Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Ectodus descampsii yellow  (Read 13466 times)

assembler

• Guest
Re: Ectodus descampsii yellow
« Reply #10 on: 04 June, 2007, 16:00:07 »
ako vremenom netrpeljivost izmedju muzjaka postane prevelika rado cu otkupiti jednog od tebe
:)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #11 on: 04 June, 2007, 17:49:45 »
Franko je internacionalac, mozemo samo da mu zavidimo!

Pozz
Piroman

Offline franko

• Član
« Reply #12 on: 04 June, 2007, 19:48:50 »
Piromane, upravu si, mnogo sam putovao! Ali u nadi da vas sada ne dosadim.......evo na kratko moju istoriju.
Kad sam postao clan ovog sajta (april 2005), ziveo sam u Crnoj Gori. Tada sam imao jedan mali akvarijum i 3 mala Similisa koji sam doveo iz Italije. Secam se da sam tada trazio preko sajta 2 zenke posto su moji mali bili svi muzjaci i Piroman bio spreman da mi pokloni 2 komada. Posle sam morao da se selim i vratio sam se u Italiju (inace sam Italijan) i naravno  moji akvarijum i barem jedan muzjak Similisa sa nama. Ovaj Similis postao je moj omiljeni ciklid posto je mnogo morao da trpi tokom dugog putovanja a je uvek preziveo. U Italiji sam naravno brzo nabavio 2 zenke za njega i kao zahvalu za mog truda, brzo stvorio veliku porodicu malih Similisa. Posle godinu dana evo nova selidba....ovaj put Madjarska (supruga mi je madjarica) i tu sada zivimo i nadam se da cemo mnogo ostati. Naravno moji mali akvarijum i celu koloniju Similisa su tu. Sada imam i drugi i veci akvarijum gde odgajam osim Ectodusa, Cyprichromis, Ocellatus i Compressiceps Sumbu. Evo sve na kratko..........Iako sam mnogo putavo uvek sam se trudio da vas pratim u forumu posebno teme povezane sa Tanganyikom.

Ectodus je stvarno prelepa riba. Jedan muzjak nastavlja da radi a sada gnezdo izgleda kao krater. Tesko je ga fotografirati posto cim se priblizim aparatom odmah prestane da radi. Naravno cim budem mogao probacu i dalje da ga slikam i fotke da vam pokazem.....

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #13 on: 04 June, 2007, 22:45:35 »
Uf kako ti samo zavidim...  :)

To su sjajne ribe, samo prirpazi kad menjas vodu... Obaveyno dodaj neki kondicioner, svi ti pescani ciklidi su svileni i vrlo lako se zeznu...

Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline franko

• Član
« Reply #14 on: 05 June, 2007, 08:53:34 »
Hvala ti mnogo na savetu!

Offline franko

• Član
« Reply #15 on: 13 June, 2007, 20:52:04 »
Primetio sam zanimljivu stvar kod mojih Ectodusa: menja se dominanta kada ugasim svetlo. Bolje receno kada ugasim svetlo muzjak sa najboljem crnu tacku postane dominant a kada ukljucim neonsko svetlo ovaj drugi muzjak koji sada vidite na slici. Ova stvar nije nova jer je  to vec Thomas Andersen primetio i pisao u clanku http://cichlidae.com/section.php?n=tsd&id=115 (na kraju clanka)

Gnezdo postane uvek veci a zenka, posebno u vece, vec se priblizi muzjaku. Nadam se da ce sto pre doci do mresta!

Offline franko

• Član
« Reply #16 on: 19 June, 2007, 10:24:38 »
Evviva MREST! :)
Konacno i iznenada doslo do mresta! Juce u vece oko 21.00 iskljucio sam svetlo e kao obicno u ovim poslednjim danima, 2 muzjaka postaju dominantni i jedan od njih nastavljao da gradi jos jedno gnezdo. Posle oko 24.00 pogledao sam moji alvarijum i vidim zenku kao da ima nesto u ustima. Mislio sam da je nesto od hrane ili vazduh.....ali nije.....moguce da ima ikre? 2 ili 3 puta sam dao malo hrane.....i stvarno ona nece da jede. Danas u jutro opet sam primetio da nece da jede!
Kasnije postavicu neke fotke o njoj.
Samo za jednu stvar sam ljut.......nisam nista video o mrestu! >:(
Franko

Offline franko

• Član
« Reply #17 on: 19 June, 2007, 13:05:14 »
Evo par slika!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #18 on: 19 June, 2007, 21:32:58 »
Sada te stvarno mrzim :) Salim se naravno. Svaka cast Franko!
Pozz
Piroman

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #19 on: 19 June, 2007, 23:10:12 »
Fantasticno! Prelepo. Bilo bi lepo kada bi i mi u Srbiji imali ovako nesto.
Svaka cast na mrestu. Nadam se da ces nam preneti utiske o lepoti i teskocama prilikom odgoja mladih...A mozda nam i poslati jedno leglo da se mi malo mucimo oko njiovog mresta  8)
Pozdrav...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 09:00:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 80
  • Online Ever: 450