Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pomoc pri izboru Ciklida za 330 litara + Botia-e  (Read 12899 times)

Offline Manco

• Početnik
  • *
Pomoc pri izboru Ciklida za 330 litara + Botia-e
« on: 30 September, 2003, 11:46:43 »
Zdravo svima! Prvi put sam na ovom forumu jer iskreno nisam ni znao da postoji :( ! Zamolio bih vas za pomoc oko izbora Ciklida za moj novi akvarijum. Naime, vec neko vreme se bavim akvaristikom ali nisam do sada imao mogucnost da uvrstim i ciklide medju vrste koje imam :( . Sada mi je u pripremi akvarijum od 330 litara u koji bih ubacio neke vrste Botia (macrahanta,modesta,lohakata,strijata,...) pa posto ce akvarijum imati puno kamena(sige) i pokusacu da napravim sto vise pecina i mesta za skrivanje a procitao sam u jednoj knjizi, koju su pisali trojica Amerikanaca od kojih se jedan bavi ciklidima preko 20godina, da neke vrste Ciklida mozgu drzati sa Botiama ( njegova preporuka su Africki ciklidi iz Malawi-ja i Tanganike) pa bih vas molio ako neko moze da mi da neke konkretne predloge u vezi kompatibilnih vrsta!!!
    Unapred hvala! :D
« Last Edit: 09 January, 2013, 14:38:48 by nedara »

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Pomoc pri izboru Ciklida
« Reply #1 on: 08 October, 2003, 01:34:53 »
Quote from: "Manco"
Africki ciklidi iz Malawi-ja i Tanganike) pa bih vas molio ako neko moze da mi da neke konkretne predloge u vezi kompatibilnih vrsta!!!
    Unapred hvala! :D

Cao, u jednom od akvarijuma u firmi se nalazi bikolor, koji je preziveo mnogo najagresivnijih vrsta ciklida, ponekad je ocerupan, ali ponekad i on ocerupa neke od ciklida. Moj zakljucak, vrlo verovatno mozes botie da mesas sa svim ciklidima, ovo ne mogu da tvrdim iz licnog iskustva, jer sam botie drzao samo sa diskusima, i to sjajno funkcionise...
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #2 on: 08 October, 2003, 21:12:06 »
te ne znam koji su ti amerièki pisci,ali ja ne bih nipošto stavljao botie u akvarij sa afrièkim ciklidima,nebi ni mješao ciklide iz jezera Malawi i Tanganjiku.Pa eto par èinjenica koji govore za to.
-botie dolaze iz Azije,a ciklidi iz afrike
-botie trebaju meku vodu ,a ciklidi tvrdu
-botie su aktivne noèu,a ciklidi kroz celo"radno"vrijeme.
Eto ukoliko se ti ipak botie više sviðaju od Ciklida metni jih u akvarij skupa sa nitkarima in ratnom ribicom,pa si uradi azijski biotop(riževo polje).Ali ako se ti Ciklidi više sviðaju onda dvojbe neèe biti. :D  :D

Veliko uspjeha!Bojan

Offline Joca

• Napredni član
Moj predlog
« Reply #3 on: 14 January, 2004, 23:30:30 »
E,pa ovako posto sam ja veliki ljubitelj tanganyika ciklida ja bih ti predlozio da drzis nesto tipa>leptosome,eretmodusi,neolamprologusi,calvusi,tropheusi(ovo ako hoces da das malo vise para)....itd da ne duzim.A pazi sto se tice botia,i ja imam jednu u mom malom akvarijumu sa ciklidima,ali u principu to se ne preporucuje,pa ti gledaj ako mozes to da izbegnesh....
Sve najbolje...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #4 on: 15 January, 2004, 03:19:34 »
Clavusi i tropheusi? Da li siguran da ovo moze zajedno, meni calvusi nisu izdrzali ni osrednje agresivan africki akvarijum, sumljam da bi preziveli tropheus-e...

jel imas tukombinaciju kod sebe u akvarijumu?
Pozz
Piroman

Offline Joca

• Napredni član
(No subject)
« Reply #5 on: 15 January, 2004, 11:03:12 »
Pa nisam ja mislio sve to u jednom akvarijumu zajedno,nego neka covek izabere sta se njemu svidja pa neka stavi u svoj akvarijum....
Inace nemam tu kombinaciju u akvarijumu,mada ima altolamprologuse compressicepse gold u jednom drugom akvarijumu sa paracyprichromisima nigripinnisima(shto mrzim ove dugacke nazive :x )

Guest

• Guest
Pomoc za novog Ciklid fan-a
« Reply #6 on: 15 January, 2004, 17:31:24 »
Neka me neko posavetuje koji je maximalni broj manjih Ciklida u akvarijumu od 200L.
Pod 'manjih' milism na manje vrste (a ne mlade ribe) i da li je izvodljivo da u takvom akvarijum imam tri vrste sa po 3-4 primerka?!?
Napravio bi dosta zaklona od kamenja i sl. ali ne zelim 'klanicu' u akvarijumu, pre svega zbog samih riba.

Unapred hvala,

Sale

Offline Joca

• Napredni član
Tri cetiri
« Reply #7 on: 15 January, 2004, 22:22:51 »
Pa sto se mene tice mozes i pet vrsta,ako su to one vrste koje se medjusobno ne bi poubijale....
Recimo u akvarijum od 200l bi lako moci,zajedno ici tropheusi,eretmodusi,leptosome,lamprologusi brevis...ovo bi sigurno islo i to je po meni idealna kombinacija....

Guest

• Guest
5 vrsta
« Reply #8 on: 15 January, 2004, 23:24:28 »
Hvala na savetu, potrazicu ih!

Sale

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #9 on: 16 January, 2004, 00:17:20 »
Cao Sale ili Alzo,

registruj se ukoliko si raspolozen da bi te forum obavestavao o odgovorima na tvoje poruke. Sto se tice kombinacija za 200l, veoma je sirok spektar. Ja imam u kancelariji akvarijum od 250l i u njemu 50-ak ciklida, koji uspesno koegzistiraju. Kolju se s'vremena na vreme, konkretno zbog mrestova, ali nema tragicnih posledica, pa ni nekih velikih estetskih ostecenja.

Znaci mozes da guras unutra sve i svasta, ono sto ti ja preporucujem su africki ciklidi, i niposto americki, jer su generalno veci i vrlo tvrdoglavi, u prevodu biju se do iznemoglosti. Ukoliko zelis ibe sitnijih dimenzija i pristupacne cene, preporucujem ti 6-10 Pseudotropheus demasoni-a, 4-5 Melanochromis auratus-a, i druge agresivne vrste koje su dostupne po ceni.  Sto se tice Jocinog predloga, tropheus-a, potpuno ga podrzavam, ali onda taj izbor diktira odredjeni rezim hrane, i poprilicno dubok dzep!

Ja sam prekjuce pustio 20 Tropheus sp. black Ikola u moj novi akvarijum, i to je idila, za oko i mozak, ali je katastrofa za dzep!!!

Uostalom 200l spada u minimalne akvarijume, ali ipak dovoljno velike za kombinovanje i adekvatan uzgoj ciklida. Stoga opredeli se prema ukusu i cenama, idi u ZOO HOBI, tamo je izbor do jaja, a vlasnik ce najbolje da ti kaze sta sa cime da mesas i u kom odnosu...
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 14:29:04

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328