Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: silikonski lepak  (Read 12524 times)

Offline bojan74

• Veoma napredan član
Re: silikonski lepak
« Reply #10 on: 19 March, 2007, 12:53:07 »
...ma znam da nema.ali kao sto rekoh neprepustam nista slucaju.tu je i malo dete,moras priznati da je desetka mnogo cvrsca a i povrsina koja se lepi je veca.inace bez silikona ce me kostati 6000din.mislim da je to ok

milan

• Guest
« Reply #11 on: 19 March, 2007, 18:23:28 »
Stvar ukusa!!
Mislim da je Duki upravu!!
Ali ako si skeptican cepaj sa 10 mm, slobodno kupi 8 mm neces se pokajati!!

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #12 on: 19 March, 2007, 19:48:15 »
Svi exSFRJ silikoni su sranje (mislim na silikonski lepak) jer su u doticnim krajevima NEproizvode, vec se samo doradjuju, sto u prevodu znaci da im se ili obara kvalitet ili je u pitanju osnovica niskog kvaliteta...

Kupi neki zapadnoevropski lepak ili americki...
Pozz
Piroman

Offline frle

• Značajni član
« Reply #13 on: 19 March, 2007, 21:45:18 »
Pretpostavljam da je #ja volim ceo svet, a najvise ciklide# dobar? Mislim ono CERASIT.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #14 on: 19 March, 2007, 22:07:55 »
Frle, to nije silikonski lepak koliko sam ja upucen u stvari, niti je #ja volim ceo svet, a najvise ciklide# exSFRJ firma :)
Pozz
Piroman

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #15 on: 20 March, 2007, 00:03:10 »
Mozda nisam u pravu al ja se ne bih slozio sa tim...
Mnogo vise verujem praksi nego teorijama!
C.C.A.

Offline Radmanovac

• Značajni član
« Reply #16 on: 20 March, 2007, 01:52:19 »
 #ja volim ceo svet, a najvise ciklide# ima silikonski lepak Cerasit (ili kako vec) za akvarijume. U istoj je klasi sa TKK silikonom za akvarijume (probao sam i jedan i drugi). To je naravno mnogo bolje nego prvi silikon koji stoji na rafu u farbari za 150 din.

Medjutim od lako dobavljivih i jeftinih silikona kod nas, ja dajem glas za firmu SOUDAL (Belgijanci valjda)

Silikon za akvarijume im je Soudal - Silrub AQ

Kosta 330din i to pakovanje od 310ml (silikoni se obicno pakuju u pakovanja od 280 ml)

Ima da se kupi na Novom Beogradu   www.antikus.co.yu

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #17 on: 20 March, 2007, 08:31:08 »
Duki,   ni ja se ne bih slozio da je domaci "proizvod" govno, ali na zalost to jeste tacno. Sto se tice prakse, imas lep thread na cirinom sajtu izmedju JZH-a i Bojka o praksi i tome koliko je znacajna ili beznacajna, gledano naravno iz njihovih uglova :)  Praksa je znacajna, ali kao sto i sam znas, ja smatram da ti nisi normalan :), i svakome preporucujem da te NEslusa, jer tvoja praksa govori suprotno od moje, naravno pricam o debljini stakla. Sto se tice lepka, imam jako losa iskustva sa exSFRJ lepcima (silikonski) te ih isto NEpreporucujem!  Sto se tice moje malopredjasnje tvrdnje da ti nisi normalan, da budem precizniji ja mislim da si ti 100% i vise LUD :) :) :)  Molim te nemoj da se uvredis, ali moram da se nasalim toliko ekstremno, jer si ti po mom shvatanju stvarno ekstreman po pitanju izbora debljine stakla za akvarijum. Ja zelim da napravim 1t od 4mm, ali je to zajebancija, naravno ako izdrzi vodu, bice detoniran, dok bi ti verovatno odmah krenuo sa mrestom ud oticnom akvarijumu :) :) :)  Da dodam jos jednu pricu, pre 3 godine sam pravio kliritnu posudu za akvarijum, zapremine cca 100l, tada sam bio mlad, zelen neukusan i naivan te sam je lepio silikonskim lepkom. I naravno najjeftinijim, koji je prideo bio crn zabarski prozivod. Pogresio sam zestoko i u debljini klirita. Kada sam posudu napunio vodom, klirit se savio, posuda se nadula i nabreknula, kao da je crtani film. Bilo je stvarno smesno. Posle mnogo nesupesnih pokusaja lepljenja klirita raznim silikonima, sam vremenom presao na normalne tehnike lepljenja klirita, ali moram da priznam da je ta prva eksperimentalna posuda izdrzala neverovatan pritisak, to jest da je najjeftini zabarski silikon mnooogoooo boilji od svih exSFRJ govana...
Pozz
Piroman

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #18 on: 20 March, 2007, 12:16:22 »
Sve sto kazes je na mestu. Ja nisam imao nikakva losa iskustva...
Inace da sam lud to znam, to mi i po kuci stalno govore, nego sam hteo da te pitam kakva su to losa iskustva, tj kako si u praksi dosao do toga da je silikon los?
C.C.A.

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #19 on: 20 March, 2007, 13:17:13 »
Poslednjih par akvarijuma zalepio sam sa slovenackim TKK i za sada se nista nije razlepilo niti pocelo da pusta.
Prosle godine imao sa priliku da koristim neki italijanski i bilo je strava i uzas slilikon se jednostavno ni posle pet dana susenja nije stegao o sipanju vode u akvarijum nije bilo ni govora.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 June, 2018, 02:40:39

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154845
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 62
  • Online Ever: 450