Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Fossorochromis rostratus  (Read 13692 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Fossorochromis rostratus
« on: 19 September, 2004, 22:24:49 »
Od svih novih slika,taj me je ciklid najviše impresionirao.Stvarno ciklid za istinskog Ciklid manijaka,koji ima i 1.ooo l akvarij.Da taj ciklid traži baš takav akvarij,ali je mužjak stvarno in.

Pogledate sliku,taj ciklid djeluje na prvi pogled jako strašno i čovjek odma pomisli,da to mora biti neki strašni predator,mada ta vrsta to uopšte nije.
Opisao ju je ihtiolog Boulenger 1899 godine.Ta se ciklid nadje po celome jezeru malawi,kao i u susednjem jezeru malombe.
Dostiže dužinu od 35 cm.,pa zato takav akvarij,a zadržava se pretižito u zoni peska,gsje sledi Cyrtocaru moorii ili Protomelas annectensa.Taj ciklid  se hrani tako,da stavi u usta pesak i nekako ga "precedi",a one životinjce koje nadje to mu je ishrana.Da ne tupim,na isti način hrane se i več pomenuta Cyrtocara moorii i Protomelas annectens.
Ti ciklidi žive u prirodi u velikim grupama od 20-40 pojedinca,a samo je vodeči mužjak ofarban.Mreste se uvek u jutarnjim satovima.
Ta je vrsta katakteristički ofarbana,pa se može zato jako lako prepoznati.No mladunce i ženku krase običajno 5 crnih tački u dva reda naredanih po telu.Stvarno jako lako prepoznatljivi.
Kako sam več spomenuo,akvarij stvarno 1000l,grupa od minimalno 10 primerka,a uredjenje fini pesak i par kamenja.Ta ciklid voli plivati,a kamenje se stavi samo zato,da ima neku orientacionu tačku.
Taj ciklid jeste zanimljiv,no jedina mana mu ta,da sva njegova lepota dodje do izražaja u več pomenutom akvariju,ali ko si ga može priuštiti,to je dobar izbor.
Snaga ciklida

Offline Silvester

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #1 on: 19 September, 2004, 22:51:21 »
Bojko, stavi nam i sliku da vidimo kako izgleda to "cudo" koje trazi 1000 l.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
rostratus
« Reply #2 on: 20 September, 2004, 08:48:18 »
Quote from: Silvester
Bojko, stavi nam i sliku da vidimo kako izgleda to "cudo" koje trazi 1000 l.
Ideš u temu:Fotografija,naslov Nove slike u gaelriji,autor slika Njjurčan Džon Lejb,druga odozgo na dole. :D
« Last Edit: 03 February, 2013, 13:13:53 by nedara »

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #3 on: 20 September, 2004, 12:36:41 »
E vidis Bojko moj prijatelj ima F.rostratus-e u akv. od 2,500L :!: ,i strahovito su agresivni,na kraju mu je ostao naravno samo najveci muzjak,a imao je i zenke izmedju ostalog i mnogo drugih riba ne manjih od 30cm :!:
Mozda je to samo losa sreca za mog prijatelja ili ko zna sta...
Uglavnom prelepa riba,nema sta :idea:
Pozdrav, Joca

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #4 on: 20 September, 2004, 19:10:31 »
Pa JZH,možda je to samo slaba sreča,tvoga drugara.No opet ,da ponovim,možda je agresija samo unutar vrste,jer u grupi je samo jedan dominantni mužjak,drugih nema,pa se možda tvom drugaru desi i to.
No taj mužjak za vreme mresta sagradi gnezdo,krater,premera metar do dva.I tu se on mresti sa ženkama.A oplodjene ženke pridruže se nazad u grupu.
Nema šta ,kako rekoh zanimljiv ciklid za istinske ciklidmane.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #5 on: 21 September, 2004, 13:32:51 »
Bojko,muzjak je vremenom pobio SVE pripadnike svoje vrste,i to u 2.5 tone :!: Pritom nisu bili sami u akvarijumu,drustvo su im pravili i ostali ciklidi i to nijedan ispod 30cm :idea:.Ja sam licno prisustvovao tuci izmedju njega i maticnog para(35cm) Tilapia buttikoferi sa MLADIMA.Nevidjena tuca u kojoj je na kraju naravno on isterao svoje.Stvarno mnogo lep i mnogo LUD primerak. 8)
Pozdrav, Joca

• Guest
Fossochromis rostratus
« Reply #6 on: 08 October, 2004, 09:55:26 »
Pozdrav Svima! Moje iskustvo s F.rostratus nije tako brutalno. Imam F1 par u 500 l akvariju zajedno s P.teniolatus Namalenje, P.phenochilus Tanzania, S.fryeri Iceberg i L.caeruleus. Dobro se slazu i nema neke vece agresije,osim kada je par pred mrijest. Tada je muzjak nesto agresivniji spram zenke,ali to traje par dana pred mrijest i par sati nakon polaganja ikre. Imam leglo od 40 komada starih 2 mj i velicine su 2 cm. Izuzetna riba i preporucio bih je zaista istinskim Malawi ljubiteljima. Slazem se u nacelu da im treba obezbijediti sto veci akvarij.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #7 on: 08 October, 2004, 11:18:27 »
Cao Bobane, i dobro nam dosao na sajt. Ja moram da se umesam i da kazem, da meni Fosi lici na usisivac, jer matican primerak ima veca suta od bilo kog ciklida kojeg sam licno video! Ja verujem da ti nemas nikakve probleme sa njima, ali ako bi dodao neke manje ribe u akvarijum, uveren sam da bi bile "usisane" :) Doduse, ti zivis na moru i mozes da hranis svoje ciklide morskim plodovima, sto smanjuje zelju za "mesom", ako bi ih hranio samo suvom hranom kao vecina nas kontinentalaca, verujem da bi tvoj Fosi bio jako zainteresovan za manje komsije u akvarijumu :twisted:
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #8 on: 08 October, 2004, 13:44:38 »
BRAVO BOBANE,svaka cast,nego mogao bi da slikas tvoje ribe(ako je to moguce),ustvari me najvise interesuje muzjak Protomelas-a,naravno ako je odrasli primerak 8)
p.s.Pozdrav svim Ciklidaristima u Hrvatskoj :!:  8)
Pozdrav, Joca

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #9 on: 08 October, 2004, 20:34:58 »
Zdravo Bobane!
Drago mi je da si se učlanio na taj sajt i drago mi je,da sam te,tako preko interneta i upoznao.
Čudnog li uvoda,no mogu reči,da po pričanju nekih SLO ciklidaša,Boban jeste jedan vrsni poznavalac Malawi ciklida i naravno njihov vatreni obožavatlej.
Ja njega lično nikad nisam upoznao,mada mogu da se pohvalim,da ipak ja i Boban imamo nešto zajedno,ja sam pre par godina dobio par njegovih mladih Pseudotropheus demasoni-ja :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 September, 2018, 01:36:44

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 63
  • Online Ever: 450