Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Postupak nakon mresta ustonoša  (Read 34159 times)

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
pitanja u vezi mresta
« Reply #20 on: 12 April, 2007, 20:37:35 »
Kod zenke hongi primetio sam pre dva dana zadebljanja u ustima i odmah sam je prebacio u mali akvarijum.Mislio sam da se u njenim ustima nalazi mladj,jer pre sam razmnozavao carleuse i isto tako sam kada vidim da zenka u ustima drzi mladj prebacim je u drugi akvarijum,dok sama ne ispusti male.Medjutim zenka hongi(ne znam pravi naziv mislim da je nesto kao ki puma red)u ustima drzi jaja i vec je neka izbacila,nisu to neka mala jajasca vec su bas kao kuglice od hrane.Interesuje me da li sam trebao da je prebacujem i koja je dalja procedura,medjutim pre jedno dva meseca je takodje imala zadebljana usta ali je tada nisam prebacivao  i nisam video ni mlade ni jajasca.Ako neko moze da mi objasni ceo postupak i u vezi lifo-lilija.Hvala

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: pitanja u vezi mresta
« Reply #21 on: 12 April, 2007, 21:24:38 »
Muuu,

ja iskljucivo cedim, to jest NEodvajam zenke, te nemam novijih iskustava. Moguce je da je ikra NEoplodjena, a moguce je da je i zenka neiskusna.
Pozz
Piroman

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #22 on: 12 April, 2007, 21:31:18 »
Ostavi zenku u akvarijumu, kad dodje vreme (odprilike 15dan, zavisno od temperature) izvadis joj male...
C.C.A.

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
« Reply #23 on: 12 April, 2007, 22:36:00 »
Ne znam sta znaci to muu?Mozda mi je glupo pitanje,ali zato sam ga i postavio jer mi je izgledalo cudno da zenka  ima neke kuglice u ustima.Sada mi izgleda kao da je na samrti,lezi bocno na dnu u  malom akvarijumu i ne izgleda uopste kao da je sve u redu.Prvi put sam video  nesto slicno.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #24 on: 12 April, 2007, 22:47:39 »
Muu je onomatopeja krave, koja se koristi da se iskaze sopstveno neshvatanje...
Pozz
Piroman

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
« Reply #25 on: 12 April, 2007, 23:04:26 »
E,#Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# tako se i ja osecam mislio sam da nosi mlade i da cu samo da ih iscedim,a zenka je na samrti i stvarno sam video neke kuglice u njenim ustima.Nije mi jasno uopste sta se to jebeno desilo.Hvala u svakom slucaju.

Offline woody

• Značajni član
Prvi mrest
« Reply #26 on: 03 May, 2007, 23:13:59 »
Danas sam prvi put izmrestio ciklida. Malo je zadrhtala ruka, ali isplatilo se. Rezultat je 15 malih caeruleusa. Kakav se rezim ishrane preporucuje?
Teraj lagano i drž' desno

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Prvi mrest
« Reply #27 on: 03 May, 2007, 23:24:54 »
Čestitam! Ako su im žumančane kesice velike, sačekaj koji dan da im se malo smanje pa počni da hraniš. Preporučujem ti kvalitetniju usitnjenu suvu hranu ali prvo dobro natopljenu, kreni sa lisnatom. Takođe bih ti preporučio da ih hraniš Artemiom ali pošto Carleusi spadaju u Mbune, neynam koliko je to dobro...da čujemo malo druga iskustva!

Offline Wonder_Bra

• Član
  • Cichlid power!
« Reply #28 on: 03 May, 2007, 23:36:15 »
Ja male m'bune hranim Sera micropan-om (mislim da se tako zove, ona prasina od lisnate hrane), trenutno imam Prodac-ovu lisnatu hranu tj sitnez koji je ostao i koji sam jos malo isitnio, dajem i sera goldy s'vremena na vreme, kao i Sera floru. Uglavnom pravim kombinaciju lisnatih hrana koje imam za odrasle ribe, i kako rastu tako je sve manje sitnim. Na pocetku uvek natapam hranu da sto pre potone jer malci ne izlaze na povrsinu da bi se hranili.
Cichlid power!

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #29 on: 04 May, 2007, 12:25:10 »
Artemia...
C.C.A.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 July, 2018, 02:13:30

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348