Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: mesanci  (Read 6932 times)

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
Re: mesanci iliti hibridi....
« Reply #10 on: 21 August, 2008, 09:23:50 »
Ali ako ti imas dve vrste ribe u akvarijumu koje plivaju zajedno, a pritom te dve vrste u prirodi plivaju zajedno i desava se da se izmesaju, u cemu je razlika ako se to dogodi i u akvarijumu....onda je i to deo prirode.

Tom tematikom ovaj sajt se samo ofrlje bavi i ne ulazi u neku ozbiljnu raspravu. Ako se nešto dešava u prirodi a čovek nije uzrok tog događaja on se ne smatra odgovornim već priroda i taj " problem " tada to nije problem već prirodni proces.
Procesi u prirodi su sasvim slučajni i uzrokovani nekim lancem dešavanja koji ne retko i nije na mestu događaja ali kroz taj lanac posredno deluje...
T

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #11 on: 21 August, 2008, 10:59:33 »
Ali ako ti imas dve vrste ribe u akvarijumu koje plivaju zajedno, a pritom te dve vrste u prirodi plivaju zajedno i desava se da se izmesaju, u cemu je razlika ako se to dogodi i u akvarijumu....onda je i to deo prirode.

Ne pada mi na pamet nijedan primer ovakve pojave trenutno iz sveta akvaristike, ali i priroda ima svoje nacine da se resi takvih primeraka... Jednostavno oni ne bi mogli da nadju para (ne novca :)) za razmnozavanje, a posto se u tim kombinacijama ukrstanja cesto dobijaju i primerci sa jarkim bojama, oni su laksa meta predatorima od originalnih vrsta...

Mada se koliko ja znam u prirodu (bar sto se ciklida tice) to ne desava...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #12 on: 21 August, 2008, 13:08:03 »
Kao prvo aq nikada ne može biti deo prirode i sve što se desi u njemu je pod totalnim uticajem čoveka. U aq se jako retko desi ukrštanje između dve različite vrste, a u prirodi još ređe, praktično je zanemarljivo ili nikada. Čak i da se desi, najveći deo potomstva uginjava intrauterino, odnosno u jajetu. Ako se i rodi, onda će imati razne anomalije i biće lakši plen grabljivica, ili neće biti polno zreo. Pošto svaka vrsta ima drugačiji genotip, broj hromozoma i lokuse gena, tako da nije ni najmanje lako izvesti uspešno ukrštanje gde će njihovi potomci moći dati potomke i bukvalno stvoriti novu vrstu. To može da uradi samo čovek, genetskim inžinjeringom možda.
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline miksajlo

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #13 on: 21 August, 2008, 13:22:40 »
Genetika je veoma zanimljiva nauka, može se mnogo toga naučiti, i biće vam jasnije neke stvari. Pa vam preporučujem da pročitate bilo koju knjigu iz genetike.
Srbija je večna dok su joj deca verna !

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #14 on: 21 August, 2008, 21:42:43 »
u fazonu su, ubi, zakolji, baci u wc solju, skuvaj ga u rerni, poli ga benzionom....

Razmisljao sam dosta o ovome i zakljucio da ako se meso stavi u pekac, zalije se vodom ili vinom, ono se ustvari KUVA, te je tvoja tvrdnja sasvim tacna...
Pozz
Piroman

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #15 on: 21 August, 2008, 22:19:35 »
Kuvani roštilj i testo sa sirom!  :D

Offline zmare

• Član
« Reply #16 on: 22 August, 2008, 10:40:29 »
Realno gledano napraviti mesanca ili uhvatiti ribu u divljini i strpati je u 200-300 litara opravdavajuci to dacu im max uslove za zivot ne razlikuje se mnogo i jedno i drugo je posesivno.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 January, 2018, 11:35:54

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]