Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: StarChaser pita?  (Read 24505 times)

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
    • http://www.youtube.com/watch?v=kZhdKCo8Ogo&feature=related
StarChaser pita?
« on: 28 August, 2004, 02:31:33 »
Kao prvo, hvala na ovako srdachnoj dobrodoshlici.
Silvester, i meni je drago shto si opet na kompu   :wink:

Moram samo neke stvari da pojasnim: ja sam mislila prvenstveno na americhke patuljaste ciklide.Da li su i oni agresivni za vreme mresta? Razlozi zbog kojih sam se tako zalepila za njih su sledeci:
  -buduci akvarijum sam zamishljala kao malu dzunglu punu biljaka i panjeva
  -neopisivo mi se svidjaju SVE apistograme koje sam do sada videla shto na slikama, shto uzivo, i ramirezi
  -u sve to sam htela da uklopim i skalare
  -mislila sam da su to sve miroljubive vrste (da li sam u pravu? )

Shto se africhkih ciklida tiche, do sad su mi se samo dopali kribenzisi i neki braon boje koje sam videla kod Joce u radnji (oni shto liche na one iz najveceg akvarijuma).Da li ove dve vrste pripadaju Tanganjikancima (i da li bi to znachilo da vole makar malo ubiljen akvarijum)??Do sada samo ove dve vrste drze "pluseve" za afriku, a ja obecavam da cu malo bolje istraziti da li mi se dopada josh neki Tanganjikanac, pa onda mozda rezultat prevagne na africhku stranu   :)

Akvarijum je za sada u fazi pravljenja poklopca i dovrshavanja postolja,tako da ima josh uvek vremena za razmishljanje.Svaki predlog je dobrodoshao.
« Last Edit: 09 January, 2013, 14:36:34 by nedara »

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #1 on: 28 August, 2004, 18:58:17 »
Sto se tice skalara, toplo ih ne preporucujem u kombinaciji ni sa americkim ni sa africkim ciklidima! Skalari jesu predatori ali su u osnovi nezne ribe, sa velikim perajima, koja su izvanredna meta za sve druge ciklide. Ako su skalari NEOPHODNI, preporucujem ti da zaobidjes sve druge ciklide uz njih! Ako cela prica moze da prodje bez skalara, a obzirom da sam ja fan africkih ciklida preporucujem ti sledecu kombinaciju:

1. tropheus-i
2. kribenzis-i

to su dve vrste koje si navela
3. neki skoljkari

Uz ove ribe mozes da napravis dzunglu od akvarijuma (brdo valisnerija i sl), jer ove ribe nece da ih grickaju, a ujedno ce u akvarijumu da postoje tri grupe po zivahnosti, te ces da imas lokalce (skoljkari), plivace (kribenzisi) i divljaci (tropheusi), sto po meni cini akvarijum zanimljivijim. Preduslov za ovakvu  kombinaciju bi bio, da prvo zasadis akvarijum i da se oformi dzungla, i tek onda da dodajes ciklide!
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #2 on: 28 August, 2004, 21:27:10 »
Pa zar nije 180 l premalo za jato tropheusa?.
Što se tiče američkih patuljka jesu lepi,no oni traže meku vodu,a to se dobija prvenstveno R/O aparatom,medjutim afrikanci ne trebaju meku vodu,za njih je dobra iz česme.To je jedan velim plus za njih.Ima Tanganyika ciklida dosta vrsta,koji su za nekog početnika i strava i užas od ljepote,tako se on namami na njih i postaje njihov fan.
Šta savjetovati:N.brichardi više nego povoljna izbira za ciklid početnika,neki školjakši,jako interesantni,več zbog samog njihovog stana,pa vrste genusa Neolamprologus,pa da ne nabrajam više,kad sve to može kod Joce da se nadje,a pored ciklida još te čeka i gomila informacija.
Ali eto iskreno rečeno i američki patuljki su zanimljivi i divni,no kako več rekoh voda ,jeste problem,ipak oni trebaju meku vodu.
No što god da odabereš,uvijek gledaj da budu ribe zdrave i aktivne,kako bih u njihovom društvu proživjela nizbroj lepih trenutaka.
Snaga ciklida!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #3 on: 29 August, 2004, 02:33:46 »
Nije premalo ako ja jato malo (6 kom), ujedno u dzunglastom akvarijumu, tropheus-i mogu da se kriju, i tako se izbegava efekat "crne ovce"medju tropheus-ima. To sto ti Bojko kazes za meku vodu, jeste veliki problem, i stvarno je mnogo lakse sa te tacke gledista gajiti Tanganyka-nce, jer im je nasa cesmovaca savrsena.
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #4 on: 30 August, 2004, 11:05:05 »
AAA, evo zazivela i moja tema...
Prvo veliki pozdrav svima, pogotovo buducem ciklidasu SC-u, i ljudi toliko mi je nedostajao forum.... :cry:
Dakle slazem se sa svima vama, tanganjikasi su dobitna kombinacija za taj akvarijum.
 :idea: 180L + dzungla valisnerija + kombinacija koju je piroman naveo + nema mucenja sa jonoizmenjivackim aparatima i pravljenjem mekse vode = raj za oci :idea:
P.S. Ramirezi su veoma lepe ribe, ali sam ja sa njima imao veoma losa iskustva, pa ih zato nikom ne preporucujem...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #5 on: 30 August, 2004, 23:20:39 »
Quote from: "Ciklid Gile"

P.S. Ramirezi su veoma lepe ribe, ali sam ja sa njima imao veoma losa iskustva, pa ih zato nikom ne preporucujem...

