Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kompatibilnost - Malawi i ostali  (Read 22848 times)

Offline Nesha

• Početnik
  • *
Kompatibilnost - Malawi i ostali
« on: 26 September, 2004, 14:31:49 »
Ne znam da li je glupo pitanje ono koje cu da postavim, ali bas me zanima:
-Da li je moguce mesati ciklide iz razlicitih stanista, tj. jezera?
-Da li postoji neko ko je to uspeo da sprovede u delo u akvarijumu? :?:
« Last Edit: 25 November, 2012, 17:01:20 by nedara »

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #1 on: 26 September, 2004, 14:57:53 »
Pa to je obično NE preporučljivo...ali ja sam u jednom aq od 150 litara imao:ahlije,demasonije,leleupije,sexfasciatuse,rock kribenzise,princeze,julidochromiselabidochromise(od 2-6 komada od svake vrste) i nije im ništa bilo,prvih 6 meseci,ali kako su rasli,ja sam morao da raseljavam akvarijum  jer se neke vrste nisu baš najbolje slagale...Ahliji su mi napadali tropheuse,kao i leleupiji...Demasoni su se tukli sa sexfasciatusima...itd...
Generalno neke vste zaista mogu da se mešaju,a neke nikako....
Ti reci šta bi hteo da držiš,pa ćemo ti reći da li to može...

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #2 on: 27 September, 2004, 07:37:15 »
Pa Nesha,ja više puta ovako reknem:Nema glupih pitanja,mogu biti samo glupi odgovori,zato samo pitaj.
U suštini več ti Joca odgovorio.Ali nekako moram iznjeti i svij vid.
Ja NIKAKO ne bi mešao ciklida sa tih dviju jezera skupa,eto i par razloga.
-Akvaristika jeste divan hobi,gdje se akvarista trudi uraditi okruženje u akvariju nalik onome u prirodi te i naseliti takve ribe.
-U svopkome jezeru /Tanganyika i Malawi/ima preko 1000 različitih vrsta,pa može akvarista svakako zadovoljiti svoje želje i ukuse
-Hemizam vode,no taj je po mom uvidu jedan od najbitnijih razloga za nemešanje tih ciklida.I ako se pogleda hemizam vode jezera Tanganyika i Malawi,razlike su očitne /pogotovo pH vrednost,te temperatura/,mada to neki i zanječu,ali ipak pravi hemizam vode ima bitnu ulogu u pravilnom  rastu i odgoju tih ciklida
-Sam prilagodljivost riba,svi znamo da su Malawi ciklidi nekako izdržljivi suprit Tanganyika ciklidima.Malawi ciklidi mogu nekako ,još da podnosu neke poveče mjere nitrita i nitrata,donekle u granicama normale,da se zna,dok su Tanganyikaši na takvo nešto jako osetljivi.
-Promjane vode,dok malawi akvarijum preferiše promenu 50% vode nedeljno,to kod tanganyikanca ne dolazi u obzir,čak Tangnyikanci,vole dvonedeljne promejene 30% vode.
-Ponašanje i oblik tih ciklida iz dva jezera sasvim je drukčiji i nikako kompatibilan
-i naravno Tanganyika ciklidi važe kao ciklidi za iskusnije ciklidaše a Malawi za malo manje iskusne.

Eto toliko malo o mome vidjenju  o mešanju ciklida iz jezera malawi i Tanganyika.
No ako ipak imamo želju mešati dva jezera najpovolnija kombinacija u tom slučaju jeste ,da se mešaju ciklidi jezera Victoria i malawi.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #3 on: 28 September, 2004, 17:50:45 »
Ako nemas drugo resenje onda boze moj,spoji ih mislim da nece biti problema,samo vodi racuna da budu priblizno iste velicine 8)
Pozdrav, Joca

Guest

• Guest
(No subject)
« Reply #4 on: 02 October, 2004, 20:11:42 »
Ljudi koje vrste preporucujete za drzanje apsolutnom pocetniku, nesto lako za odrzavanje i mrest (aq 160 l)!?

