Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Top 10 knjiga o Malawi ciklidima  (Read 10614 times)

Offline zile

• Značajni član
Top 10 knjiga o Malawi ciklidima
« on: 06 September, 2007, 13:34:24 »
1. Celebrating Cichlids from Lake Malawi and Tanganyika by AD Konings,176 pages, Publisher: Cichlid Press (August 31, 2005)
2. Back to Nature Guide to Malawi Cichlids 2nd Edition by Ad Konings, 208 pages, Publisher: Cichlid Press (November 30, 2003)
3. Malawi Cichlids in their natural habitat 3rd Edition by Ad Konings,351 pages, Publisher: Cichlid Press; 3rd edition (July 31, 2001)
4. African Cichlids I Malawi Mbuna(Aqualog) by Erwin Schraml, 240 pages, Publisher: Aquaristik - Consulting & Service GmbH; 1 edition (September 1, 1998)
5. Freshwater Coral Fish (Aqualog Special) - Malawi by Erwin Schraml,48 pages, Publisher: Aquaristik - Consulting & Service GmbH; 1 edition (October 1, 1998)
6. Offshore Cichlids of Lake Malawi by George F. Turner,240 pages, Publisher: Hollywood Import & Export Inc.; 1 edition (June 30, 1996)
7. The Cichlid Diversity of Lake Malawi: Identification, distribution and taxonomy by Dr. Jos Snoeks,360 pages, Publisher: Cichlid Press (November 2004)
8. Ad Konings' Book of Cichlids and All the Other Fishes of Lake Malawi,448 pages, Publisher: TFH Publications (July 1991)
9. African Cichlids III Malawi II: Peacocks(Aqualog)  by Erwin Schraml,128 pages, Publisher: Hollywood Import & Export, Inc. (March 2005)
10. Enjoying Cichlids. Second Edition by Kjell Fohrman, Mary Bailey, Ad Konings,240 pages, Publisher: Cichlid Press (November 30, 2002)

Ovo je neki moj izbor knjiga koje sam nasao na netu i koje su izabrane po kriterijumu poznatih autora i izdavaca u ovoj oblasti.E sad voleo bi da prokomentarisete/preporucite neke(jos bolje ako ih imate) i da mi kazete koje bi po vama vredelo nabaviti zbog kvalitetnog sadrzaja knjige ili mozda da dopunite listu sa nekom koja bi trebalo da se nadje ovde.Ja od gore pomenutih knjiga imam samo ovu pod rednim brojem 3. ali bi voleo da je dopunim sa jos nekom zbog eventualno nekih novootkrivenih vrsta ili jednostavno zbog dobrog opisa Malawi ciklida.

poz  :)
Mozilla Firethefox

Offline zile

• Značajni član
Re: Top 10 knjiga o Malawi ciklidima
« Reply #1 on: 27 September, 2007, 20:44:38 »
Knjige koji bi mogli da dopune gornju listu,u casovima dokolice sam iskopao sledece:

11. Cichlids from Lake Malawi by Andreas Spreinat, 120 pages, Publisher: Hollywood Import & Export, Inc.; 2nd edition (May 2002)
12. Lake Malawi Cichlids from Tanzania by Andreas Spreinat, 316 pages, Publisher: Hollywood Import & Export Inc.; 1 edition (June 1, 1996)
donja dva naslova su nazalost dostupna samo na nemackom
13. Atlas der Malawisee Cichliden - Band I by Ad Konings, 320 pages, Publisher: bede Verlag GmbH (Dezember 1996)
14. Atlas der Malawicichliden - Band III by Ad Konings, 240 pages, Publisher: bede Verlag GmbH (Januar 2004)

Mozilla Firethefox

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #2 on: 27 September, 2007, 22:23:05 »
Ovde samo Bojko i JZH mogu da kazu nesto pametno...
Pozz
Piroman

Offline bukovski

• Član
    • www.bansangels.com
« Reply #3 on: 28 September, 2007, 03:35:37 »
ima li to negde da se download u pdf for free?
Ban`s Angels - amstaff kennel www.bansangels.com

Offline zile

• Značajni član
« Reply #4 on: 28 September, 2007, 09:06:55 »
Brate Srbine  :)
Mozilla Firethefox

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #5 on: 28 September, 2007, 09:49:07 »
moze link do tih knjiga :D
jos jedan btrat te lepo moli :mad:

Offline zile

• Značajni član
« Reply #6 on: 28 September, 2007, 11:02:36 »
Izgleda je nekako prosli reply ispao nedorecen  :-*..
Pa 'vako to je jednostavno spisak dobrih/ozbiljnih/hardcore knjiga za imati (mozda ne sve ali nekoliko za izabrati) sa kojima ste i ozbiljno zagazili u Malawi ciklidaristiku i sa kojima mozete da otvorite akv.radnju i da se bavite uvozom ciklida i prosipate znanje  :D kad sve iscitate.
      E sad iako znam da ljudi svasta seruju preko neta ja cisto sumnjam da ijedna od ovih knjiga moze da se downloduje preko neta posto se radi o knjigama sa slikovnim prikazima vrsta i varijiteta ciklida pored teksta koji opisuje svaku vrstu tj. iskustva autora itd.Znaci nisam hteo da pravim zazubice nego cisto da olaksam ljudima(izmedju ostalog i sebi) da dodju do najboljih(u svakom smislu) knjiga iz ove oblasti.Znaci kad se odlucite sta cete onda lepo iskeshirate to znanje  8).
Mozda drug clan Bojko,JZH ili neko treci da iznese svoje misljenje i da nam preporuce nesto jer je mnogo da se pazare sve ove knjige.

poz
Mozilla Firethefox

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #7 on: 28 September, 2007, 12:29:17 »
Naravno da ima dzabe, ali ciklidi.org NE podrzava pirateriju te ced svaka smernica ka dzabe sadrzaju da bude obrisana!
Pozz
Piroman

Offline bukovski

• Član
    • www.bansangels.com
« Reply #8 on: 28 September, 2007, 17:49:09 »
a jel moze da mi jave na pm :) ? Nijedna od ovih knjiga koje sam uopste i uspeo naci nije ispod 50-tak evra ! Mnogo je kume ... sad sam skoro skino 70gb softera za opravku raznih vrsta automobila ( iako nemam pojma o kolima :) i otiso dao mehanicaru on teo da umre ! jedan dvd placao oko 400-500 evra :) ja mu dao SVE sad imam nove plocice za kocnice i promenjeno ulje :) :) :)
Ban`s Angels - amstaff kennel www.bansangels.com

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 28 September, 2007, 19:30:48 »
Moj predlog, knjige pod rednim brojevima: 3, 4, 5, 9 i 11!
Drugim recima, imati pod OBAVEZNO, sto se tice Malawi jezera naravno.
Pozdrav, Joca

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 15:30:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 128
  • Online Ever: 450