Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Top filter  (Read 181822 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Top filter
« Reply #20 on: 29 September, 2007, 22:06:47 »
Sumljam da je to TOP Filter! To je verovatno kineska verzija filtera iznad akvarijuma, sto je neuporedivo sa TOP Filterom.

Druze Admirale, trenutno radim TOP Filter na sleeci nacin, po duzini na dno zalepim 5-10 precaga sirine 5-10cm, zavisno od velicine filtera. Nabijam sundjer na dno, da nabijam jer ga nemaerno secem po cm siri da se tesno ugura. Preko sundjera stavljam dve mrezice za komarce i razvijam vatu odozgo, jer se ispostavilo da je biofiltraciona masa bacanje para, jer je sundjer sam po sebi preterana bio-filtraciona masa. Ovako koncipiran TOP Filter je nizi od starog jer nema biofiltracione mase, te komotno moze da se 15cm visok, moze cak i 10cm, ali ipak preporucujem 15 cm i plavi kineski dundjer, moze i crni. Obavezno na oba kraja sigurnosni prelivi, jer kada se zacepi tuda odlazi voda nazad u akvarijum. Kod aktuelne varijnate NEbusim rupe na cevi, vec secem cev skoro celom duzinom, to jest secem je celom duzinom uz nekoliko pauza, takodje kod aktuelne varijante nema cepa na kraju cevi, a cev je duga 85-90% duzine filtracione mase.

Ovakav filter je preteran, ali mora da se obezbedi mehanicko uklanjanje prljavstine sa dna, sto mzoe da se postigne nekom dodatnom glavom koja mulja akvarijum i onda sva ta prljavstina zavrsi u TOP Filteru.
Pozz
Piroman

Offline Marex

• Početnik
  • *
« Reply #21 on: 01 October, 2007, 21:46:37 »
definitivno ću da pravim top filter...ta-daa  ;D druže piromane,mislim da sigurnosni prelivi nisu neophodni ako filter ne viri iza aq.slivaće se sve u aq svakako,zar ne.ispravi me ako grešim  :blink:  šta je bolje,da otavim otvor samo na suprotnom kraju ili celom dužinom da se sliva voda?  ::)
potpis

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #22 on: 01 October, 2007, 22:15:08 »
Danas zavrsavam TOP ,slikacu ga kad ga aktiviram!!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #23 on: 02 October, 2007, 01:23:26 »
Sigurnosni prelivi su neophodi, jer ce u protivnom voda sigurno da zavrsi i izvan akvarijuma.

-----------------------------------------------------------------
|    |                                                                     |    |
|    |                                                                     |    |
-----------------------------------------------------------------

Ovo je pogled odozgo, i mislim na ova dva sigurnosna otvora!

Pozz
Piroman

Offline bukovski

• Član
    • www.bansangels.com
« Reply #24 on: 02 October, 2007, 01:38:51 »
definitvno sam glup :( moram opet do Luckija da vidim kako to izlgeda... jerbo citam ovaj tekst i nesto mi u glavi mutno :) ( mozda od piva )

daj slikaj svoj i baci slikicu akonije problem
Ban`s Angels - amstaff kennel www.bansangels.com

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #25 on: 02 October, 2007, 02:11:10 »
evo...
Pozz
Piroman

Offline L.m.n.t.

• Član
« Reply #26 on: 02 October, 2007, 13:03:00 »
Koliko vidim na ovim slikama TOP-filter je sastavni (zalepljen) deo aq.
Da li postoji neka druga varijanta, da recimo kada se ceo filter cisti moze ceo da se odnese.
Ne znam kako izgleda kada se cela filter masa vadi iz filtera, a sva prljavstina se iscedi iz nje u aq (u slucaju da je TOP zalepljen na aq)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #27 on: 02 October, 2007, 14:10:39 »
Citaj ciklidi.org!
Pozz
Piroman

Offline Marex

• Početnik
  • *
« Reply #28 on: 02 October, 2007, 16:21:25 »
Koliko vidim na ovim slikama TOP-filter je sastavni (zalepljen) deo aq.
Da li postoji neka druga varijanta, da recimo kada se ceo filter cisti moze ceo da se odnese.
Ne znam kako izgleda kada se cela filter masa vadi iz filtera, a sva prljavstina se iscedi iz nje u aq (u slucaju da je TOP zalepljen na aq)
postoji druga varijanta,filter se samo postavlja iznad aq i može se ukloniti odatle.meni lično je to bolja varijanta
potpis

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #29 on: 02 October, 2007, 16:40:45 »
Ti licno napravi nekoliko TOP Filtera, pa procenjuj :)

To jeste dobra varijanta, ali ima svoje minuse. Prvi minus je montaza na akvarijum, koja zahteva gumice ili odbojnike ili komplikovaniji TOP Filter kod kojeg moze staklo na staklo i sl. U borbenim uslovima moze da padne sa akvarijuma (bio je neki lik koji se tripovao da akvarijum nikada nije ugrozen, akvarijum je uvek ugrozen :) Mnogo je teze da se odradi poklopac za takav akvarijum, mada je naravno moguce. itd itd itd

Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 14:11:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 112
  • Online Ever: 450