Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Procureo akvarijum  (Read 16801 times)

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
Re: Curenje akvarijuma
« Reply #10 on: 20 October, 2007, 21:01:34 »
meni isto pre par meseci iscurela voda iz aq jer nije dobro zalepljen sreca pa je bilo u podrumu kao i kod druga noika :D
voda tako brzo curi da se nemoze pokupiti nikako kad krene za lapo sata iscuri sve :unsure:

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #11 on: 20 October, 2007, 21:16:34 »
Meni je na jednom akvarijumu pukla prednja stranica. Iscurelo je 20% vode i tako je ostalo. Inace bio je mali akvarijum nekih 50litara
C.C.A.

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #12 on: 20 October, 2007, 21:46:43 »
Pa prvo me je cale probudio jutros i reko:puko ti akvarijum.trebalo mi jedno 3 sekunde da dodjem sebi i onda mislim da je usledilo najbrze oblacenje u mom zivotu.kada sam stigao ostalo je jedno 10-15 cm vode.Voda je curela brzo i jedan deo podruma je vec bio poplavljen.podmetnuli smo kantu da u nju ide voda.Stvarno nisam verovao da moze tolko brzo da iscuri.Ranije mi se desavalo da mi pukne zadnja strana jednog manjeg aq(ali po horizontali),ali voda jedva da je curila.Izgleda da tu visina vodenog stuba igra glavnu ulogu,jer sto je veca,to vise istice.Izvrsio sam nekoliko rokada riba po aqovima,ostavio kod sebe jedan deo,a ostale smestio kod jednog lika.
Ne daj Boze nikome da se ovo desi...
sva sreca aqovi su mi u podrumu,nije mesto lose i u slucaju da iscuri,jer do sada se vec 80 % poda osusilo.Njesra bi bilo da je u stanu,podigo bi se parket a i otislo bi kod komsije...

Offline futurist

• Član
« Reply #13 on: 20 October, 2007, 22:05:54 »

Jbg i kako posle ovoga da ne dam oglas''Prodajem akvarijume sa sve ciklidima''Prelazim na gupi,neonke i tegle do 50 l :mad:

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #14 on: 20 October, 2007, 23:27:07 »
Pa kad bi tako razmisljali niko ne bi trebao da ima akvarijum... Jer kako se kaze, mozda pukne sutra, mozda za mesec dana, mozda nikad al ce sigurno puci...
C.C.A.

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #15 on: 21 October, 2007, 00:04:47 »
...ne brinite ljudi jer ko stvarno voli ribe, drzace aq pa makar pukli na svaka 2 meseca... po istom principu: "pusaci duvanishu"... Jer kako se kaze, mozda pukne sutra, mozda za mesec dana, mozda nikad al ce sigurno puci...
Salut

Offline jeferson

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 21 October, 2007, 04:55:19 »
kad svo vec kod curenja ,toga se sigurno svi plasimo ma koliko se pravili da nije tako svima je u podsvesti sta ako...!!!
nego zalepio sam ak ali sam napravio gresku ,na jednom delu sam ispustio spoj letvice -ojacanja istr. po visini i kod prvog testiranja mi je krenulo flisovanje-kap po kap....   :( :( :( naravno nije strasno,e sad kako to zakrpiti?
moje misljenje je ocistiti taj deo i ponovo malo jacu fugnu i ... vozi...
i ostali verujem da su imali slicna iskustva...

Offline kori

• Napredni član
« Reply #17 on: 21 October, 2007, 10:00:25 »
staklo je 8 mm
pre 2-3 meseca,imao sam mrest oskara.Hteo sam da pregradim aq kako ne bi ostali ciklidi pojeli ono malo mladji sto je ostalo jer nisam imao aq gde da ih izdvojim.Pregradio sam aq jednim ramom sa mrezicom za komarce.Nego ram nije hteo da stoji bas na mestu,pa sam izmedju njega i ojacanja zaglavio parce drveta.Izgleda da sam suvise pretegao i ojacanje je puklo.Mislio sam da nece da mnogo da smeta,ali pukotina se prosirila i na staklo i jutros sam imao zenba u podrumu.Pukla je po visini
jbg...

Mislim da ti problem napravilo drvce sa kojim si 'potkajlovao' ram. Drvo kada upije vodu onda i nabrekne.
++Svaki trud se isplati++

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
« Reply #18 on: 21 October, 2007, 11:44:24 »
Kad smo vec kod toga,koliki je zivotni vek akvarijuma koji je dobro zalepljen,staklo 12mm akvarijum od 300 lit?Da li ga posle nekoliko godina treba opet lepiti tj. da li silikon vremenom popusta,jer ne brinem se za staklo 12mm tesko da moze da napukne tek tako.

Offline kozzz

• Veoma napredan član
    • papagaji
« Reply #19 on: 21 October, 2007, 12:41:52 »
silikon vremenom popusta> tacno (bolji je onaj specijalni za AQ)
...kad silikon (nekvalitetan) popusti hvatace se ispod njega alge koje se jasno mogu videti...(ali to posle jedno 10 godina)
...12mm je ko beton za aq od 300 l, moje misljenje.
Salut

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 April, 2018, 06:26:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327