Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tropheus duboisi  (Read 36593 times)

Offline Dule1996

• Napredni član
Re: Tropheus duboisi maswa
« Reply #10 on: 12 December, 2010, 00:40:46 »
Prelazan je. Tropheusi su jako alave ribe i probale bi bilo sta u akvarijumu. Ako je zarazeni tropheus u jatu i ako neki drugi uzme deo izmeta zarazenog :embarrassed: :embarrassed: :embarrassed: i on ce se zaraziti :undecided:

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #11 on: 12 December, 2010, 10:23:13 »
Ispravio bih te u par tacaka (drzim Duboisije ''Karilani'' nekoliko godina)

- Velicina: Oko 10 cm > Moja matica koja ima oko 2 godine ima 13 cm, a kod brata matica koja je stara oko 4 godine ima 15-16 cm. (ne postoji tropheus koji tako malo raste, cak i black-ove bije glas da malo rastu, bembe su mi imale 13 cm.

- Ponasanje: Tropheusi trebaju da idu u jatu od oko 10 riba. Agresivni su samo prema svojoj vrsti.> Agresivni jesu prema svojoj vrsti, ali da ih treba imati oko deset (mislim da je to malo)...Posto je jatna riba (kao i svi tropheusi) treba imati sto vise u jatu (koliko to novcanik i akvarijum dozvoljava naravno). Ja mislim da je greska bilo koju vrstu tropheusa drzati ispod 15 komada u jatu.

- Akvarijum: Oko 200l pa navise sa biljkama da bi ribe mogle da se skrivaju. > Tropheusi su ribe otvorene vode i ne skrivaju se nikad (ako se i skrivaju nesto debelo nije uredu). Jedino par kamena treba imati da bi muzijaci lakse odredili svoju teritorijalnost. Tropheus se kriti iza neke biljke nikad nece.

- Bloat se ne prenosi 100%

Nista licno prijatelju, ali verujem da bi te vecina ispravila koja ima iskustvo sa drzanjem tropheusa. ;)

Pozz

Offline Dule1996

• Napredni član
« Reply #12 on: 12 December, 2010, 12:00:22 »
Mislio sam 10 komada minimum minimuma, a trebalo bi malo biljaka ako najjaci muzjak krene da bije drugog(slabijeg) mora da ima negde da se sakrije od njega. Riba ne moze da se krije po kamenju zato sto je to teritorija glavnog muzijaka, a ako je u slobodnoj vodi glavni muzjak ce da ga napada sa donje strane i ponekad moze da se desi da ga ubije. Kod mene jedna riba se zarazila bloatom i posle dva dana vidim jos dve. Nzm kako posto sam ih hranio samo malo dok je trajalo lecenje. Za velicinu si upravu.  ;)

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #13 on: 12 December, 2010, 12:11:54 »
Mislio sam 10 komada minimum minimuma, a trebalo bi malo biljaka ako najjaci muzjak krene da bije drugog(slabijeg) mora da ima negde da se sakrije od njega. Riba ne moze da se krije po kamenju zato sto je to teritorija glavnog muzijaka, a ako je u slobodnoj vodi glavni muzjak ce da ga napada sa donje strane i ponekad moze da se desi da ga ubije. Kod mene jedna riba se zarazila bloatom i posle dva dana vidim jos dve. Nzm kako posto sam ih hranio samo malo dok je trajalo lecenje. Za velicinu si upravu.  ;)

To oko tuce muzijaka i maltretiranja zenki je druga prica. Ali da ti ne bih objasnjavao kako , najbolje je imati sto vise riba u jatu, i agresija se dobrano podeli i to je to. Nisi napisao raspoznavanje polova (ja bih to dodao) i kada ribe postaju maticno zrele (takodje bih to napisao).
U svakom slucaju zeleo sam da pomognem (nista pametovanje). ;)  Koliko dugo drzis Tropheuse?

Offline Dule1996

• Napredni član
« Reply #14 on: 12 December, 2010, 15:07:38 »
2 godine  , ali ovo sad mi je trece jato. Ne drzim maticne zato sto mi je mali aq, kad porastu prodam ih  ;) Uostalom imam samo 15 godina, bice jos vremena  :grin:

Offline Slobodan

• Značajni član
« Reply #15 on: 12 December, 2010, 15:23:28 »
2 godine  , ali ovo sad mi je trece jato. Ne drzim maticne zato sto mi je mali aq, kad porastu prodam ih  ;) Uostalom imam samo 15 godina, bice jos vremena  :grin:

Onda imas vremena i svaku pohvalu od mene sto u tim godinama se ''bakces'' sa tropheusima ;)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #16 on: 14 December, 2010, 12:21:57 »

- Bloat se ne prenosi 100%

Nista licno prijatelju, ali verujem da bi te vecina ispravila koja ima iskustvo sa drzanjem tropheusa. ;)

Pozz

Ništa lično Slobodane...ali to je prilično jaka tvrdnja?  Da li si siguran?

Offline tangalawi

• Početnik
  • *
  • Aboleo Inimicus
« Reply #17 on: 14 December, 2010, 19:33:04 »
Bloat nije bolest već nadimanje creva koje se javlja i kod drugih životinja.

Nadimanje creva nije zarazno.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #18 on: 15 December, 2010, 11:45:44 »
Bloat nije bolest već nadimanje creva koje se javlja i kod drugih životinja.

Nadimanje creva nije zarazno.

OK, znači ako mi se jedna riba bloatuje nema potrebe da tretiram ceo akvarijum jer nema opasnosti da se bloat proširi (npr preko izmeta, obolele ribe i sl.) na ostale jedinke?

Offline tangalawi

• Početnik
  • *
  • Aboleo Inimicus
« Reply #19 on: 15 December, 2010, 12:18:53 »
Dao sam svoje mišljenje i nisam to rekao. Uzrok nadimanja creva može biti prevelik stres, previše aktivnosti nakon obroka ili je jednostavno loš kvalitet vode ili se nešto nalazi u vodi što je dovelo do blokade creva. Najčešći uzroci kod drugih životinja su prva dva navedena ali pošto su ribe u vodi treba predpostaviti da je voda ili ono što je u njoj moguć uzrok. Nadimanje creva nemože biti aerobno na primer, to nije nikakva infekcija a najverovatnije nemože biti ni prenosivo putem vode ali to nije dokazano.

Pošto je prirodno okruženje riba voda, definitivno smatram da je treba tretirati ali nisam uveren da je izmet ribe prenosilac bloat-a. Ne postoje dokazi o tome a ne postoje ni demanti.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
14 December, 2018, 19:13:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 450