Offline Silvester

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #5 on: 02 October, 2004, 22:43:49 »
Cekaj, polako. Mrest ce doci, nego tu ima problema raznih. Imas o tome na sajtu, pa necu puno da duzim, ali neke stvari cu da ponovim. Kod mresta je, npr, pozeljno da se zenka izvadi u pomocni aq, a ti, kao i ja, imas zidani aq. Svaku ribicu je tesko uhvatiti, ali Malawi ciklida izuzetno tesko. Jos ako imas zidanu pozadinu to postaje nemoguca misija. Veruj mi, skoro sam se selio.  :(  Negde sam video celu temu samo o tome: kako uhvatiti Malawi ciklida.  Ovo ne treba da te zaplazi i odvrati od namere, nego samo da ti ukaze na sve sto te ceka. Ja se nijednom nisam pokajao sto sam bas Malawi izabrao. Cak naprotiv, svakim danom mi je sve draze.  Ja imam isti aq kao ti, od 160 l,  i trenutno u njemu drzim (Bojko nemoj da padas u nesvest i da se nerviras  :) ) 4 x maningano, 4 x caeruleus,
4 x asei i 3 x flavus. (Sve kombinacije bi trebalo da budu jedan muzjak i ostalo zenke, a da li je tako jos je rano reci jer sam ih kupio kao jako mlade). Napomena: dobro se slazu za sada.
Znaci, trazi neke koje nisu teritorijalne i koje ne traze bas mnogo vode. A uz to ne treba da budu mnogo ni agresivne. Nesto od ovoga sto ja drzim nije lose za pocetak. (Inace, to je meni prvi aq) Pitanje je i sta mozes da nadjes da kupis. Ako te ne mrzi registuj se :wink:  pa cemo znati bar odakle si, a samim tim lakse mozemo da ti pomognemo. Ako imas jos pitanja slobodno se javi, sve sto znam(o) podelicu (emo) sa tobom. :)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #6 on: 02 October, 2004, 23:21:48 »
Pa meni bi nekako idealni stanovnici toga akvarija bili žuti Labidochromis caeruleus i Iodotropheus sprengerae.
Tih dvoje ciklida krasi neka mirnoča,nisu to neki agresivci i kao takvi stvoreni za akvarista,koji se tek poćne upoznavati sa tim prekrasnim i lepim ribama -Malawi ciklidima.
Generalno gledano i jesu Malawi ciklidi idealniji ciklidi za početnika,od Tanganyika ciklida,mada ozbiljnom akvaristu i brižljivem,ne bi nit Tanganyika ciklidi bili "teški" za držanje.
Pa ja bih ti ovako preporučio,da ,ako se ti to dvoje ciklida svidja ,nabaviš ih više,grupicu,napraviš špilje,prolaze,skrovišta .
A ti ciklidi eto izgledaju ovako:

Guest

• Guest
(No subject)
« Reply #7 on: 03 October, 2004, 00:42:37 »
Da dodam na ovo Bojkovo jos :
Pseudotropheus elongatus Mpanga i Paeudotropheus sp.Acei  pa bi onda imao i plavo crnu + svetlo plavu kombinaciju .
Uslovi odrzavanja isti kao i za ova dva Bojkova.
A ako bi mozda i narandzastu onda i Maylandia estherae red = red zebra .
Ako oces sliku ove trece reci .

Offline Preki

• Značajni član
  • Pa ti sad zamisli kakav li mu je tek ćale !
(No subject)
« Reply #8 on: 03 October, 2004, 00:46:20 »
Zaboravio na log. sakucem mu ........!!!
Guest= Ja = Preki !

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #9 on: 03 October, 2004, 05:25:17 »
Preki ukljuci autologin te neces da zaboravis :)
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 01:11:55

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327