Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mangro panjevi sa ciklidima  (Read 5403 times)

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
Mangro panjevi sa ciklidima
« on: 18 January, 2007, 16:12:37 »
Kupio sam pre neki dan veći mangro panj i stavio ga u akvarijum,prelepo izgleda samo je problem koliko sam čuo da povećava kiselost vode i uopšte da li neko stavlja panjeve zajedno sa ciklidima, a uzgred algari ga jedu kao ludi a samim tim se po akvarijumu gomilaju crna govna.Mada to mi ne predstavlja veći problem,najviše me interesuje da li je štetan za ciklide zbog kiselosti vode.

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
Re: Mangro panjevi sa ciklidima
« Reply #1 on: 18 January, 2007, 17:01:22 »
Mislim da ne povecava kiselost u tolikoj meri da bi smetao ciklidima,znam ljude koji imaju mangro panjeve u ciklidnim akvarijumima veoma dugo i nemaju problema.

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #2 on: 18 January, 2007, 19:23:45 »
Ja takodje imam mangro panjeva ali ih drzim sa amerikncima, njiima ne da smeta nego im odgovara. Sto se tice ostalih sigurno da im nece smetati samo ume dosta od ofarba vodu pa je malo cesce menjaj dok ne prestane...
C.C.A.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #3 on: 18 January, 2007, 21:57:32 »
Da kao sto rekose obojica, ne smeta toliko ciklidima, a vodu zakiseljava neznatno, ali je zato farba, pa moze tebi da zasmeta, jer iako bistra, voda postaje zuckaste boje... To se prelepo uklapa sa juznoamerikancima, ali sa afrikancima po mom misljenju ne.

Najbolje je da uzmes neki panj koji je duze vreme stajao u vodi i ispustio sve sto je mogao da ispusti...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
« Reply #4 on: 18 January, 2007, 23:35:41 »
Pa nije problem posle par meseci u akvarijumu prestanu da pustaju boju, a sto je akvarijum veci to je manje problema...
C.C.A.

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
Mangro panjevi sa ciklidima 2
« Reply #5 on: 19 January, 2007, 09:28:37 »
Hvala svima na odgovorima, ovom prilikom zelim da dodam da mi je sve to rekao i JZH i nije mi bila namera da proveravam njegovo mišljenje,već sam želeo da podelim ova mišljenja i na sajtu,jer moram priznati da mi nije toliki problem predstavljalo to što bi se eventualno povećavala kiselost vode,već što sam popizdeo od čišćenja vode jer algari su jeli mangro panj kao ludi i crna govanca su bila svuda po akvarijumu,drago mi je bilo što su oni uživali u klopi ali jednostavno nije bilo prijatno gledati crne gomilice govanaca po pesku,a pretpostavljam da bi samim tim i nivo nitrata rapidno rastao, te bih vodu umesto jednom u sedam dana morao da menjam svaki drugi dan,jer pored 54 afrička ciklida u akvarijumu i njihovih izlučevina algari sa njihovim sranjem su bili šlag na tortu.Elem problem sam rešio tako što sam mangro panj odneo kod Neše skandinavskog pitona i zamenio za prelepo crno i crveno kamenje,mislim da je vulkanska lava u pitanju.

Offline profiler

• Značajni član
Re: Mangro panjevi sa ciklidima 2
« Reply #6 on: 19 January, 2007, 13:38:33 »
Vladimir wrote:

"...ovom prilikom zelim da dodam da mi je sve to rekao i JZH i nije mi bila namera da proveravam njegovo mišljenje"

bolje bi ti bilo da ti to stvarno nije bila namera jer kao sto se Panteliji ne dolazi slucajno na grob, tako se i misljenja velikog JZH-a ne dovode u pitanje vec se bezpogovorno i nekriticki prihvataju kao aksiomatske postavke univerzuma ;))))

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #7 on: 19 January, 2007, 13:50:11 »

...mi cesto, tajnim kanalima, preispitujemo njegove savete i preporuke, sa velikom bojaznosti da nesto ne procuri u javnost i tako ne navucemo gnev naseg glavnog dobavljaca nasih Ooooo-ciklida! ;-)

I pored toga sto savete i preporuke prodavaca treba uzimati sa rezervom, JZH je u 90% slucajeva bio u pravu a onih 10% treba shvatiti kao nase subjektivno misljenje! 

Naravno, ako se slepo pridrzavamo svih saveta i ne experimentisemo licno, gubi se svaki smisao ovog hobija! 

Offline vladimir

• Član u razvoju
  • **
« Reply #8 on: 19 January, 2007, 14:08:08 »

Već sam se pokajao zbog toga i dobro sam se izbičevao sinoć,a danas ću da odem na poklonjenje kod Gospodara(JZH) i ponizno ću ga pitati da li smem da potrošim nekih 100E kod njega naravno uz oprost grehova.

P.S Podvižnik

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #9 on: 19 January, 2007, 14:22:10 »

Sa tih 100Eur mozes i da se pricestis...:-D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 20:04:12

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 111
  • Online Ever: 450