Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Fossorochromis rostratus  (Read 13143 times)

• Guest
(No subject)
« Reply #20 on: 15 October, 2004, 18:25:30 »
u italiji je bilo super! vec tradicionalo posjecujemo njihov kongres ciklidofila koji je super organiziran. traje 2 dana i uz ponudu fantasticnih riba organizirana su i razna zanimljiva predavanja na temu ciklida koja pokrivaju sva podrucja. predavanja drze eminentni ciklidofili i znanstvenici koji iskustva sakupljaju na ekspedicijama u podrucja gdje originalno nasi akvarijski ljubimci zive. bili smo gosti i u redakciji talijanskog akvaristickog casopisa HYDRA. tamo smo vidjeli akvarij od 1500 l sa 4 para ARCHOCENTRUS SP. YOJOA. predivni centroamericki ciklid,ostavstina J.C.Nourissata ciji je san bio rasiriti ga među ciklidofilima koji bi ga razmozavali i pokrenuli projekt povratka te ribe u postojbinu budući da je tamo pred istrebljenjem. kolega Marko je donio 20-tak mladih i ako netko bude zainteresiran za njihov uzgoj neka se slobodno javi. riba je predivna i u odredjenoj fazi reprodukcijskog ciklusa ima razlicit raspored crno-bijelih šara! kolega marko se takodjer ulogirao na vas forum ,pa ce vam nesto vise moci reci o tome. njegova domena je juzna i centralna amerika dok sam ja vise specijaliziran za afriku. ako se netko odluci za uzgoj F.ROSTRATUS, rado cu mu ustupiti nekoliko maldih iz mog uzgoja za početak.  :D

Offline jurupari

• Član
  • United Cichlids of America
(No subject)
« Reply #21 on: 15 October, 2004, 19:47:09 »
bok! ja sam marko! piroman, sjećaš se da si mi slao postere!
Marko Lenac

Offline Silvester

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #22 on: 15 October, 2004, 21:24:04 »
Piromane, da trazis naknadu od MB pivaru za tako agresivno predstavljanje i reklamu. Ti ih reklamiras intezivno i kod nas, a, Boga mi , i u inostranstvu  :) .
Ah, da. Veliki pozdrav za Bobana i Marka. Nadam se da ce biti sto aktivniji i na ovom nasem sajtu i podeliti svoja iskustva i predstaviti nam dosta vrsta koje mozda nismo bili u prilici da vidimo  . Jos jednom: dobro dosli  :occasion5: .

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #23 on: 16 October, 2004, 01:34:10 »
Cao Marko, i dobro nam dosao na sajt, a bogami i na okupljanje!

Jesi li uopste dobio onaj kalendar?

Silvestere, ako posetis markov sajt, videce da je on megaloman kao i ja, samo sa malo drugacijim ukusom, on se pati sa americkim ciklidima, i po tom pitanju je prilicno extreman! procitaj njegove tekstove na HUC-u!
Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #24 on: 16 October, 2004, 01:37:02 »
Bobane, ako si raspolozen da dovlacis fosi-e, sigurno ce se naci dobrovoljac da ih udomi, dok sa druge strane mora onda da se spremi nesto sto je deficitarno u Hrvatskoj, da i ti obogatis svoju kolekciju. Konkretno sta od afrikanaca ne mozes da nadjes?
Pozz
Piroman

Offline jurupari

• Član
(No subject)
« Reply #25 on: 17 October, 2004, 11:31:05 »
naravno da sam ih dobio, jedan mi visi u dnevnom boravku! nisam te nikada pitao, koliki je taj tvoj akvarij? pozadina je ludnica!
Marko Lenac

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #26 on: 17 October, 2004, 12:38:35 »
To nije moj akvarijum, to je akvarijum jednog prijatelja, koji je slikar, i koji je odradio pozadinu od pur-pene. Litraza je 330l, u prevodu mali akvarijum za toliko prednje staklo, koje je cca 1X1m.

Drago mi je da bar negde visi taj akvarijum, namucio sam se debelo da ga fotografisem, ai vlasnik se namucio, morao je da menja vodu nekoliko dana za redom :)
Pozz
Piroman

Offline jurupari

• Član
(No subject)
« Reply #27 on: 17 October, 2004, 20:10:40 »
ne bi nikada rekao, djeluje puno puno veće!
Marko Lenac

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #28 on: 19 October, 2004, 14:32:19 »
Marko,daj neku sliku ARCHOCENTRUS SP. YOJOA,bas me interesuje kako izgleda,ustvari ne bi bilo lose da je okacis (ako imas) na temi Amer.ciklidi :idea:
Pozdrav, Joca

Offline jurupari

• Član
(No subject)
« Reply #29 on: 19 October, 2004, 16:52:48 »
drage volje, ali nemam slike od velikih, a moji su još spermići! ali ubrzo!
Marko Lenac

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 April, 2018, 11:12:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154746
  • Total Topics: 9327