E Ciklid Gile,taj poslednji stavak,to ti je prava antipropaganda za ciklide.Iako si imao neko gorko iskustvo,ipak tako se ,po mom mišljenju,ne napiše.Da bi sad svi akvaristi ,koji su imali neko gorko iskustvo,sa nekom vrstom,ovde napisali......koje bi ribe uopšte još bile akvaristi na izboru.
Sve se to može napisati i drukčije,eto primjer:
Imao sam ja nekad Ramirezije,mada sam ih držao u takvim i takvim uslovima.......i otišli u veliki akvarij......
Istočno Afrički ciklidi su što se tiče kvaliteta vode,pošto doslovice ide voda iz česme u akvarij,veliku prednost pred svima ostalim tropskim ribicama,uz to ili su lepih boja ,kao malawi ciklidi ili nekih zanimljivih oblika,kao Tanganyika ciklidi,te poznati po dugovečnosti,te visokom pragu izdržljivosti,te.......ima puno razloga,da se akvarista poćne zanimati uza ciklide,Afričke,IstočnoAfričke ciklide,jer te ribe su ribe budućnosti,ia na nama je red,da smo njihovi fani,i tako skupa idemo napred u nove ciklid pobjede.
A da ne prićam o snagi ciklida,pa o druženju ljudi,koji im je skupa ljubav do ciklida,to su trenuci,koji su dani samo akvaristi ciklidašu.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #6 on: 31 August, 2004, 09:03:08 »
Bojko nisam uopste to tako mislio, kako si ti shvatio. Nisam hteo da buducem ciklid fan-u ovaj hobi i ove ribe prikazem na los nacin...
Samo sam hteo da kazem, da kad sam i ja bio pocetnik, pre par godina, imao sam ih, i shvatio da su kao takvi veoma nepogodne ribe za pocetnike.
E sad da li je u pitanju neki moj peh, ili samo veoma losa i oskudna informisanost... :wink: , zaista ne znam...bice da je u pitanju ovo drugo, uslovljeno losim raspolozenjem prodavca - trgovca (u nekoj radnji u BG-u necu da je imenujem).
Ali dobro, ko voli nek izvoli...pa nek ovde iznese svoja iskustva, bila losa, ili dobra(nadam se ovom drugom).
I za sam kraj: ziveli nam ciklidi :lol: !!!
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #7 on: 01 September, 2004, 19:13:05 »
Jedno pitanje za SC :?: Da li si nekad videla borbu izmedju dva velika muzijaka skalara,i da li znas sta ramirezi rade sa ostatkom akvarijuma kada se IZMRESTE :?:
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #8 on: 02 September, 2004, 01:02:33 »
Evo da skratim ja ovo JZH, ne verujem da je SC ikada videli i jednu od dve navedene stvari, a ti bi mogao bez da postavljas pitanja, da lepo izneses svoje iskustvo po pitanju ova dva dogadjaj! Znaci JZH, zaobidji pitanja, od tebe ocekujemo odgovore!
Pozz
Piroman

Offline StarChaser

• Član u razvoju
  • **
    • http://www.youtube.com/watch?v=kZhdKCo8Ogo&feature=related
(No subject)
« Reply #9 on: 02 September, 2004, 01:53:44 »
Josh jednom, hvala na dobrodoshlici!
E, ovako: u vishe navrata su mi trgovci iz vishe radnji rekli da se mogu drzati skalari, ramirezi i guramiji zajedno, chak da je to super kombinacija.Odatle mi uopshte i doshla ta ideja, samo shto sam "izbacila" guramije, i mislila kako bi bilo lepo kad bi umesto njih stavila apistograme.Znam da apistograme i ramirezi traze izuzetno kvalitetnu i meku vodu i moram priznati da mi uopshte nije mrsko da se malo potrudim da im to i obezbedim.
Izuzetne su bile prilike kad sam vidjala jako velike skalare, a stvarno ne znam kog pola i ne znam koliko i da li su se nekad tukli.Ja sam nameravala da uzmem prilichno male, da rastu kod mene.Kasnije bi verovatno pravila neku selekciju i vishak poklonila.Videla sam ramireze i apistograme kod nekoga zajedno sa tetrama, delovali su prilichno miroljubivo.Samo sam za jedan sluchaj chula da su se izmrestili ramirezi, tako shto su okupirali neku svoju teritoriju, zestoko je branili i to je to.Volela bi da chujem kakva iskustva su imali iskusniji chlanovi.
Da li bi mogli da mi date neke latinske nazive za tropheuse, jer nisam uspela da ih nadjem na netu pod tim imenom? Isto i preporuka za neke shkoljkashe (samo latinske nazive), s tim da se daju naci kod nas.

Hvala vam shto delite svoje iskustvo (znanje) sa mnom, kao i na preporukama, uprkos mom naizgled tvrdoglavom stavu.
Pozdrav!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 July, 2018, 22:23:15

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348