Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kombinacija - Mbune i Nembune  (Read 19641 times)

Offline kronos1

• Početnik
  • *
Re: Hemichromis & Mbune?
« Reply #50 on: 15 December, 2011, 13:25:03 »
Nabavio sam nadam se par Hemichromis bimaculatus. Muzjak je malo vec i ima ona dorzalna peraja izduzena sa ostrim zavrsetcima, dok zenka ima zaobljena tupa i malo je manja. Muzjak je relativno hrabriji malo od zenke, zna se ponekad okrenuti ka napadima i provokacijama muzjaka estherie, dok zenka kako kad,uglavnom bezi. Sto je zanimljivo uvek se drze jedno pored drugog. Valjda sam utrefio par, posto je jako tesko razlikovati polove. Trenutna velicinia oko 7-9cm

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: Hemichromis & Mbune?
« Reply #51 on: 15 December, 2011, 15:50:02 »
Kod bimaculatusa zenka ima mnogo lepsu boju, mnogo je crvenija od muzijaka i manja...
C.C.A.

Offline goran91

• Član
Kombinacija - Mbune i Nembune
« Reply #52 on: 24 July, 2012, 09:19:07 »
za 5 6 dana stize mu aq 150d visina vodenog stuba44 i sirnia 50 ja mislim da je to super za auloncare
napravio sam spisak :D
carleusa 6 2m+4z
auloncara budzulu 1m +2z cuo san da je ova vrsta mnogo mirna
auloncara fire fish red line 1m+2z ako je agresivnija onda vise zenki ulece
auloncara ngara 1m+2z isto vise zenkica ako je agresivnija riba
delfin 1m +2z
tumbi west 1+2z
moze i mapanga da uleti 1m+2z
i pseudotropheus polit 1m+2z
e sad dali moze swe to zajedno da se drzi u 320l ja mislim da ima dowljno duzinu i sirinu a wisina nije toliko bitna za malawi koliko ja znam
eeee da ako neko ima fire fish red line nek mi se jawi uzeo bi :D
« Last Edit: 25 November, 2012, 11:56:55 by nedara »

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
Re: aq za auloncare savet i malo mabuna
« Reply #53 on: 25 July, 2012, 12:30:51 »
 pozZ Gorane , po mom iskustvu dosadasnjem ti u taj ak mozes da dodas jos najmanje 5 vrsta po M+2Z jer je litraza ok kao i duzina ak tj ima dosta mesta , bitno je samo da ubacis dosta kamenjara i napravis dosta pecinica i prolaza gde ce ribe moci da se kriju i zauzimaju teritorije kod Mbuna za plivace nemam sta da ti kazem imas dovoljnu duzinu da se jure i plivaju , mada dosta ce ti ljudi reci da nemesas jedne sa drugima ali ja sam vise za opciju da se drzi sta ti se svidja zato samo napred i sa srecom.... ;)

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #54 on: 25 July, 2012, 14:07:03 »
ribe koje nameravas da drzis u prirodi zive u jatima. tri ribe NISU jato.  5-6 komada po vrsti ti je minimum. neverujem da mozes i da ih nabavis kako si planirao. naj cesce se ribe kupuju kao male. dok su male, nema ni raspoznavanja polova. iz mog iskustva drzanje vise vrsta aulonocara u istom aq-u ne pije vodu. na stranu to sto ce ti se ukrstati, problem je sto moze da dodje do toga da dominantni muzjak jedne vrste potcini muzjake drugih vrsta aulonocara i njihova lepota nikako nece doci do izrazaja. moj savet ti je da se odlucis za jednu vrstu aulonocara+ neki plivaci + mbune. vecu paznju treba da posvetis filtraciji. bez dobre filtracije nema ni dobrog aq-a ni dobrih riba ni uzivanja u ovom hobiju. ribe su danas jedne, sutra druge, znaci posada je lako zamenjiva. nemoj se toliko opterecivati njima. ono sto ti se danas svidja, sutra ce ti dosaditi...
imas aq takvih dimenzija da svasta mozes u njega da ubacis. citaj (ovde svasta mozes da procitas i naucis) i uci na tudjim greskama, samim tim ce biti vise mesta za tvoje uzivanje  ;)

Offline goran91

• Član
« Reply #55 on: 25 July, 2012, 19:17:29 »
filter mi je 15x45 oko 10%aq samo sundjer ima 27 8 + sto ubacujem unutrasnji filter atman at f103 ja mislim da ce biti wise nego dowoljno iii da zaboravi potopna pumpa atman 103 i ako je malo pojacucu atman 303 :D ljudi hvala u svakom slucaju videcu da ostavim delfina budzulu i ngara sto se tice plivaca i ovo ostalo mbune ja mislim dace to da bude ok

Offline stsasa

• Član
« Reply #56 on: 25 July, 2012, 20:02:42 »
Mislim da ti je filtracija mogla biti malo jača. Po meni filter treba da ima 20% zapremine akvarijuma. Ovako kombinovano može da prođe ali ćeš trošiti više struje (greje akvarijum - leti problem). Za filter ako možeš uzmi jaču pumpu ali ne jaču od 1000 l/h (realno) jer će ti voda proticati prebrzo kroz tvoju količinu filter materijala. Srećna okolnost je što Malavi može da istrpi malo lošije rešenu filtraciju (Tanjganjika ne). Auloncara ngara je i meni lepši izbor ali se spremi ako uzimaš mlade duže da čekaš punu farbu mužijaka. Mislim da je bolje da uzimaš odnos bar 1m+ 3ž u razmatranje. Karleuse uzmei ako ti se dopadaju mirni su i smanjuju agresiju (Aulonocara stuartgranti ngara je stidljiva, plašljiva i mirna riba za jednog ciklida).

Offline goran91

• Član
« Reply #57 on: 25 July, 2012, 21:04:18 »
pazi owako ja vec imam pumpu 1300l/h ja mislim da je to ok za filtraciju i ubacicu unutrasnji cissto da pravi talase... Aulonocara stuartgranti ngara je exttra ribia i imam u aq od 40lit 6karleusa na oko 3 cm extra kvaliteta nema nigde crnu liniju ni beli stomacic alo polako jos je mlada riba nadam se da ce ostati takva :D eee da ako znas ko ima dobru liniju Aulonocara stuartgranti ngara uzeo bi 4 komada :D nema veze ako je drzim sa budzulu nece da se mesaju tj da dolazi do hibrida??? 
« Last Edit: 25 July, 2012, 21:05:50 by goran91 »

Offline stsasa

• Član
« Reply #58 on: 25 July, 2012, 22:31:21 »
 Ako je Protomelas teaniolatus Budzulu onda sumljam u moguću hibridizaciju. Inače ne znam.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 06:47:32

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450