Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: "Čisto informativno'' i ja bih Tropheuse  (Read 7635 times)

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
"Čisto informativno'' i ja bih Tropheuse
« on: 14 August, 2004, 12:24:16 »
Pa i ja bih tropheuse...
Ali tek nekog tamo dana...
Ali do tad bih cisto da se pomalo raspitam
-Kao prvo: Koliko $E$ da pripremim, za AQ velicine i litraze kao JZH-ov. Dakle oko 300l (moj bi bio 150(duzina) x 40(sirina) x 50(visina)). Prelivni filter, pumpa od jedno 1500l/h. Oko 20 - 25 Tropheusa.
-Kojih tropheusa...? Znam da bi za pocetnika kao sto sam ja bili najidealniji Duboisi Maswa. Ali kad bi mogli zauvek da zadrze one prelepe tackice... :roll: !!! Iskreno moj favorit je Tropheus Brichardi "Ujiji".
-Koji grejac bi trebao da greje toliki akvarijum?
-I sve ostalo sto vam padne na pamet, vi napisite.
Ako ikad budem pravio ovoliki akvarijum, to bi bilo za negde oko godinu dana, tako da je ovo sve cisto informativno.... :wink: !!!
« Last Edit: 26 November, 2012, 13:30:27 by nedara »
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #1 on: 14 August, 2004, 13:02:52 »
Gile, poceo si i ti...

Dimenzije osnovice AQ su mozda i bitnije nego visina tako da ti preporucujem 140-150cm x 50 x 45 (visina) to je neki minimum.  Takav akvarijum bi mogao da ugosti max. 2 jata od po 12-15 Tropheusa.  Idealno bi bilo jedno jato od 20-tak i u tom slucaju mrest bi bio enormno veliki posle 1,5 dana, nebi znao sta ces sa malim Tropheusima.  U slucaju 2 jata, jedno ce biti dominantno i ometace na razne (in)direktne nacine aktivnosti mresta drugog.  To ne znaci da se drugo sub-dominantno jato nece mrestiti ali ce jednostavno biti u 2. planu.  Neka me neko ispravi ako gresim ali mnogi moji izvori ukazuju upravo na takvu situaciju.
Grejac od 300w je sasvim dovoljan kao i pumpa od 1500l/h plus neka motorna glava i miran si, naravno uz dosta aeracije i zamene vode.
Nista ne brini, nista spec. komplikovano samo nesto skuplje u startu.  :wink:

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #2 on: 14 August, 2004, 13:48:22 »
Alzomane problem je utome sto vise od 40 cm ne mogu...iz tehnickih razloga.
I ja bih isao na samo jednu vrstu tropheusa i to 20-ak komada, plus algari i po koji eretmodus.
I samo ti meni prvo reci okvirno koliko bi to sve kostalo, da znam koliko da skupim... :wink:

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #3 on: 14 August, 2004, 15:15:13 »
Paaa...recimo gruba cifra je negde oko 700-600€....
Ja ti predlažem da ako želiš da držiš samo jednu vrstu,onda prvo napraviš akvarijum...i čekaš,čekaš i čakaš dok ne naiđe neka vrsta koju niko nema....
Npr.. tropheus brichardi ulvile,ili tropheus black carambo.....obe do JAJA ribe...
Ali ako pak žečiš dva jata,onda definitivno treba da kreneš od nekih duboisija,e sad,ja bi ti opet predložio da uzmeš nešto(ako bude bilo na ''lageru'') što niko nema...npr duboisi kigoma(po meni najlepši),ili jednostavno maswu koje uvek ima,i svi je imaju,pa i ja

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #4 on: 14 August, 2004, 21:23:57 »
Po meni je mnogo lepsi Tropheus Dubosi "Karilani". Ali kod svakog duboisija me odvlaci to sto izgube one lepe tacke, i dobiju crtu.
Kao sto sam vec rekao nameravam da drzim samo jedno jato jedne vrste, jer sam pristalica vrsnih akvarijuma, a i nekako mi to lepse izgleda.
A evo jos par pitanja:
-Kakvo bi mi svetlo trebalo za takav akvarijum. Kombinacija dve vrste neonki, ili samo jedna.
-Posto nisam bas najbolje upoznat sa sitemom kojim radi prelivni filter, ispravite me ako gresim. Postoje dve komore, u jednu voda preliva, kroz nju prolazi cisti se kroz filter-materijal, ulazi na dnu filtera u drugu, i tu se cisti, i onda je pumpa vadi napolje. Ta pumpa salje vodu u akvarijum, gde se nivo povecava, pa voda tezi da se prelije u filter, i tako se proces vrti u krug. Nadam se da sam u pravu.
-Kolika debljina stakla ide na taj akvarijum, i koliko sam akvarijum kosta?
-Na kojoj bi visini akvarijum trebao da bude?
I jos samo jedna stvar, u vezi tropheusa.
Pri kojoj velicini dostizu polnu zrelost, i u proseku koliko puta zenka mora da nosi ikru da bi na kraju uspela da pljune zive male.
Znam da je jos uvek mnogo rano za ova pitanja, ali hocu da unapred znam sta me ceka, i sta da planiram.
P.S. Joco da nisi mozda mislio na Tropheus moori Kalambo, posto ne mogu nigde da nadjem Karambo.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #5 on: 15 August, 2004, 11:03:11 »
Evo i par slicica:
Duboisi "Karilani" i Moori "Kalambo"

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #6 on: 15 August, 2004, 18:54:06 »
E,e....
samo ti skupi parice i svi snovi će ti se ostvariti...
Inače nisam siguran da li je Carambo,Caramba(ali sigurno postoji i odma da znaš da je black moori,po staroj podeli,novu još nisam naučio tako da ne znam niti kako se zove niti kojoj liniji pripada)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #7 on: 15 August, 2004, 19:53:55 »
Ma nije sve u parama,kod ciklidistike ide to tako:
- ideja
-preraste u želju
-skuplja se informacije
-usput stižu i novci
-i san postaje stvarnost
Ja ti ciklid Gile želim,da se ti to i ostvari,zaslužio si.Ako ne sad,doči če vreme,jer sve
što se zaželi,ako je neka normalna želja i ostvari se.
Samo ti vjeruj u ciklid sangu,odnosno tropheus snagu :D

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #8 on: 15 August, 2004, 21:08:00 »
Gile, tropheus-e ces da nabavis ili trampom za druge ciklide koje izmrestis, ili ces da ih kupis od novca koji zaradis prodajuci ciklide koje si prethodno izmrestio :idea:
Pozz
Piroman

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #9 on: 15 August, 2004, 22:37:07 »
Ili jednostavno prodaš dušu đavolu kao što sam ja uradio :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
šalim se

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 04:34:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]