Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Atman filteri ???  (Read 11949 times)

Offline ribax

• Član u razvoju
  • **
Re: Atman filteri ???
« Reply #10 on: 22 February, 2008, 18:27:01 »
Džabe muka oko sajta , kada ni na njemu ničeg korisnog o kanister filterima. Kako je atman ef1-ef4 kopija eheim filtera potražio sam tamo neke odgovore. Zapanjen sam time da su kinezi na kutiji nacrtali da sunđer stoji u poslednjoj pregradi gledano odozdo. Kod eheima stavljaju sunđer na prvoj jer je fizička filtracija tu najpotrebnija.  :o Smer kretanja vode je iz akv kroz cev do dna filtera gde je taložnik pa onda odozdo na gore kroz filter mase. Na vrhu je pumpa koja čistu vodu vraća u akv. ;)
"BUDALA UCI NA SVOJIM GRESKAMA A PAMETAN NA TUDJIM!"

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #11 on: 22 February, 2008, 18:45:26 »
Napravi TOP Filter i nemoj da se opterecujes kanisterima, oni su glupost i sranje koje treba izbeci u svakom slucaju, kao i sve ostale filtere osim TOP Filtera!

Pozz
Piroman

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #12 on: 22 February, 2008, 19:36:39 »
TOP je zakon!
...mozda ti deluje malo sumnjivo sto svi hvale taj TOP ali veruj, i meni je bilo sumnjivo.... i eto od kad koristim TOP mogu ti reci da sam prezadovoljan, toplo ga preporucujem svima.
Salut

Offline ribax

• Član u razvoju
  • **
« Reply #13 on: 22 February, 2008, 21:12:04 »
Verujem da je top zakon. Najviše zbog toga što radi kao cediljka. Znači voda prirodno prođe kroz filter masu. Spoljni prelivni su stalno u vodi i ubrzavaju ih pumpe. Još jedna stvar mokro-suvog sistema je ta što daje više kiseonika nitrifikacionim bakterijama, pa se samim tim one brže množe. Sve je to meni jasno i preporučujem svakome ko ima mesta i živaca da to pravi ,postavlja i maskira krovom ili poklopcem itd, itd.
Ja sam rešio da čuvam par oskara i nekog gibbija u 300l i kanister mi je više nego praktičan. Na zapadu se ne zamlaćuju kao mi sa raznim novotarijama i improvizacijama.
Na starom akv od 70l imam prelivni filter  sa fontanskom pumpom od 600l/h. Osećam da je protok pao zbog prljavih cevi, jer se voda vrlo sporo očisti od fizičkih nečistoća koji lebde po akvarijumu.
Kanister EF4 sam već kupio i nabudžio filter masama. Mogu vam reći da je prečnik creva i cevi koji dolaze uz njega impozantan i vrlo teško da će praviti probleme plus što je sve to moguće lakše očistiti  recimo četkom za pranje flaša i čaša.

Rešio sam da probam, a rezultate ću podeliti sa vama. Ko zna možda nekad i nabudžim Top Filter licensed by ciklidi.org ;)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #14 on: 23 February, 2008, 06:48:39 »
:)

Nemoj da se ljuti sto cu ovo da napisem, ali komentar ti je naopak. Ti pises da je kanister dobar jer nece da se zapusi kao TOP Filter :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Kanister ce prvo da uspori filtraciju do besmisla, a onda ce i potpuno da se zacepi, sto ce da se desi za nekoliko puta krace vreme od TOP Filtera. Ciscenje kanistera je totalni horor, sve zajedno sa doticnim cetkama, dok je ciscenje TOP Filtera, prosta zamena vate bez ikakvog svinjenja.

Sto se tice zapada, ja sam bio po zapadu i gledao akvaristiku i zakljucio da se nezamlacuju kanisterima kao mi ovde. Naravno idioti koji gaje ribe da bi im komsije zavidele obavezno imaju i po 2 kanistera jer su skupi i "mocni" a i ulivaju strahopostovanje kod komsiluka :) :) :)

Ljudi na zapadu, istoku, severu i jugu gledaju kako da najvalitetnije filtriraju akvarijume po najnizoj ceni i bas ih zabole za kanistere i slicne novotarije i gluposti. Medjutim mi srbi ( i svi drugovi braca: hrvati, slovenci, bosanci, crnogorci, makedonci - sve napisano malim slovom :) smo specijalno pametni, i znamo da ostatak planete nema pojma, i da cemo mi da ih zajebemo, bas kao sto smo ih zajebali u svim drugim hobijima :) :) :)

Ja razumem da ti mislis da sam ja debil, cool, ali nemoj da mi objasnjavas prednosti kanistera jer one NE postoje!!!
Pozz
Piroman

Offline ribax

• Član u razvoju
  • **
« Reply #15 on: 23 February, 2008, 07:41:22 »

Nemoj da se ljuti sto cu ovo da napisem, ali komentar ti je naopak. Ti pises da je kanister dobar jer nece da se zapusi kao TOP Filter :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Kanister ce prvo da uspori filtraciju do besmisla, a onda ce i potpuno da se zacepi, sto ce da se desi za nekoliko puta krace vreme od TOP Filtera. Ciscenje kanistera je totalni horor, sve zajedno sa doticnim cetkama, dok je ciscenje TOP Filtera, prosta zamena vate bez ikakvog svinjenja.

Možda sam malo konfuznije napisao pa si loše shvatio :) Nisam pisao o začepjljenju top filtera nego spoljnog prelivnog, i to konkretno kod mene. Nisam generalizovao stvar. Da se TOP filter zapuši nema šanse :D Takva je konstrukcija koja to teško dozvoli.

U suštini , niti jedan filter može da se zapuši kada ga redovno održavaš, što je slučaj i sa kanisterima.  ;)

Cilj foruma je edukacija iljudima ovde treba predstaviti sve filtere sa njihovim prednostima i manama, pa neka oni biraju :)

Nema ljutiš  :campu: Svi mi ovde učimo  ;) :D

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #16 on: 23 February, 2008, 08:57:43 »

Medjutim mi srbi ( i svi drugovi braca: hrvati, slovenci, bosanci, crnogorci, makedonci - sve napisano malim slovom :) smo specijalno pametni, i znamo da ostatak planete nema pojma, i da cemo mi da ih zajebemo, bas kao sto smo ih zajebali u svim drugim hobijima :) :) :)

Fenomenalno, a sto je najjace delom i istinito. Kod nas usled nedostatka novca ljudi prave nevidjeno dobre stvari za male pare.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #17 on: 23 February, 2008, 11:14:22 »
kako bre delom? Ti hoces da kazes da svi narodi i narodnosti ex SFRJ nisu svi zajedno idioti? Ja tvrdim da jesu, pogotovo ja licno kao pripadnik doticne grupe prednjacim u idiotizmu, mada mislim da i ti druze Duce isto debelo vodis ispred prosecnog pripadnika inkriminisane grupacije :) :) :)

Pozz
Piroman

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #18 on: 23 February, 2008, 11:17:45 »
Druže piromane!!
Ne vredi ubedjivati. Svaka škola se plaća,pa neke je plate!!
Skontaće kad tad svi koji sumljaju u TOP, sve dođe u lobanju, kroz bulju ili ...( nekim laksim putem )
Kao što se kaže na svim prostorima exYU "Lakše metar u bulju nego 1 cm u glavu "!!!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #19 on: 23 February, 2008, 11:22:59 »
:) :) :)

Dobra ti ova poslovica druze Admirale :) :) :)
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 December, 2018, 18:37:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450