Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: tackaste alge  (Read 13651 times)

Offline Wonder_Bra

• Član
  • Cichlid power!
Re: tackaste alge
« Reply #20 on: 20 December, 2007, 02:13:54 »
Zilet mi je OK, ali je mala povrsina struganja. Ja koristim kreditnu karticu, i cini mi se da sto se duze koristim sve bolje skida alge, jer se ivica svaki put jos vise ostri...  ;)
Cichlid power!

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #21 on: 20 December, 2007, 07:55:02 »
Kao što ste videli meni se takve alge javljaju u skoro sva 3 akvarijuma a nigde nema direktnog svetla (ako pri tome mislite na dnevno svetlo tj. sunčeve zrake). U svim aq je osvetljenje slabo i potiče od različitih vrsta ''neonskih'' cevi. U najvećem imam 2 neonke GRO-LUX u haubi a pretežno radi samo jedna; površina vode je skroz obrasla lišćem ''lažnog aponogetona'' tj. Kriptokorina usterijana, koje je dugaćko preko 100cm i široko 6-7cm.
Ipak, vidi se da kao svakoj zelenoj biljci, pa i za takve alge, ima dovoljno svetla jer napreduju dobro... Voda mi je obična česmovača, blago bazna, tvrdoće 14-20 dH a verovatno puna produkata ciklida jer ih 'tovim'' svim vrstama hrane!

Offline cerebrum

• Član
« Reply #22 on: 26 December, 2007, 13:10:07 »
Pojava algi u akvarijumu bez biljaka ili sa malo biljaka je sasvim normalna stvar. Medjutim, nije tacno da se alge uvek pojavljuju. U jednom mom malom akvarijumu (sluzi za mrest) imam jedan veliki anubias barteri i ceratopteris, vodu nisam menjao ko zna od kad a u njemu imam sigurno 100 ribetina (akvarijum oko 40l) i algi nema nigde. Dakle ako imate dovoljno potrosaca nitrata i fosfata u vodi (citaj biljke) alge mozete iskoreniti u potpunosti. Ipak ovakva ravnoteza se tesko ostvaruje.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #23 on: 27 December, 2007, 04:23:21 »
:) Druze Cerebrum, tvoja tvrdnja je NETACNA. Algi uvek ima, ako je u pitanju zivi eko sistem, ako je u pitanju staklo, silikonski lepak i voda, onda ih stvarno nema, barem neko vreme...
Pozz
Piroman

Offline cerebrum

• Član
« Reply #24 on: 27 December, 2007, 14:03:24 »
:) Druze Cerebrum, tvoja tvrdnja je NETACNA. Algi uvek ima, ako je u pitanju zivi eko sistem, ako je u pitanju staklo, silikonski lepak i voda, onda ih stvarno nema, barem neko vreme...

Algi uvek ima, ali toliko malo da se i ne primecuju  ;).
Dakle zakljucak je da ih maltene NEMA tj. moja tvrdnja je vise tacna nego netacna.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #25 on: 28 December, 2007, 00:25:28 »
Boolean :)

Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 December, 2018, 09:13:37

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450