Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Češanje, trzanje, djuskanje, ubrzano disanje...  (Read 30426 times)

Offline zile

• Značajni član
Re: Cesanje i djuskanje
« Reply #10 on: 21 May, 2006, 21:46:39 »
Pa ovako ja koristim "JBL easy test 5in1" i neznam dali ga ima ovde(ja sam ga nabavio u Germaniji) buduci da su najvise zastupljeni proizvodi firmi Sera i Tetra.JBL test koji ja koristim radi testove za nitrate,nitrite,tvrdocu vode,karbonatnu tvrdoca vode i ph vrednost vode,od kojih je realno najbitniji test za nitrate(NO3) i nitrite(NO2).Nije lose imati test i za amonijak koji ja nemam ali ako ti nesto nije u redu sa nitritima veruj mi i da ga amonijak prati :).Inace testove mozes sigurno da nabavis kod JZH-a ili kod AQUAPOLIS-a(reklamiraju se na sajtu) a sto se tice cene moraces da pozoves...
Btw,moj je akvarijum star negde oko 2 meseca i uobicajeno je da se javljaju problemi pogotovo ako tek pocinjes i ne odradis sve kako treba.Mislim da je glavni problem to sto nema dovoljno korisnih bakterija koje bi preradjivale amonijak i nitrite u dovoljnoj kolicini.Ako je to problem(neznam kolko ti je star akvarijum) onda ce problem resiti Sera Nitrivec ili Tetra Bactozym.Ali glavno je da ti vidis rezultate testa pa ces i videti u cemu je problem!
poz
Mozilla Firethefox

Offline kori

• Napredni član
« Reply #11 on: 22 May, 2006, 09:02:18 »
Da li program JBL-a moze da se kupi u Srbiji?
++Svaki trud se isplati++

• Guest
« Reply #12 on: 22 May, 2006, 16:02:56 »
Ljudi kupio sam Sera Costapur za bele tacke ali neznam kako se koristi a prodavac mi je nesto zbrzao pa ga nista nisam razumeo, pa ako bi neko bio ljubazan da mi obljasni postepeno(korak po korak)kako se lek koristi.
Pozdrav

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #13 on: 22 May, 2006, 17:23:25 »
Prosto, odes i vratis lek prodavcu koji je zbrzao objasnjenje i odes i kupis na drugom mestu, gde nece da zbrzaju objasnjenje!
Pozz
Piroman

• Guest
« Reply #14 on: 22 May, 2006, 17:31:10 »
Bolji odgovor nisam mogao da dobijem!!

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #15 on: 22 May, 2006, 23:44:16 »
A i Costapur bas nesto nije ni delotvoran protiv djuskanja i cesanja.  Jednostavno dodaj propisnu kolicinu soli kuhinjske ili morske (ja dodam 1 supenu kasiku na 40l) to kod mojih riba uglavnom resava problem te vrste.
Naravno sve je to delotvorno ukoliko nije nesto jako ozbiljno!
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 24 May, 2006, 20:23:16 »

bobaniv wrote:
Ljudi kupio sam Sera Costapur za bele tacke ali neznam kako se koristi a prodavac mi je nesto zbrzao pa ga nista nisam razumeo, pa ako bi neko bio ljubazan da mi obljasni postepeno(korak po korak)kako se lek koristi.
Pozdrav

Jesi li ti lek kupio odokativno ili ribe imaju bele tacke? Ako imaju, procitaj uputstvo koje stoji u kutiji. Ako je original, sigurno ima, a ako ne...

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #17 on: 24 May, 2006, 21:19:02 »
U pravu je Silvester! Nije dobro da stavljas lekove onako odokativno. Ako imaju bele tacke cool, ako ne onda moze da bude problema!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

• Guest
« Reply #18 on: 25 May, 2006, 16:05:09 »
Da imale su bele tacke. Stavljao sam im lek tri dana za redom i koliko vidim da su se povukle bele tacke. Samim tim smanjile su i ceskanje. Sve  u svemu mislim da su sada ok. Hvala na pomoci

Offline Mirjan

• Član u razvoju
  • **
Cesanje o pesak
« Reply #19 on: 05 August, 2008, 22:42:58 »
Sta sve moze da bude razlog cesanja riba o pesak,sem da ih nesto svrbi :D :D :D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 June, 2018, 15:24:58

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450