Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Cyprichromis jumbo "Kitumba"  (Read 15997 times)

Offline franko

• Član
Cyprichromis jumbo "Kitumba"
« on: 07 October, 2007, 17:54:54 »
Imam 2 para Kitumbe i prosle nedelje se jedna zenka izmrestila. Mislim da je "otac" bio taj iz prve fotke.
Kazem mislim jer ono sto je zanimljivo kod mojih muzjaka jeste to sto postaju dominanti zaviseci od svetla.
Bolje receno, muzjak iz prve fotke je dominantan uvek kad nema svetlo i suprotno muzjak iz druge fotke.
Bio sam odsutan par dana i ostavio sam akvarijum bez svetla. Kad sam se vratio video sam jednu zenku sa ikrama u ustima.
Od kada ih imam uvek su se tako ponasali. Cim iskljucim svetlo posle par secunda menja se situacija.
Ovo se desava i kod mojih Ectodusa.
Da li neko od vas je imao ili ima slicno iskustvo?
Pozdrav
franko

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Cyprichromis jumbo "Kitumba"
« Reply #1 on: 07 October, 2007, 18:26:14 »
Bravo Franko!
Ti me svakih mesec dana iznenadiš nekim novostima u vezi tvojih Tanganjika ciklida, imaš puno zanimljivih i retkih vrsta.
Negde sam pročitao da se ženke Cyprichromisa mogu mrestiti sa više mužjaka i da se nemože znati tačno ko je otac malih, ako u akvarijumu ima više mužjaka.
Što se te dominacije u vezi svetla tiče, nisam čuo za tako nešto...

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #2 on: 07 October, 2007, 19:49:43 »
Kod mene se to sa svetlom desavalo u akvarijumu sa tropheusima, dok sam imao dva dominantna muzjaka... I to cak i u sred dana, kad ima dovoljno dnevnog svetla, muzjak koji je dominantan "u mraku" ostaje dominantan... Ovaj "dnevni" postaje dominantan tek kad se upale svetla u akvarijumu...

Nikad mi nije bilo jasno zasto je to tako, al pretpostavljam da se i u prirodi desava slicna stvar, samo u razlicitim delovima dana, jer neonsko osvetljenje jelte nemaju... :D
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline cvele

• Član
« Reply #3 on: 16 October, 2007, 09:45:44 »
Znam da malo uljećem,

Sa koliko se starosti leptosome poćinju mrijestiti ?
Dali u akvariju moraju biti neki posebni uvijeti koji njima pogoduju ?

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #4 on: 16 October, 2007, 16:00:24 »
Znam da malo uljećem,

Sa koliko se starosti leptosome poćinju mrijestiti ?
Dali u akvariju moraju biti neki posebni uvijeti koji njima pogoduju ?

1. Sa 7-8+ meseci
2. Čista voda, redovne zamene
3. Raznovrsna ishrana

Malce vadiš posle 17-18 dana (na 26-27c)

Offline cvele

• Član
« Reply #5 on: 17 October, 2007, 08:48:17 »
Hvala na odgovoru,
Što se podrazumijeva pod raznovrsnom ishranom ?
Dali može koja hrana za preporuku ?

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #6 on: 17 October, 2007, 10:53:58 »
Leptosome, u prirodi, se hrane planktonima i mikroorganizmima koji se nalaze u vodi.  Možeš da im nađeš sušenu artemiju i ubaciš u akvarijum bez bojazni da je neće primetiti.

Uglavnom, malo "zelene hrane" nije na odmet (Sac green , Excel, Spirulina listići) kao i bilo šta drugo, ne preterano krupno.

Offline cvele

• Član
« Reply #7 on: 17 October, 2007, 11:38:54 »
Još jednom hvala na odgovorima.
Trenutno imam po meni 3 para pa ćemo da vidimo možda koji donese novi naraštaj.

Offline franko

• Član
« Reply #8 on: 24 March, 2008, 20:47:29 »
Zdravo!
Cesto puta moj Kitumba su se izmrestili ali zenke tesko su nosile do kraja. Ovaj put ce verovatno biti bolje. Jedna zenka vec 18 dana a druga 15 dana i oba dve i dalje nose. Pravio sam juce gresku sto sam pokusao da na silu prva zenka izbaci malce...ali kad sam video prvog malaca odustao sam. Ova jenka se nalazi u mrestilicu i dalje nosi. Morao sam cekati posto kod Cyprichromisa ikre su dosta velike a posto temperatura kod mene je 23 C. treba barem 3 nedelje pune i mozda vise. Druga zenka se nalazi jos u akvarijumu.

U vezi temperature vec od jesena prosle godine ne koristim vise grejac. Imam centralno grejanje a u stanu temperatura je uvek oko 23 stepeni. Tokom zime, u noci, temperatura se malo spustila ali ipak nisam imao problema. Moram kazati da su se ribe uvek dobro ponasale i sve vrste sto imam osim xenotilapia (ih imam od par meseci) su se izmrestile.

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #9 on: 24 March, 2008, 21:49:04 »
Zdravo!
Cesto puta moj Kitumba su se izmrestili ali zenke tesko su nosile do kraja. Ovaj put ce verovatno biti bolje. Jedna zenka vec 18 dana a druga 15 dana i oba dve i dalje nose. Pravio sam juce gresku sto sam pokusao da na silu prva zenka izbaci malce...ali kad sam video prvog malaca odustao sam. Ova jenka se nalazi u mrestilicu i dalje nosi. Morao sam cekati posto kod Cyprichromisa ikre su dosta velike a posto temperatura kod mene je 23 C. treba barem 3 nedelje pune i mozda vise. Druga zenka se nalazi jos u akvarijumu.

U vezi temperature vec od jesena prosle godine ne koristim vise grejac. Imam centralno grejanje a u stanu temperatura je uvek oko 23 stepeni. Tokom zime, u noci, temperatura se malo spustila ali ipak nisam imao problema. Moram kazati da su se ribe uvek dobro ponasale i sve vrste sto imam osim xenotilapia (ih imam od par meseci) su se izmrestile.

Pohvale za mrest!!
Mislim da ti je velika greška što ne koristiš grejač. Sigurno će se nošenje produžiti, a možda i niska temperatura zasmeta u razvitku same ribe.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 July, 2018, 00:59:46

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348