Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kupovina polovnog AQ  (Read 18952 times)

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: Polovan AQ! Koliko vredi dati?
« Reply #20 on: 05 March, 2007, 00:50:41 »
Pa ako neces da probas sam onda uzimaj polovne...
C.C.A.

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
« Reply #21 on: 05 March, 2007, 00:55:14 »
Trenutno nemam prostora( ni vremena) za tako nesto ali kako stvari stoje ostaje mi da na kraju pocnem sam da lepim akvarijume....
Vec sad mi treba najmanje jedan aq od 100l (ako ne i vise) za mladj,a sta ce biti ubuduce ne smem ni da pomislim-mozda te i prestignem :)
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #22 on: 05 March, 2007, 00:57:10 »
Probaj da lepis nije nikakav problem. Ja sam sve lepio u sobi od 15m2 tako da toliko mesta sigurno imas...
C.C.A.

Offline kiboree

• Član
« Reply #23 on: 05 March, 2007, 01:04:21 »
Moracu da probam i to sto pre....
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline kiboree

• Član
« Reply #24 on: 18 March, 2007, 23:28:58 »

Da osvezim malo temu zbog onih za koje pouzdano znam da razmisljaju o DIY varijanti izrade akva.(i sam sam jedan od njih)

Duki, ako nije profesionalna tajna, a pretpostavljam da nije posto ti to ne radis za lovu, ne bi bilo lose da nam ceo postupak lepljenja izlozis ukratko, step by step. Neke generalije svi znaju, tj. mogli su o njima da citaju, ali nije isto kada neko to prospe iz prve ruke. Znam za stakloresce koji koriste stege za ivericu - da li je to neophodno ili je dovoljna i samolepljiva traka? Sta od pomagala tokom lepljenja dobro dodje? (mislim na akva. od 400-500 l i preko) Da li fugovati prstom ili necim drugim? Koliko silikona istiskivati iz tube? Da li koristiti molersku traku prilikom izrada fugni (zbog eventualnog viska silikona)-makar na vidnim stranama? Mnogo pitanja...

I, na kraju, da li se u PA (i po kojoj ceni) moze kupiti i izbruseno staklo (mislim na "oborene" ivice) iseceno po meri? (to ipak nije nesto u sta bih se upustao) Da li postoje uslovljavanja tipa: tabla 10-ke je recimo 4m2 i to ti racunaju uzeo toliko ili ne? Da li postoji mogucnost kombinovanja debljine stakla-deblje za strane i dno, tanje za prelivni filter i poklopce i da li rezu zajebancije tipa: lajsne, ojacanja, stranice i pregrade za filter i sl.?

Ako, i kada nadjes vremena, a ti malo detaljnije o ovome...

Zaista vredi pokusati-po mojoj gruboj proceni usteda je citavih 50%!

Pozdrav!

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #25 on: 19 March, 2007, 01:13:15 »
Evo u nekoliko crta cu ti reci kako ja to radim. Sto se spajanja tice ne koristim nikakve stege, obicnu lepljivu traku koju sam koristio i za poslednji akvarijum od 500L i oko toga nema problema.  Drugo si pitao oko fugovanja. Ja sve radim prstom, znaci kad spojim akvarijum nalijem silikom i prevucem prstom. Sto se tice paparnih traka mogu da se koriste da bi ivica silikona bila ravna. Jedino sto treba je odmah nakon prevlacenja prstom skinuti i traku jel silikon dosta brzo steze.  Sto se tice kolicine silikona to ne znam kako da ti objasnim. Kod spajanja akvarijuma idem debljinu kao staklo a ostalo... Odprilike!  Brusenje stakla: Ja sam narucio da mi se obrusi prednja i zadnja strana akvarijuma, vise zbog estetike. Inace po meni ne bi trebalo brutiti sve zbog spajanja stranica i sto vece povrsine naleganja.  Sto se tice kombinovanja debljini stakla video si iz mog primera da ja to radim. Prednju i zadnju (duzu) stranicu idem sa debljim staklom. Po mojoj racunici sve ostalo moze od tanjeg stakla. Bocne strane su manje i nema potrebe a sto se tice dna ako ce stojati na necem cvrstom i ravnom i ono moze tanje od duzih stranica. Za filter uvek mozes koristiti 4mm jer ono nema nikakvih nosecih funkcija u akvarijumu.  Od mene toliko. Verovatno se vecina ljudi protivi mom nacinu izrade i kombinovanju stakla ali ja sam probao, dokazao da moze pa kako ko voli...
C.C.A.

Offline kiboree

• Član
« Reply #26 on: 19 March, 2007, 16:24:48 »

Hvala,Duki,nije da mi nije pomoglo.Naprotiv...

Jos nekoliko pitanja:osim sto svakako iseku vece table za akva. da li se zajeb. i sa sitnicama tipa:lajsne,ojacanja...I da li uopste postoji mogucnost takve kupovine:najvise 10-ke,pa malo cetvorka i sl.(sitni su to komadi-poprecno u prelivnom filteru,recimo,pa zato upirem sa ovim pitanjem)?

I,konacno,gde u Pancevu?Mi u sdu imamo radnju Staklopana,ali tu cene sve jesu,sem povoljne!O usluznom rezanju da i ne govorim...I koliko izadje rezanje-u stvari kvadrat izrezane 10-ke?

Pozdrav!

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #27 on: 19 March, 2007, 19:13:59 »
Ti izracunas i narucis sve delove koji su ti potrebni, makar to bilo parce stakla od 5x5cm...
U Novom Sadu ti je kvadrat rezane desetke 3000din...
C.C.A.

Offline Radmanovac

• Značajni član
« Reply #28 on: 20 March, 2007, 00:58:07 »
 Cena stakla od 10mm u Pancevu je 1500 din. (Ortak kupio pre nedelju dana)

Evo i par informacija vise o tome.

http://www.akvarijum.net/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=27&func=view&id=1741&catid=21#1741

Inace, sve sto je Duki reko je na mestu. Jedino sto bih napomenuo da sam imao priliku da lepim jedan akvarijum sa ugaonim stegama i to je prosto cudo kako je lako i ekstra u odnosu na trakice. Ali i trakice su kull, zavrsavaju posao, tako uglavnom i lepim.

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #29 on: 20 March, 2007, 01:05:24 »
Znam da je u Pancevu takva cena, al sta sad treba ici i doneti ga. Pa kad nemas kola onda plati...  CIKLID_200
Inace sto se brusenja tice meni su naplatili za desetku 100din/po duznom metru
C.C.A.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 December, 2018, 18:56:36

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154930
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450