Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Zamena vode  (Read 47519 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Zamena vode
« Reply #10 on: 16 January, 2005, 13:23:40 »
ALZO, dzeger od 300w, je dugacak cca 50-60cm, i ne viri do pola kada menjas vodu, a moze itekako da zagreje novu vodu prilikom zamene, ujedno to je najozbiljniji grejac koji moze da se nadje u ovim krajevima, stoga ti ga toplo preporucujem, kao i svakome ko zeli da ima malo veci akvarijum!
Pozz
Piroman

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #11 on: 16 January, 2005, 18:13:11 »
Evo od ovoga svega  moze da se napravi jedan dobar artikal. Jos ako se doda ciscenje filtera i sifoniranje bice  CIKLID_111 .

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #12 on: 16 January, 2005, 18:28:39 »
Piromane, ja imam Serin grejac od 300W i super sam zadovoljan, a ima svega 30cm.  Meni je nivo vode na 54cm od dna znaci ne treba mi veliki grejac koji ce da mi zauzme pola zadnjeg stakla.  Uopste mi nije tesko da gasim grejac kad menjam vodu.  Mislim da vecina ljudi ima grejace slicne mom tako da su im i ti saveti sigurno dobrodosli.

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 16 January, 2005, 18:52:51 »
Ja mislim da je definitvno bolje ne cackati mecku, tj. iskljucivati grejac. Ne verujem da za tih desetak minuta moze da napravi neku znacajnu razliku u temperaturi, a definitvno moze da dodje do problema sa istim (bar tako pise u uputstvu za upotrebu).

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #14 on: 16 January, 2005, 19:00:44 »
Vidi, vidi, Silvester se odluci za svoj prvi Artikal, i to o zameni vode u akvarijumima, lepo lepo, kada cu da dobijem kompletni tekst?
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #15 on: 17 January, 2005, 14:29:12 »
Ja sam napravio tu gresku i nisam ugasio grejac (slucajno) sreca pa je bio van vode. Samo se culo KVRC, a posle toga BUM. Svo staklo se rasulo po sobi. Kasnije sam kupio novu epruvetu i zamenio je i evo i dan danas super radi. Dakle OBAVEZNO gasite grejace pre nego pocnete da radite bilo sta po AQ!
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #16 on: 17 January, 2005, 20:01:48 »
Kad je promena vode u pitanju,ja bih preporuèio,da se isklope svi uredjaji koji su pod "visokom naponom" /crpke,grijaci/,taj èin jeste i najbitniji kod promene vode,iskljuèenje aparata iz elektrièkog sistema.

Offline zile

• Značajni član
« Reply #17 on: 09 April, 2006, 15:53:47 »
Naleteo sam na neku reklamu za ECO FILTER u novinama,pa me sad interesuje vase misljenje.Sad cete se pitati kakve to ima veze sa zamenom vode...Naime, filter sluzi za preciscavanje vode u domacinstvu i pise da uklanja iz vode KAMENAC,HLOR,TESKE TOKSICNE METALE,NITRATE,NITRITE,PESTICIDE,AMONIJAK,ORGANSKA JEDINJENJA I MATERIJE,NEPRIJATNE MIRISE....UTICE NA PH VREDNOST VODE itd.
Ako sve ovo filtrira onda moze lepo,posto se montira na cesmu,da se takva voda koristi u akvarijumu bez koriscenja sredstava za uklanjanja hlora i tako cega, ili mozda neko misli drugacije.
Evo bas sam sad menjao vodu pa mi sve ovo pade na pamet.
Inace ja koristim Prodac Aquasana-u za uklanjanje hlora i hloramina iz vode.I jos jedna interesantna cinjenica, u uputstvu za  Aquasana-u pise da oni preporucuju zamenu 15% vode na 15 dana!Malo mi deluje cudno posto sam cuo da dosta ljudi menja 30% vode nedeljno.

poz.
Mozilla Firethefox

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #18 on: 09 April, 2006, 17:11:32 »
Ja bih zaobisao taj uredjaj u velikom luku...
Pozz
Piroman

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #19 on: 09 April, 2006, 18:26:45 »
15 % na dve nedelje je stvarno premala zamena vode za ciklide,vecina ciklidasa menja 30-50% nedeljno.Taj uredjaj ni ja ne bih uzimao,kad bi radio sve sto kazu morao bi da bude preskup.Inace ja koristim haloex,a kako ga nema u poslednje vreme ne koristim nikakva sredstva pri zameni vode i ne primecujem da ribama smeta.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 04:33:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]