Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: ''Papagaj'' hibrid (Parrot fish)  (Read 33078 times)

Offline Ivanho

• Član u razvoju
  • **
''Papagaj'' hibrid (Parrot fish)
« on: 17 August, 2004, 00:35:57 »
Da nastavim sa pricom iz "Tropheus" foruma (da ne bude da samo brljam po temama)... Naime, iz rasformiranog akvarijuma sam ostavio samo maticne C. severume i 3 godine staru papagajku. Planiram da im po povratku iz vojske napravim nesto veci akvarijum (250-300l), ali bih im pridruzio jos 2-3 papagajke i nekoliko oskara. Znam da je stara (rekao bih i zastarela) literatura prilicno rezervisana prema ovakvim kombinacijama - nekoliko oskara pa jos u kombinaciji sa nezgodnim severumima i (uglavnom) miroljubivim "papagajima". Sam sam se uverio u to da 20-ak cm dug oskar (uz cesca hranjenja) prilicno dobro podnosi severume i maticne skalare, kao i u to da se nekoliko odraslih oskara prilicno dobro kuliraju u zajednickom akvarijumu, ali ne bih da eksperimentisem ako je neko od vas vec imao losa iskustva sa varijantom slicnom onoj koju ja planiram???
E, sad, znam ja da papagajke nemaju mnogo ljubitelja - na jednom sajtu sam procitao:"I know  that my fishes can't shut their mouths, but I like them!"-ili nesto slicno ovome. U literaturi sam vidjao najrazlicitije obojene varijante ovog hibrida, ali ne i u prodavnicama u BG-u (ili se situacija mozda promenila?)
« Last Edit: 19 November, 2012, 11:07:02 by nedara »

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #1 on: 17 August, 2004, 00:54:33 »
Ja ih nisam nikada video uživo(papagaje tj.),ali sam koristio hranu koja je isključivo namenjena za njih i mogu ti reći da odlično farba ribe u crveno....inače zove se tetra red parrot

Offline Ivanho

• Član u razvoju
  • **
(No subject)
« Reply #2 on: 17 August, 2004, 01:15:58 »
Slazem se, i sam sam je svojevremeno imao. Narandzasti primerci nisu retkost, zuti jesu nesto redji, ali ne nedostupni, ali sam pre mislio na albino varijantu, bele sa plavicastim mrljama, crnim tufnama, i kakve sve ne jos, ali sam se takvih nagledao samo na netu (nadam se da nije neka prevara jer se radilo o specijalizovanim sajtovima?!)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #3 on: 17 August, 2004, 17:14:59 »
Parrot, hibrid, greska.

Video sam nekoliko varijanti, i svi su deformisani! Jos gora varijanta su flower horn ciklidi, cesto se za ove ribe kaze da su americki ciklidi, ali nisu, oni su poreklom iz napacenog mozga idiota koji ih je napravio! Stoga Ivanho, moj predlog je da lepo poklonis te hibride nekome ko se ne razume u ciklide, i kada se vratis iz VSCG, da se bacis samo na Tanaganyka-u i Malawi :!:

Nemoj da se uvredis, ali ja stvarno ovako mislim o parrot-ima...
Pozz
Piroman

Offline Ivanho

• Član u razvoju
  • **
(No subject)
« Reply #4 on: 18 August, 2004, 01:35:43 »
Ma, ne vredjam se ja, nego me zanimalo, onako...  :roll:
I necu da ih poklanjam (skupe su), nego prodam 8)  pa pravac JZH po ikolice (pocinjem da razmisljam kao pravi ciklidarista)!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #5 on: 18 August, 2004, 18:05:12 »
Nije to razmisljanje, vec ludilo, cichlidiot-u jedan  :lol:

Sta ces svi smo mi tesko mentalno oboleli...
Pozz
Piroman

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #6 on: 19 August, 2004, 14:53:12 »
Moja zena ovako kaze:
-Svi mi patimo od poremecaja ponasanja uzrokovanim cikloidomanijom uz prisustvo opsesivnih misli tj. prinudnih radnji "kopanja" po sajtu i autisticnog zatvaranja u sopstvene misli sa izrazenom socijalnom izolacijom od svojih zena.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #7 on: 19 August, 2004, 19:42:36 »
Jeli, da se nisam ja ozenio nekom sestrom tvoje zene?  :roll:
Pozz
Piroman

Offline tihomir

• Član
(No subject)
« Reply #8 on: 19 August, 2004, 23:42:36 »
I-JU!!! nemoguce da postoji jos jedna takva!
       Ne znam druze,ali ne daj boze da se upoznaju i  osnuju neko njihovo para-regularno udruzenje! :wink:

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #9 on: 26 August, 2004, 17:03:39 »
Toliko cistokrvnih ciklida,a tako malo vremena :!:
Sto se tice hibrida,voleo bih da upoznam tog poremecenog Azijata koji je "napravio" ovu RUGOBU od ribe :!:
Pozdrav, Joca

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 June, 2018, 19:45:13

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 89
  • Online Ever: 450