)
« Reply #13 on: 05 October, 2004, 10:25:17 »
Sto se tice agresivnosti Zebre UFFFFF!!! JOJ!!!
Ja sam u akvarijumu od 450 l imao 2 muzjaka i 4 zenke i ova dvojca su terorisala ostatak akvarijuma. Pod ostatkom podrayumevam Pseudotropheus elongatus Mpanga, Pseudotropheus elongatus Chewere, Otopharnyx lithobathes Zimbawe Rock i dr.
Znaci, mnogo lepe ribe i, sto kaze Piroman, opasna kombinacija snage i velicine, da ne kazem fatalna.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #14 on: 05 October, 2004, 13:35:15 »
Samo guzva ljudi i nema frke,to vec i vrapci znaju :idea:
Pozdrav, Joca

Guest

• Guest
(No subject)
« Reply #15 on: 05 October, 2004, 13:48:15 »
Hvala na pomoci, koje jos vrste po vama mogu da drzim sa gore navedenim (cisto da imam veci izbor) a da se mogu kupiti u Beogradu?!? :roll:

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #16 on: 05 October, 2004, 17:52:54 »
Video si sta JZH kaze, ali ti ja ipak preporucujem da zaobidjes zebrice!

Prakticno mozes vecinu ciklida koja ima da se kupi u BG-u, ali ti preporucujem da zaobidjes najagresivnije vrste, naravno u sirokom luku zaobidji americke "mega" ciklide, tipa oskar...
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #17 on: 05 October, 2004, 19:23:45 »
Quote from: "joca_zoo-hobi"
Samo guzva ljudi i nema frke,to vec i vrapci znaju :idea:

Ili napuni akvarij ciklidima,da ta bude kroz pun,pa če ciklidi biti ko bube,jer puno malawi ciklida u akvariju,agresija jeste na minimumu,gore je ako je ciklida malo u akvariju,tad znadu pokazati slabijem od sebe ko je gazda.

Offline saulosi

• Napredni član
kompatibilnost???
« Reply #18 on: 10 June, 2005, 22:25:42 »
Pozdrav svima. Moram da pohvalim ovu stranicu,iako ste vjerovatno primili mnogo pohvala do sada. Moram da kazem da se rijetko nalazi ovako organizovana i kvalitetna stranica sa ovako velikim brojem clanova na ovu temu, a pri tome mislim i na strane sajtove.
U svakom slucaju CIKLID_158 , da ne biste pomislili da sam promasio temu da pocnem.
Namjeravam da oformim jedan manji akvarijum ( 120 L ) i zelio bih da cujem misljenja iskusnijih ljudi. Planiram da ukombinujem Labidochromis Caeruleusa (1M i 3Z) sa parom Kribenzisa (Pelvicachromis Pulcher).Ciklidaristi koje ja poznajem  nisu do sada kombinovali ove dvije vrste pa me interesuje ima li neko iskustva sa njima. Znam da medju vama vjerovatno ima protivnika ovakvih kombinacija, (mislim na kobinovanje vrsta koje nisu iz istog stanista odnosno jezera) ali nema veze ,svacije misljenje je dobrodoslo.
 Drzao sam  Caeruleusa i dosta drugih ,,Malawaca,, ali nisam jos imao Kribenzise. I da ne zaboravim, ideja je da sve ribe kada udju u akvarijum budu iste velicine ,ako to budem mogao da izvedem.
Hvala unaprijed!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
Re: kompatibilnost???
« Reply #19 on: 11 June, 2005, 05:43:23 »
Cao Saulosi, dobro nam dosao na sajt!

Hvala na komplimentima. Ja nisam protivnik mesanja ciklida iz razlicitih jezera i kontinenata, i po mom kvazi misljenju ova kombinacija moze da prodje po pitanju agresivnosti, jer mislim da karleuse nisu mnogo agresivne, pokusaj, to je moj savet.
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
14 December, 2018, 14:53:54

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 450