Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Gnathochromis pffeferi  (Read 2810 times)

Offline strippy

• Član u razvoju
  • **
Gnathochromis pffeferi
« on: 15 January, 2007, 10:20:23 »
Nisam ni sam pametan sta se tice ovih gnathochromis pffeferija, nigdje na netu nema podataka o njima, odnosno ono malo sta ima sve je sturo pisano. U principu ih skoro nitko i nema. Aqualex pise da zenka nosi mlade 17 dana(tu sam jedino nasao taj podatak) a ovo je mojoj vec 16-ti dan a meni se cini da vidim dosta velike zumanjcane kesice kod malaca. Zenka je izdvojena i sama je u akvariju tako da je mogu ostavit da ih sama pusti ali mene bas zbog toga sta nema bas podataka zanima u kakvoj su fazi malci s 17 dana. Sta vi mislite o tome? Jeli tko od vas zna sta vise o pffeferijima?

Pozdrav!
« Last Edit: 19 June, 2007, 17:27:06 by dr.Lucky »

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Gnathochromis pffeferi
« Reply #1 on: 15 January, 2007, 10:25:54 »
Ja cesto iscedim tropheuse koji su ikra sa repicem pa mi prezivi preko 50%, sa druge strane posto su vec u zasebnom akvarijumu (citaj: vec si se zajebao) ostavi je do kraja, verovatno ce da razvuce i da traje duze nego u prirodi (barem je takvo moje iskustvo sa raznim ciklidima) ali ces da imas veci procenat prezivljavanja iznesenih mladunaca (kazem iznesenih jer je isto verovatno da ce neki komad da vrisne zbog guzve u ustima i fajta). Kako god bilo, ako nemas nista drugo ljuto u kuci, uvek mozes da stavis neku od ovih feferonki na picu i da je zaljutis :) :) :)
Pozz
Piroman

Offline strippy

• Član u razvoju
  • **
« Reply #2 on: 15 January, 2007, 11:26:43 »
ma nisam se zajebao sta se tice odvajanja jer da je ostala u akvariu di joj je muzjak on bi je bio zatukao... tako da sam je morao premjestit ali kad ih budem ponovo spajao bit ce to u nekom trecem akvariju...

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #3 on: 15 January, 2007, 15:09:54 »
Pripazi i na temperaturu... Samo stepen ili dva niza temperatura zna da produzi nosenje par dana...
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 15 January, 2007, 16:09:17 »
Ako se vide oci od mladunaca mozes slobodno da ih istreses, ako se ne vide ostaje ti samo da cekas!

Inkubacija je 21 dan!
Pozdrav, Joca

Offline strippy

• Član u razvoju
  • **
« Reply #5 on: 15 January, 2007, 16:48:13 »
e taj podatak nisam uspio nigdje nac. znaci inkubacija je 21 dan,jer svugdje sta sam ja nasao pise 17 dana. ma da je i sad iscjedim nebi malcima bilo nista ali nije tesko cekat jos 4 dana...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 June, 2018, 19:16:48

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 88
  • Online Ever: 450