Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kupovina polovnog AQ  (Read 18459 times)

Offline CTEBA

• Početnik
  • *
Kupovina polovnog AQ
« on: 26 February, 2007, 23:04:44 »

200 x 42 i visina 65 = sto izadje 546lit!

Kolika bi bila realna cena za njega, da se da?

Ima poklopce i neki krovni filter, ali nema nista opreme.

POZZ, CTEBA

Offline Radmanovac

• Značajni član
Re: Polovan AQ! Koliko vredi dati?
« Reply #1 on: 26 February, 2007, 23:14:17 »
Od kog stakla je to. Ako je od 10mm polovan to ti je oko 100 evra.
Krovni filter je bacanje truda i materijala, em imas potok u kuci. Dakle to kao i da nemas. (Mada nikada se neznam kakve su ti namere i apetiti)

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
« Reply #2 on: 26 February, 2007, 23:33:59 »
Kao sto rece Radmanovac ako je 10ka onda moze biti oko 100 jevreja.Znaci najvise sto mozes za tu litrazu da mu ponudis,ako ne ide nista od opreme(ni stalak) je 150jevreja(po nekoj mojoj proceni).Inace da napravis nov trebalo bi ti 200+ jevreja samo za staklo...
Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline ramirezi

• Značajni član
« Reply #3 on: 27 February, 2007, 09:17:20 »
U principu ne vredi ni dinara od bilo kog stakla bio napravljen.
Kad nabavljas akvarijum po meni je najbolje uzeti novi iz jednostavnog razloga sto je taj stari verovatno izgreban a ko zna  kako je lepljen, sastavljan i ostale sitnice koje ti vremenom mogu prouzrokovati manje i vece glavobolje.
opusteno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline kondrlja

• Napredni član
« Reply #4 on: 27 February, 2007, 13:36:40 »

To je super cena, s obzirom da sam trazio polovnjake, ali su cene dosta vece, ljudi traze i preko 200 evra za AQ od 300 - 400 litara i to bez opreme, ali sam ipak odustao od polovnog AQ jer kao sto je Ramirezi reko ne bih zeleo da vidim 500 L u dnevno sobi

E sad me zanima, kolika je cena novog AQ od 500 L sa TOP filterom jer sam zvao nekoliko likova koji prave AQ ali niko se ne usudjuje da napravi nesto preko 300l, kako to je preveliki rizik, pa mi treba neko sa iskustvo, a i nedaj boze da se nesto dasi, onda bi imao koga da hvatam za vrat

Offline Radmanovac

• Značajni član
« Reply #5 on: 27 February, 2007, 15:30:26 »
Cena stakla od 10mm u Pancevu je 1750 din m2, belgijski silikon za akvarijume ti je 330 din po tubi. Pa ti vidi koliko te moze kostati voznja 2 puta do Panceva, staklo i jedno 3-4 tube silikona u zavisnosti od toga koliku zver pravis. Doduse, litraze do 400 litara u zavisnosti od visine akvarijuma mozes praviti i staklom od 8mm koje je 1300 din m2.  P.S.  Koje si to profesionalce zvao da lepe akvarijume i da im je rizicno da prave akvarijum veci od 300 litara?????????? A garanciju na poplavljivanje stana ne daje niko, bar koliko mi je poznato.

Offline CTEBA

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 27 February, 2007, 15:38:48 »
Pa kaze da cemo napraviti nove poklopce (tanko staklo od gore sto ide)! To mi je poznanik, a ovaj AQ bi trebao da ide u firmu! Pa hocu da napravim i sebi i njemu! Mislim da je 10mm staklo, lici mi, da jeste, a nisam bas merio! Nesto smo pricali oko 200E, tako sredjen. I jos je bilo price da umesto krovnog, dodamo unutra filter (sa strane) za cca 20ak EUR! Ako ocem! Zato pitam koja bi bila cena OK!!!

Offline kondrlja

• Napredni član
« Reply #7 on: 27 February, 2007, 18:45:39 »
Par njih, nesto preko oglasa cisto da bi uporedio cene, taj isti i daje garanciju ali na AQ do 200 l Nisam ni mislio da neko daje garancije, pa besmisleno je, jer moze da se prolije zbog vise faktora, ali ako se uradi kako treba mislim da nema razloga za brigu. Mislio sam da pravim od 500 L dimenzije ako se ne varam 160x60x50 i sa 10mm staklom, da ne rizikujem

Offline silwert

• od danas drzim i japanke
  • Veoma napredan član
  • F0
« Reply #8 on: 27 February, 2007, 23:21:04 »
nudili su mi aq u bukovcu stevo za 250 jevreja sa postoljem,pumpom,grejac,neonkama,kamenjem,panjem,biljkama,vodom i naravno sa ribicama*3 maticna diskusa* i jos nekim ribama ja dogovorio sve da dodem po to kad njegova zena slucajno poklonila ribe komsiji aq je jos kod njega pazi da i tebe nezeznukao mene

Offline capara

• Značajni član
« Reply #9 on: 28 February, 2007, 00:45:31 »
Majstorija lepljenja stakla i garancija se placa, dali je ko od vas pravio lepio akvarijume , mislim na litraze od 200l pa na gore. Jasam imao nameru da prodam moj akvarijum od 500l ali po vasoj prici ispada da on nevredi nista i da to negde tamo moze da se kupi za neke smesne pare, Pogledajte cene akvarijuma firme aqvael i ostale neke neznam firme koliko kostaju..... Jasam sebi sve svoje kvarijume sam napravio i uradio sam preko 10 akvarijuma za prodaju preko 200l, i nepadami napamet da nekom radim akvarijum i dam garanciju za neke smesne pare, jeste je to tacno 8 mm tolko kosta u Pancevu ili neznam vec gde 10 tolko pa lepak 4/5 tube pa obrada stakla .ljudi to neko treba da uradi zalepi. Imam prijatelja koji odlicno radi akvarijume ali su kod njega cene golog stakla , recimo 300 l akva 300 eura i covek samo to radi i ne popusta u ceni,vidim da ima dosta musterija... Meni je sve skupo kada trebam da kupim nesto, ali i ujedno nista nije skupo kada imas para........

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 September, 2018, 09:24:09

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 66
  • Online Ever: 450