Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Odmori, odlazak na put... Koliko mogu bez hrane?/ Automatske hranilice  (Read 28550 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #10 on: 24 July, 2004, 14:58:28 »
Quote from: "Ciklid Gile"
stavis pumpu ,svetlo, ili cak produzni pa sve u njega naredjas, i o ribicam vise i ne mislis....

PUMPU :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

Gile, pumpa radi 24h 365 dana u godini :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:

Ne iskljucujte pumpu nikada  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #11 on: 24 July, 2004, 18:13:05 »
@ Silvester

Nema potrebe za koriscenjem PP kada je u pitanju prodaja ili ponuda cega bilo...moze sve 'javno', samo napred.  Imas i 'oglase' pa prodaj/kupi/trazi sta god zelis!?  Cak je i JZH, moderator, vlasnik maloprodaje ali nikakav monopol i restrikcije ne postoje.  Cista trzisna Ciklid-ekonomija na bazi ponude i potraznje.

@ Sale

Ja licno nista ne CACKAM oko opreme pre putovanja jer moze da se desi da se poremeti rad opreme koja vec funkcionise kako treba ili da se zezne filtracija ili sl.
Sto bi rekli ameri "if ain't broke, don't fix it" :!:

Offline Silvester

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #12 on: 24 July, 2004, 18:58:45 »
Quote from: "alzo"

Nema potrebe za koriscenjem PP kada je u pitanju prodaja ili ponuda cega bilo...moze sve 'javno', samo napred.  Imas i 'oglase' pa prodaj/kupi/trazi sta god zelis!?  Cak je i JZH, moderator, vlasnik maloprodaje ali nikakav monopol i restrikcije ne postoje.  Cista trzisna Ciklid-ekonomija na bazi ponude i potraznje.

Otkud znam. Na akvaristici kad sam jednom napisao nekom adresu neke radnje da bih pomogao coveku se desilo da sutradan nema cele teme. P a sam se na'vat'o str'a. U svakom slucaju hvala na objasnjenju.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #13 on: 25 July, 2004, 09:34:30 »
Silvestere,

Cira, vlasnik akvaristika.org sajta je covek "cudnih" shvatanja. Mislim ona su cudna za mene i za ZDuleta, ne za ostale ljude. Mi stvar vidimo na sasvim drugaciji nacin, po nama, cilj sajta je da ljudi lakse kupe ono sto im treba, ne da im sakrijemo nacin da nesto kupe! Cilj nam je da ljudi lako prodaju ono sto zele da prodaju, jer na taj nacin pomazemo nekome da unapredi svoju opremu i bude jos extremniji pacenik ciklida!

U prevodu pisi sta god hoces, dokle nema nacisticki prizvuk, jer to jedina tema koja se do sada pojavila na ovom sajtu a da nije bas najtoplije prihvacena!!!
Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #14 on: 25 July, 2004, 09:36:08 »
Quote from: "alzo"

Ja licno nista ne CACKAM oko opreme pre putovanja jer moze da se desi da se poremeti rad opreme koja vec funkcionise kako treba ili da se zezne filtracija ili sl.
Sto bi rekli ameri "if ain't broke, don't fix it" :!:

Potpuno se slazem sa drugom ALJZOM, i mislim da je svako nepotrebno cackanje uvod u neveselu avanturu! Pogotove pred polazak na put!
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #15 on: 25 July, 2004, 12:48:10 »
Piromane, greska u kucanju. Nisam mislio na pumpu, ona je samo slucajno upala u nabrajanje.
Izvinjavam se svakome ukoliko je ostao pogresno informisan :cry: , mada vi svi to u vezi pumpe znate...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #16 on: 25 July, 2004, 13:05:10 »
Cool, jer bi u protivnom morali da ti promenimo avatar ovde na sajtu, i da stavimo jednog magarca  :twisted:
Pozz
Piroman

Offline Silvester

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #17 on: 25 July, 2004, 20:31:42 »
Ljudi, desilo se nesto stvarno zanimljivo. Ja vec pet dana nisam kuci i ostavio sam akvarijum kao u stavu 1. ove teme. I danas j e moja devojka isla da nahrani ciklide i da proveri opremu i nasla je veoma zanimljivu stvar. Moj algar plecostomus je potpuno pojeden.  :cry:  Ostala je samo lobanja. I to, po njenim recima, bukvalno samo lobanja. Da li je moguce da su ga ubili i pojeli ili je sam crko i onda su ga pojeli. Kad sam kretao bio je sasvim O.K. na osnovu onoga sto se moglo videti. Da napomenem da je BIO veci od svih ciklida u akvarijumu. Ja ovo nisam licno video i cekam sredu da se licno uverim, ali za sada stvari stoje tako. Verovatno svi vec znaju ali da opet napisem da  imam 4 x caeruleus, 4 x maingano i 3 x flavus.
Ljudi moji, da li je to moguce :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:
P.S. Lepo mi je JZH pricao da kupim jos dva ancistrusa. A ja sve cekam da se preselim da ne bih jos i  njih jurio po akvarijumu i vidis sta se desi.  :cussing:  :mumum:  :angry5:

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #18 on: 25 July, 2004, 21:32:07 »
Pa i na takv način se hrane ciklidi za vreme godišnjeg odmora :roll:
No šalu na stranu:moguče su obe varijanti,da su ga prebili ili da je umro pa ga pojeli,to kad je bila gozba u pitanju svi su ciklidi učestvovali.
Sad ako pogledamo prvu varijantu:ciklidi su jako inteligentne ribe i jedna grupica,kad osjeti ili namiriše,da je neka riba slaba ili bolesna oni je polako jure iz ugla u ugao,pa se takva progonjena riba sakrije ili skloni i tad je počnu gricati za peraje ili prosto atakovati u stomak .Takva riba usled ovih batina,padne na dno i onda je samo pitanje vremena kad če od nje ostatisamo kostur ili lobanja.
Sad kod tebe moguči eksekuteri mogli bi biti Melanochromis Maingano ipak genusa Melanochromis drži se epitet:Zli ljepotani.
A i to su ciklidi,strašno lepi i strašno nepredvidljivi,a zato ih akvaristi,kad ih zavole,vole ih do kraja.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #19 on: 26 July, 2004, 11:35:29 »
Mom ortaku se desila potpuno ista stvar imao je dva mala ancistrusa. Jednog dana je nasao jednog u zebricinoj pecinici skroz rascerupanog i isprebijanog. A drugi je otisao istim putem par dana posle. Ali tolikog plecostomusa da pojedu, to je bas cudno :? ...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 October, 2018, 10:08:32

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 109
  • Online Ever: 450