Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kupovina polovnog AQ  (Read 17467 times)

Offline Radmanovac

• Značajni član
Re: Polovan AQ! Koliko vredi dati?
« Reply #10 on: 28 February, 2007, 01:24:44 »
  Ja sam samo naveo primer cena stakala i lepka da bi covek imao na umu koliko kosta materijal od akvarijuma koji kupuje.

On ne kupuje akvarijum po meri i po narudzbini da bi ga kostao evro po litaru, vec kupuje polovni akvarijum kog neko zeli da se resi.

Sve je stvar ponude i traznje i trenutka u kom se nalazimo.

A ova prica konkretno za polovan akvarijum od 2 metra i tako to. Polovan akvarijum vredi koliko i staklo za njega. Cak i manje.

A kada se narucuje po meri onda se placa i rad majstoru koji ga lepi, a to je uglavnom isto onoliko koliko kosta i materijal. (ili cak i vise)

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #11 on: 28 February, 2007, 10:04:32 »
Sve svoje akvarijume zalepio sam sam i jedino u sebe imam poverenja a i mnogo je isplatljivije nego tamo nekome dati 1e/1l.
Mnogi na ovome sajtu imaju akvarijume koji su kupljeni po mogo povoljnijim uslovima od gore navedenih pa bi ti bilo najbolje da pokusas da pronadjes nekoga od poverenja da ti pribavi informacije

Do sada nisam imao iskustva sa pravljenjem akvarijuma od 500 i vise litara ali mislim da ni to ne bi trebaolo da predstavlja problem uz prethodnu pripremu.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline CTEBA

• Početnik
  • *
« Reply #12 on: 28 February, 2007, 12:33:03 »
U svakom slucaju HVALA ljudi, nesto cu vec smisliti!

Tek smo klimu i tepihe ubacili! Ima jos vremena do AQ!

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #13 on: 03 March, 2007, 22:01:35 »
Ja sam misljenja da se ponekad isplati kupiti polovan akvarijum. Narocito ako znas od koga ga kupujes. Sto se tice ogrebotina, mozes ih videti na licu mesta, a i nov akvarijum se brzo izgrebe tako da sitne ogrebotine nisu strasne. Ako je covek od poverenja, reci ce i kada je i kako lepljen akvarijum i sa kojim silikonom. Naravno da niko ne moze garantovati za polovan akvarijum, ali znam puno primera gde su ljudi imali losih iskustava i sa novim akvarijumima. Svakako je lepse imati nov, ali ukoliko je cena 2x ili cak 3x manja, a akvarijum je dobar, treba razmisliti. Onaj ko ima para, nece da razmislja, jer staro pravilo glasi nekako: "koji je najbolji automobil? - Nov automobil! " Pozdrav.

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
« Reply #14 on: 04 March, 2007, 01:59:21 »
Ja sam do sada imao samo pozitivna iskustva sa polovnim akvarijumima...
Jedan aq ima oko 10 godina,a od toga je kod mene celih 7 god.
Drugi sam kupio od Milpera,i on je u odlicnom stanju-bio i ostace
Treci polovan aq koji sam kupio je takodje u odlicnom stanju i dobro se pokazao...
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #15 on: 04 March, 2007, 13:26:25 »
Ja nisam uzeo ni jedan polovan akvarijum jer mi se uvek vise isplatilo da uzmem novo staklo i zalepim akvarijum...
Ipak novo je novo!
C.C.A.

Offline Radmanovac

• Značajni član
« Reply #16 on: 04 March, 2007, 19:41:19 »
 Ko zna da lepi akvarijume ili zna nekoga da mu to odradi za dz, nikada se odlucuje da kupuje polovne akvarijume. Jer obicno ljudi traze vise nego sto kostaju staklo i silikon. A da ne pricam o tome sto kada kupite akvarijum, potom sve ostalo mora da uklapate po njemu. Polica, hauba, filtracija.... Sve to kasnije drasticno dize cenu celog projekta, da se prosto ne isplati samo stedeti na staklu na samom pocetku. Dakle, osmisli se sve lepo i napravi sve iz pocetka.

A ia tu i jos jedna caka o kojoj se retko prica. Starenje silikona. Sto je prilican problem starih i predimenzionisanih akvarijuma koji su bili aktivni.

Offline kiboree

• Član
« Reply #17 on: 05 March, 2007, 00:12:24 »
E pa meni se bogami isplatilo i te kako...
sve ukupno za oba aq od 300l/330l izaslo oko 200 jevreja ukljucujuci i put(polica,aq,krov,rasveta,neonke),a dok je u SD pravljenje akvarijuma od 300l 150 jevreja,a gde je sve ostalo???
Moze li se to uklopiti u 200 jevreja??
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #18 on: 05 March, 2007, 00:32:00 »
Pa meni se isplati jel sam lepim akvarijume, jos kad odem do panceva po staklo izadje jako jeftino...
C.C.A.

Offline kiboree

• Član
« Reply #19 on: 05 March, 2007, 00:48:44 »
To je vec treci padez...
Da i ja mogu sam da lepim sigurno bi mi se vise isplatilo,ali ovako....Jeftinije solucija mi je dobro ocuvan polovan aq nego da pravim nov...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 06:13:51

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]