Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kisne Gliste  (Read 11378 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Kisne Gliste
« on: 03 December, 2007, 13:29:18 »
Eto,koristi li ko gliste za ishranu ciklidima?
Ja ih imam u kompostu /ne znam srpski naziv/,to je ono,kad se kupi u oplastičnom boksu i nakon godinu ili dva upotrebljavam kao djubrivo za baštu,odnodno povrće.
I jednom sam naselio u to kalifornijske gliste i sad ih tako nahvatam malo po malo,ispereme pod vruču vodi i bacim malwcima,da vam kažem,prosto polude.Naravno male dadnem cele,a veče malo iseckam.Ove su gliste po pitanju koje zaraze ili trovanja ciklida sasvim bezopasne,no one kišene gliste iz kojeg parkirališta ipak su malo opasniji,jer mogu biti i štetni po ciklidima,ipak se šunjaju po asfaltu,a tamo ima i masti,ulja,benzina.
I naravno ne vredi preterivati.

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: Gliste za prehranu
« Reply #1 on: 03 December, 2007, 14:34:58 »
Ja sam hranio moje ne-mbune sa glistama i crvima sto sam kupovao u radnji za pecarose... Uvek su rado jeli...
C.C.A.

Offline L.m.n.t.

• Član
« Reply #2 on: 03 December, 2007, 17:01:36 »
Ima li jos neko iskustva sa crvicima za pecanje?
Da li je to dobro?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #3 on: 03 December, 2007, 17:18:30 »
Gliste dajem redovno mojim Tanganjikancima, posebno ih žderu ''frontoze'', Altosi i Lepidiolamprologusi. Uvek biram manje komade; dužine od 4-6cm a debljine 2mm, tada mogu celu glistu da strpaju usta i polako žvaću. Veće komade ne dajem jer vidim da se muče pri žvakanju a i više prljaju.
Crvi za pecanje su takođe dobri za većinu carnivora. Jedini problem predstavlja njihova tvrdo-žilava opna koju neki ciklidi nemogu da probiju, zatim crva nosaju u ustima i na kraju pljunu. Neke ribe koje nisu probale crviće i neznaju im ukus, uzmu ih usta i odbace kao nešto nejestivo, a evo trika kako ih naučiti na njih...nekom iglom probušite tu opnu crva, počeće da mu cure iznutrice i sokovi...e sad tako servirajte i tada će ciklid moći da oseti ukus!  ;D

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #4 on: 03 December, 2007, 18:19:05 »
moji ameri se redovno rasturaju od glista.pojedu svi zajedno oko 30 komada u jednom hranjenju.
za manje ciklide ih iseckam dok ih krupniji jedu bez problema.Jednom sam ubacio povecu kod meekija(3-4 cm) i kako je krenuo da je jede a nije mogao celu,jedan kraj joj je virio mekiju na usta a drugi izasao na analni otvor,pa sam morao da je izvlacim

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #5 on: 03 December, 2007, 18:24:48 »
Samo me zanima na koju si stranu izvukao  :D
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #6 on: 03 December, 2007, 18:29:56 »
 :D na usta

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #7 on: 03 December, 2007, 19:55:42 »
ja sam hranio oskare  sa glistama koje sam razmnozavao u posebnim posudama za to  jeli su ih ko ludi cak su izigravali delfine kada sam prinosio glistu polako povrsini vode :D

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #8 on: 09 June, 2008, 00:42:50 »
Crvići za pecanje jesu malo žilavi, pa sad dok je toplo možeš uhvatiti muve zukare i iscediti larve i staviti ih na meso (u kutijicu sa brašnom staviš parče mesa), ili ostaviš kutijicu s mesom napolju pa će same muve položiti jaja ili larve, za koji dan će porasti i možeš hraniti ribetine u zavisnosti od veličine ribe i crva. Samo oni imaju dosta masti pa ne treba davati mnogo ribama koje se mreste, već malo kao poslasticu. A što se tiče glista davao sam kišne gliste, ali obavezno sam ih prvo iscedio od zemlje tako što ih vučem sa dva prsta s jednog kraja na drugi, pa sam ih iseckao i dezinfikovao sa hipermanganom i dobro isprao u nekoliko voda. Amerikanci obožavaju gliste.
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline malipirat

• Član
Kisne Gliste
« Reply #9 on: 19 March, 2011, 14:48:42 »
Posto je pocelo lepo vreme ovih dana pogledao sam ispod kamenja u dvoristu i naisao na gliste...
Nahvatao sam par komada i naseckao ih i bacio diskusima...
Pokosili su ih dok jos nisu ni usli u vodu,jednostavno receno previse ih vole :)

Hteo sam da pitam jel ima neko iskustva sa KISNIM glistama ne sa KALIFORNIJSKIM znam da su bolje kalifornijske ali sam trenutno u potrazi da nadjem da ih kupim,a ove ima svuda oko nas....

Nisu samo diskusi t koji ih vole tu su i druge ribe prosto jedna opsta borba ko ce prvi da dohvati komad :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
11 December, 2018, 09:46:21

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154929
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 80
  • Online Ever: 450