Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: mesto za silikon izmedju 2 stakla  (Read 8247 times)

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
mesto za silikon izmedju 2 stakla
« on: 22 January, 2008, 16:09:22 »
Koliko mesta traba ostaviti za silikon pri lepljenju aq izmedju 2 stakla... konkretnije mislim na mesto spajanja dna sa bocnim stranicama (stranice idu oko dna)
Duzina aq je 130cm (debljina 8mm)
Dno od 128,4 bi bilo knap.... koliko jos dodatnih mm treba da ostavim za silikon?
Salut

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
Re: mesto za silikon izmedju 2 stakla
« Reply #1 on: 22 January, 2008, 17:08:17 »
ja sam sve radio na knap i jos drze vodu
koliko su mi objasnilu ako ima vise silikona izmedju spojeva veca je sansa da usled pritiska popusti silikon

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #2 on: 22 January, 2008, 17:25:09 »
ja sam sve radio na knap i jos drze vodu
koliko su mi objasnilu ako ima vise silikona izmedju spojeva veca je sansa da usled pritiska popusti silikon

Gresis sinko!! :D

Citao sam da nemci u tvrde da je 1 mm silikona dovoljan da se staklo zalepi kako treba i da nece pustiti!! Takav stav je konstruktivan i ja ga podrzavam!! Ali postoji i jedna zackoljica, sta ako staklo nije tacno iseceno tj, nije u vinklu, dolazi do pojave " rupe " uzmedju stakala, a taj trenutak nikako ne odgovara prici od malo pre sa slojem od 1 mm silikona. 1 mm je idealan slucaj i treba ga samo spominjati ne i da se na njega osvrcemo u praksi!! ;)

Koliko mesta traba ostaviti za silikon pri lepljenju aq izmedju 2 stakla... konkretnije mislim na mesto spajanja dna sa bocnim stranicama (stranice idu oko dna)
Duzina aq je 130cm (debljina 8mm)
Dno od 128,4 bi bilo knap.... koliko jos dodatnih mm treba da ostavim za silikon?

Da sam ga ja proektovao dno bi bilo 128 mm, ostavio bih po 2 mm sa svake strane za sloj silkona!! I tako izbegao i tolerisao greske koje se naprave prilokom secenja stakla.

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 22 January, 2008, 18:05:27 »
druzze admirale ccini mi se da si ti iskusan akvarista. nije mi bass jasno to oko 1.mm. da li ti znass koliko je to malo . pusti nemce. ne znam nikoga ko praavi akvarijume a stavlja 1.mm silikona. ili ja bass dobro nisam razumeo.

zzassto icci pod predpostavkom da staklo nije pravo tj.da nije u vinklu. pa mora da bude dobro isecceno. da budu taccne dimenzzije . jer to problem?
pristalica sam da staklo bude knap. tacno seceno na meru. potpuno je po meni bezpotrebno ostavljati vissse stakla, sto se ticce milimetara.

stavljanje visse silikona mozze da izazove ne tako dobar spoj. naprezanje na smicanje. imam akvarijume stare i po visse od deset godina koji nisu procureli samo je jedan posle da kazzem 12.godina procureo bass na spoju dna i boccne stranice . pozdrav. vrlo je bitno da se silikon nanese dobro da ne dodje u dodir sa vazduhom ,pojavljuje se mehuricci takozvani i to nije dobar spoj, ali ne mora da znacci da i takav akvarijum ne izdrzzi dugo ako je veliki .... pitanje.....koliko dugo ....
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 22 January, 2008, 18:20:12 »
CITAT.1 mm je idealan slucaj i treba ga samo spominjati ne i da se na njega osvrcemo u praksi!! Wink   ///// gresska priznajem....nisam ccitao do kraja/////////
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline kondrlja

• Napredni član
« Reply #5 on: 22 January, 2008, 18:20:39 »
Ako sam dobro razumeo Admirala.

Ukiliko se sece knap, a pritom je veoma tesko obraditi staklo tako da taj razmak svuda bude 1mm. Tako da ce na nekim mestima staklo potpuno istisnuti siliko ili ce ga biti 0,5mm i manje.

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 22 January, 2008, 18:24:57 »
Ako sam dobro razumeo Admirala.

Ukiliko se sece knap, a pritom je veoma tesko obraditi staklo tako da taj razmak svuda bude 1mm. Tako da ce na nekim mestima staklo potpuno istisnuti siliko ili ce ga biti 0,5mm i manje.

:applause: Skontao si me!!

Offline kondrlja

• Napredni član
« Reply #7 on: 22 January, 2008, 18:33:56 »
Uobrazicu se  ::)

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #8 on: 22 January, 2008, 18:36:32 »
nemojte da lupate u mojoj temi!!!
Salut

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 22 January, 2008, 19:24:35 »
nemojte da lupate u mojoj temi!!!

Izvini, ali to je moje misljenje!! ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 December, 2018, 08:01:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154933
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 88
  • Online Ever: 450