Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: *** izbora riba za 250 litara  (Read 8000 times)

Offline jeferson

• Veoma napredan član
*** izbora riba za 250 litara
« on: 25 April, 2007, 00:51:43 »
<p>posto bas nemam iskustva sa malawijem interesuje me koliko riba i koliko razlicitih vrsta mogu  ubaciti u 100x50x50 aq? preporuci sta bi najbolje islo i koje bi se ribe najbolje uklopoile?  </p>
<p> </p>
« Last Edit: 28 November, 2012, 17:27:18 by nedara »

Offline bojan74

• Veoma napredan član
Re: malawi aq
« Reply #1 on: 25 April, 2007, 09:26:00 »
o tome mozes dosta toga da procitas ovde samo ti treba malo vremena.ja ovih dana punim i formiram aq istih dimenzija i planiram za pocetak tri vrste sa po 4-5 riba(1m+3-4z).naravno da mozes da stavis vise riba ali se radi o tome da ces za mesec dva naleteti na extra lepe ciklide a neces imati gde da ih stavis jer si odmah na pocetku prebukirao aq.oko izbora #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# mislim da je to stvar tvog ukusa.neki govore da ima manje agresivnih i vise agresivnih ciklida pa netreba mesati.pre neki dan sam bio kod JZH-a i upravo to sam ga i pitao.on kaze da su svi oni agresivni pa ta prica o manje i vise agresivnim ciklidima nema veze.lepo im uredis aq,napravis dosta mesta za skrivanje i zavlacenje istih i ubacis ono sto se tebi svidja.ipak i ja sam pocetnik pa sve ovo uzmi sa rezervom.ja cu u svoj da ubacim za pocetak tri vrste sa po 4-5 riba a kasnije jos 2-3 vrste sigurno.nadam se da sam ti malo pomogao

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #2 on: 25 April, 2007, 13:27:12 »
Cetiri do pet vrsata sa po 5-6 riba ce biti ok.Za tu velicinu akvarijuma bih ti preporucio M'bune i neku vrstu Aulonocare na primer.

Offline kikoporto

• Član
« Reply #3 on: 24 June, 2007, 10:53:15 »
meni su rekli da za takvu litraže da ne stavljam više od 15 riba

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #4 on: 24 June, 2007, 12:09:53 »
meni su rekli da za takvu litraže da ne stavljam više od 15 riba
Neznam ko ti je to rekao, ali je nebuloya nevidjena, barem što se tiče malawi akvarijuma. Za  druge ribe stvar je drukačija, ali za mbune je nebuloza!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #5 on: 24 June, 2007, 15:50:34 »
Ako si se odlučio za Malawi akvarijum, onda se odluči da li ćeš držati Mbune ili neMbune. S'obzirom na litražu akvarijuma, savetujem ti Mbune. Sve one se mogu držati zajedno a koje ćeš vrste da držiš, to zavisi od trenutne ponude na tržištu. Verovatno imaš svoje favorite i one koje ti se više sviđaju pa se potrudi da ih pronađeš, za to uostalom i služi ovaj sajt.
Po mom mišljenju, za početak možeš imati 20-30 manjih riba, recimo 5-6 vrsta. Zatim posmatraš kako se to sve uklapa i funkcioniše, pa koliko imaš mužjaka, šta se sve dešava, ko je dominantan...kasnije možeš menjati viškove, dodavati nove jedinke ili vrste.

Offline jeferson

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 24 June, 2007, 16:20:08 »
hvala nedara, pravi odgovor,tako sam nesto i ucinio! s tim da su tu i obliquensi... carleusi, mpange johanii,zebre, auratusi koji mislim idu napolje ... :mad:

Offline RRRuki

• Napredni član
  • What ever...
« Reply #7 on: 22 July, 2007, 08:05:05 »
Na pocetku ce to biti tri vrste sa po pet primeraka,sledeci mesec ce biti 5 vrsta sa po 5 primeraka...sentimenalnost i vezivanje za ribu je cudo!! I odjednom imaces 30 riba u 250 l. Sto i nije tako strasno kao sto kaze drug Lucky,ako su mbune u pitanju.
Salut from Loznica.

Offline dac

• Član
« Reply #8 on: 22 July, 2007, 08:52:29 »
Kod mene se broj popeo na 90 u 350 litara, i 12 vrsta mbuna+aulonokare+fryeri+utaka+tanaganjika i svi lepo funkcionišu a polno zreli se mreste. Naravno napraviću čistku vrlo brzo ali prosto nemama srca jer sve ih mnogo volim. Izlaz mi je da Rukijev akv. u nastanku od 400 litara tako da deo ekipe ide kod njega. :D

Offline dempsey

• Početnik
  • *
od pocetka
« Reply #9 on: 22 February, 2009, 21:35:28 »
drzhao sam ranije neke `obichne`ribetine ali zahvaljujucji mome drugu i kolegi vama poznatom kao AMD reshio sam da se posvetim ciklidima.
posle malo preturanja po netu i po forumu odluchio sam se za malawi.
i reshio sam da svaki korak stavim na forum pa ko ima neki savet ili predlog nek raspali. a i kad neko bude sve radio kao ja imacje gde da vidi sve shta mu je potrebno.sve je fotografisano pa idemo jedni po jedno.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 January, 2018, 06:47:07

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]