Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Predlog ili molba ili savet - latinica/ćirilica  (Read 11340 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Predlog ili molba ili savet - latinica/ćirilica
« on: 14 December, 2007, 21:35:33 »
Ciklidi.org su sajt na kome se prikuplja puno ciklidaša iz nekada zajedne države Jugoslavije ilti ako očete iz savremenih država ,koje su nastale na prostorima bivše Juge.I sad vidim,da se nekako par članova služi cirilicom,pa bih bio moj predlog ili molba ili savet,da se piše primarno u latinici, ipak je to razumljivije za čitanje.Ja znam da čitam cirilicu i meni nije problem to čitati,mada nekog ,ko teško i razumije srpski,pa se muči čak prevodenjem latinice ,cirilca jednostavno odbaci i možda se plaši više doći na sajt.
A znam da je primarni moto sajta ciklid.org."Ciklidaši svih zemalja iz ex Juge,udružite se na tom sajtu" i pokrenut ka toj ideji,ja redlažem,da se upotrebljava latinica.
Sad to je samo moj vid,ali opet treba to gledati šire.
« Last Edit: 03 December, 2014, 16:58:47 by nedara »

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
Re: Predlog ili molba ili savet
« Reply #1 on: 14 December, 2007, 21:49:03 »
:applause:
podrzavam!!![/shadow]
Salut

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 14 December, 2007, 21:59:39 »
uz duzno postovanje prema svakome na ovome svetu ali nema potrebe da se sugerise како ће ко да пише, ако ћемо тако ајде да и овај сајт буде на латиници , а не на енглеском. ко жели да се дружи и да размењује искуства и надограђује своје знање и долази до информација не би требало да му смета које је писмо у употреби. не слажем се . пријатељски поздрав
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 15 December, 2007, 01:18:05 »
Podrazumevano pismo foruma je latinica, ali kao sto moze da se vidi iz prethodne poruke neki ljudi insistiraju na cirilici. Jednostavno onaj ko pise cirilicom ce biti izignorisani od strane brace i jedinstvasa :)

Mislim da bi ZDule trebao da se oglasi po ovom pitanju da donese svoj sud, ali takodje sumljam da je to moguce, jer je preokupiran privatnim obavezama, te za sada ostaje kako jeste, dok NEcujemo njegovo misljenje.

Pozz
Piroman

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #4 on: 15 December, 2007, 01:19:01 »
Mislim da nikome ne smeta cirilica,nego ima teskoca pri citanju.U ovo sam se uverio kada sam bio u Hrvatskoj,vecina mladih ne zna da cita cirilicu.Sto se mene tice Bojkova molba je ok.

Offline Mastino

• Napredni član
« Reply #5 on: 15 December, 2007, 01:41:18 »
Mislim da nikome ne smeta cirilica,nego ima teskoca pri citanju.

:applause:
Cichlids Power & Enjoy Cichlids!

Offline jeferson

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 15 December, 2007, 02:36:47 »
Veliki broj mladih u Hrvatskoj nezna da cita cirilicu.... :bagman:
Jel to znaci da nece znati srpski za 15 god?
Mislim da nije toliko strasno sto se neki sluze cirilicom neka pise ko kako hoce!
Ja se dosta tesko snalazim na nekim drugim sajtovima-ne srpskim  ali do informacije koja me zanima dolazim na razne nacine... Mozda bih imao jos neki komentar ali...
Jedan banalan primer,jedna stvar koja me je kad sam malo bolje razmislio odusevila-Nikad necete cuti npr . francuza,rusa ili italijana da govore neki drugi jezik,a kamoli da ga citaju- u 95% slucajeva ni engleski!!! Pivo u italiji nisam mogao dobiti drugacije nego obracajuci se sa "Uno bira prego!!!" Sva sreca pa sam to znao! :D
Mozda to znaci da smo mi svestranni!?Pametni ?!!Sirokog shvatanja ?!!
????????????????????????????????????????????????????????????????

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #7 on: 15 December, 2007, 09:26:08 »
Da još jednom ponovim,meni nije teško čitati cirilicu jer znam :).Ja sam još ona generacija,koja je u školi još učila srpskohrvatski jezik,kao sastavni dio,medju kojem je obavezno bilo znanje cirilice i to tekuće obavezno /pisanje i čitanje/.Po tom pitanju ja nemam nekih problema ili neke fobije prema cirilici.Ali toga više nema u školi,pa ljudi znadu srpski ali ne znaju da čitaju slova cirilice,a to su mladi ljudi puni želje znanja ,koga nadju na tom sajtu.Dobro gledajući ovako,cirilica nije problem čitanja Srbima,Crnogorcima,Makedoncima,jer to znaju,medjutim problem je Hrvatima i Slovencima,a moram ,da reknem,da ih i iz tih regiona sve više i više dolazi na taj sajt,što je opet pozitivno u duhu ciklidistike.
Sad druže Jeferson,tvoj strah,da če srpski jezik nestati za 15 godina potpuno je neosnovan,jer je taj jezik pretrpio i gora vremena što su sad pa je opstao.A to da naručiš pivo u Italiji po talijanski,dodje mi kao normalan čin.A ja znam i to je jedna istina,da se kaže;Ko priča srpski ,razumije ga celi svet.
Opet da ne dužim,zbog mene nije problem u kome če se pismu pisati,mada kao najstariji član ovog sajta /mislim,da nema starijeg ::)/ja sam stavio ovaj predlog na razmatranje i nit više i nit manje.

Offline Serafin

• Član
« Reply #8 on: 15 December, 2007, 09:47:45 »
Mislim da nikome ne smeta cirilica,nego ima teskoca pri citanju.U ovo sam se uverio kada sam bio u Hrvatskoj,vecina mladih ne zna da cita cirilicu.Sto se mene tice Bojkova molba je ok.

Normalno da vecina mladih nema pojma o cirilici. Ja sam bio zdanja generacija u skoli koja je ucila cirilicu, a imam 27g. To znaci da vecinom svi mladi ispod ovog godista ne samo da nemreju procitat nego im je to klingonsko pismo.

Vec pomalo i ja imam poteskoce u citanju jer davno je bilo kad sam to ucio u skoli :D

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #9 on: 15 December, 2007, 10:16:58 »
 Evo počeh da pišem ćirilicom....nesvesno.
Da, dogadja se da ja počnem da pišem ćirilicom ali nesvesno i tako unezveren, završim post  :D, to je tako i tako to treba prihvatiti.
Nema puno razlike u slovima i nije ih teško razumeti.
Mali je procenat postova koji je napisan ćirilicom. Taj procenat ne može da bitno utiče na celokupni fond znanja koje se moze pokupiti na ovom sajtu. Neke mlade cilidaše možda i odvrati ćirilica od našeg sajta, ali treba uzeti u obzir kako ce se to ignoisanje ćitilice odraziti i na već posojeće i aktivne članove.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 October, 2018, 01:46:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154905
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 99
  • Online Ever: 450