Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kisne Gliste  (Read 10990 times)

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
Re: Kisne Gliste
« Reply #10 on: 19 March, 2011, 15:43:33 »
I africki ciklidi ih jedu, bitno je samo da se dobro ociste da ne bi prenele neku zarazu u aq.
Salut

Offline malipirat

• Član
« Reply #11 on: 19 March, 2011, 16:27:18 »
Ociste mislis stave u kartonsku kutiju na neki dan(to sam cuo da rade ljudi za ciscenje) ili u nesto drugo....
Ili mislis samo da ih dobro properem...
Po meni nije losa ideja posto Orvagil stavljam u mix govedje srce da pre hranjenja glistama malo posolim orvagil na gliste pa im tad bacim cisto preventive radi....

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #12 on: 19 March, 2011, 20:23:17 »
igras se sa zdravljem svojih riba ako vec hoces da ih dajes sada bi ti bilo pravo vreme da napravis manju koloniju gilsta sa kojima bi hranio ribe i to vrlo jednostavno
imas gliste i tvoja keva zemlju za  cvece

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #13 on: 22 March, 2011, 19:37:58 »
Vazno je da izvadjene kisne gliste ne poticu iz stajnjaka.Najbolje je sto Silwert kaze:lepo napravis svoju koloniju glista(u nekoj kutiji sa zemljom) i hranis ih biljnim ostacima.
A gliste je lako ocistiti tako sto se pokriju vlaznom hartijom,i one brzo pocnu da se "prazne",a ne jedu nista novo.E sad neko ih i rasece uzduz i opere u vodi.Kako god da uradis nije losa ideja sa orvazilom,a ja bih tu dodao da mozes gliste da natopis u vitamine(rastvor koji se za decu kupuje).
Pozdrav

Offline malipirat

• Član
« Reply #14 on: 22 March, 2011, 20:52:51 »
Najverovatnije cu praviti svoju koloniju jer ribe ih vole i cepaju kao lude,a i po meni je bolje hraniti ribu ovom hranom (naravno ako je pripremis da bude sigurna) jer ona ne stigne da padne ni do pola akvarijuma a vec je pojedena dok svaka druga hrana padne na dno....Sad sam u potrazi za kalifornijskim glistama,ako neko zna nekog ko prodaje neka mi javi....

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #15 on: 22 March, 2011, 20:55:02 »
bilo koja ribolovacka radanj drzi gliste  :D od njih mozes da zapocens koloniju

Offline malipirat

• Član
« Reply #16 on: 23 March, 2011, 10:04:02 »
Onda sam ja iso u pogresne ribolovacke radnje ili je bilo zbog hldnoce pa ih nisu iskopavali..Imali su samo one crvice ali oni su im tvrdi ....

Offline 1234

• Član u razvoju
  • **
« Reply #17 on: 23 March, 2011, 16:06:54 »
Ociste mislis stave u kartonsku kutiju na neki dan(to sam cuo da rade ljudi za ciscenje) ili u nesto drugo....
Ili mislis samo da ih dobro properem...
Po meni nije losa ideja posto Orvagil stavljam u mix govedje srce da pre hranjenja glistama malo posolim orvagil na gliste pa im tad bacim cisto preventive radi....
A kako pravis hranu od govedjeg srca !?
Da sam bio budan... mislio bih da sanjam

Offline malipirat

• Član
« Reply #18 on: 23 March, 2011, 20:34:27 »
Stavljam Srce,grasak,sargarepu,beli luka,tetra diskus,orvagil i sve to ujedinim zelatinom....Naravno srce pripremim tj ocistim od zila pa ga pustim na blender onda ubacim grasak sargarepu i beli luka pa onda zamrzenm i posle narendam i ubacim orvagil i tetra diskus i sve spojim zelatinom....Stim sto napravim jednu porciju sa orvagilom ,a jednu bez njega da ih ne bi oprerecivao lekom mada mislim da im ne smeta...(ali samo mogu reci da od kad ubacujem orvagil nisam imao ni jedan problem u akvarijumu,tako da svaka cast naucnicima koji su ga pronasli :) )

Offline marsenic81

• Napredni član
« Reply #19 on: 03 April, 2011, 01:22:33 »
bilo koja ribolovacka radanj drzi gliste  :D od njih mozes da zapocens koloniju

i u startu si se zezno ako kupis gliste u ribolovackoj radnji ! 99 % njih prodaje glistu sa djubrista !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 July, 2018, 11:45:57

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348