Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Češanje, trzanje, djuskanje, ubrzano disanje...  (Read 32177 times)

Offline Ivanho

• Član u razvoju
  • **
Češanje, trzanje, djuskanje, ubrzano disanje...
« on: 28 August, 2004, 21:00:23 »
Ima vec vise od mesec dana kako sam (najverovatnije) sa jednim muzjakom P. acei-a u akvarijum uneo dosadne cesalice (ne znam da li vise nerviraju akvaristu ili ribe)!  Od prvog dana primenjujem terapiju solju (1 kasicica na 3,5-4l vode X3 na 12 sati=3 kasicice na 3,5-4l vode, uz dodavanja pri svakoj nedeljnoj zameni dela vode), ali sam se vec malo uspanicio jer je u nekim ranijim situacijama efekat dolazio mnogo brze (posle 20-ak dana)! Ribe i dalje jedu normalno i napreduju, ali je zabrinjavajuce to sto se o predmete cesu koliko i prvog dana terapije (ne sve, sto i nije za utehu). Koristim morsku so bez ikakvih aditiva (istina, jodiranu, ali sam citao neke radove u kojima se navodi da joda u Tanganjika jezeru ima u znatnoj koncentraciji, dok ga u Malaviju ima u primesama). Temp. sam zadrzao na 27'C.
U dilemi sam da li da povecam koncentraciju soli ili pribegnem nekom drugom tretmanu  :?:  :?:  :?: Pozurite sa savetima, do 1.09. je ostalo jos samo malo :cry:

Pozdrav!

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #1 on: 28 August, 2004, 21:17:48 »
Pa ovo češkanje Malawi ciklida,to ti dodje sasvim normalno i prirodno.I meni se kat tad malo pročeškaju ili uz kamenje ili kroz šljunak,to onako valjda rade iz navike.
nego ja bih ti savjetovao,da ti sniziš temperaturu /25 stepeni/i da ne stavljaš više soli.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #2 on: 29 August, 2004, 02:36:36 »
Ja mislim da je cesanje normalna pojava i ne bih se mnogo uzbudjivao oko toga, vise bi me brinuo datum  :twisted:  i sta sledi iza njega  :twisted:

Opusti se bre, pusti ciklide neka se cesu do mile volje, skoro svi moji ciklidi se cesu svakodnevno!

p.s. zaobidji so, africka jezera nisu more...
Pozz
Piroman

Offline Silvester

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #3 on: 29 August, 2004, 13:50:00 »
Ja mozda n isam u toku, ali sta je to 01.09.?
Sto se cesanja tice iz mog iskustva, ako nema nista po telu, nije nista opasno. Meni su ciklidi poceli odmah da se cesu i ja sam bio u frci i pitao ljude sta da radim i dobio sam milion razlicitih saveta. Kako nisam mogao sve da ih primenim, a nisam mogao ni da sse odlucim koji je najbolji ja nista nisam cackao. To je bilo pre jedno dva meseca. I  da kucnem u drvo, evo i dan danas ni jednom nista ne fali. Dobro, po neko odgrizeno peraje, ali to nema veze sa ceskanjem.Moj ti je savet samo da kontrolises da se ne pojavi nesto po telu, a do tada uzivaj.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #4 on: 30 August, 2004, 11:08:55 »
Moji to takodje cesto rade, ali do sad im nista nije skodilo, tako da uopste ne brinem u vezi toga :wink: !!!
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #5 on: 30 August, 2004, 14:08:19 »
I moje iskustvo je isto.Cesu se periodicno i nista ne preduzimam,shvatam to kao normalnu pojavu kod njih.Bitno je samo da se golim okom nista od parazita ne primecuje.A cesanje prodje i i opet im dodje.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #6 on: 01 September, 2004, 19:16:22 »
Tihomire ne bi bilo lose da nabavis neki dobar test za kontrolu akv. vode. Izmeri Amonijak i Nitrite OBAVEZNO :!:
Pozdrav, Joca

gost

• Guest
Češanje, trzanje, djuskanje, ubrzano disanje...
« Reply #7 on: 21 May, 2006, 19:26:26 »
Verujem da je vec bilo tema u vezi ovoga ali ja nigde nisam mogao da nadjem konkretan odgovor.
Ciklidi mi se non stop cesaju o pesku i kamenju i imaju neke cudne tikove tj. djuskanje. CIKLID_133  Otprilike znam u cemu je problem ali nisam siguran, pa bi voleo da cujem vase misljenje. Interesuje me sta da radim, koje lekove da koristim i kako se koriste isti.
Hvala unapred
« Last Edit: 28 January, 2013, 16:42:36 by nedara »

Offline zile

• Značajni član
Re: Cesanje i djuskanje
« Reply #8 on: 21 May, 2006, 20:25:08 »
Cao bobaniv,
Sto se tice cesanja o pesak ili kamenje to se i kod mene desavalo/desava.Ako se cesce cesu(to odokativno ocenis) onda ne bi bilo lose da uradis test vode.Ja sam imao problema sa nitritima i tad mi se cinilo da su se trljali svaki cas.Oni se tako ciste od parazita ali velika je verovatnoca ako to cesto rade da im nesto smeta u samoj vodi!Kod mene je djuskala jedna zenka M.estherae i 1 L.caeruleus ali su vrlo brzo prestali za nekih 24h mozda malo jace.Inace ja sam to djuskanje primetio odma posle zamene vode iako sam ubacio sredstvo za uklanjanje hlora...Posle konsultacije sa clanovima sajta i vrsljanja po stranim forumima moje misljenje je da se djuskanje javlja usled promene kvaliteta vode i riba se na taj nacin prilagodjava novom hemizmu vode.Konkretno u mom slucaju od vece koncentracije hlora/hloramina u vodi(mora da su drukali hlor ko blesavi).

Eto to je moje misljenje....

poz
Mozilla Firethefox

• Guest
Re: Cesanje i djuskanje
« Reply #9 on: 21 May, 2006, 20:48:36 »
Hvala
Ja sam im menjao vodu juce uz dodatak soli. Reko ajde da im dodam malo soli mozda se poboljsa situacija ali ono ispade jos gore,tako da me to sada stvarno zabrinjava. A reci mi koje testove da uradim i gde ima ti testovi da se kupe(ja iskreno nikad nisam radio testove pa zato i nisam upucen)
Hvala

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 December, 2018, 14:55:27

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450