Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?  (Read 16244 times)

Offline ljubisa

• Značajni član
Re: Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?
« Reply #30 on: 23 January, 2007, 22:25:41 »
jel se isplatilo bar sto se kvaliteta knjige tiche?

Offline Toblerone

• Član
« Reply #31 on: 24 January, 2007, 00:40:00 »

Posto je ovo bio probni balon ,kako sada funkcionisu neke nase ustanove ko sto rekoh u ranijem postu odlucio sam se za jeftiniju knjigu ... Izbor je pao na "The Pocket Professional Guide to Cichlids  U pitanju je simpaticni atlas u veoma malom formatu sa nekih 450 strana i opisom oko 500 vrsta ciklida iz celog sveta(poredjanih po vodama u kojima se nalaze) ... Sve u svemu kniga je vishe za pocetnike jer daje samo osnovne podatke o opisanim vrstama ali bi bila naravno interesantna i dugogodisnjem zaludjeniku da je prelista ... E da ! vazno je napomenuti da je knjiga jedna o novijih o ciklidima i da je stampana na leto 2006 .... Ljubisa ,meni se knjiga isplatila jer mi je prva knjiga o ciklidima i samim tim sve mi je u njoj simpaticno , ali ne bih je realno preporucio iskusnijim ciklidasima ...

Pozdrav !

Offline zile

• Značajni član
« Reply #32 on: 26 February, 2007, 16:17:56 »
Evo kao sto sam i obecao da vam predstavim sve troskove oko narucivanja knjige "Malawi cichlids in their natural habitat" - Ad Konings, buduci da mi je konacno stigla danaske CIKLID_261 .U medjuvremenu je tu bilo dosta jebada CIKLID_294 ,ali ipak je vredelo :sajkaca  CIKLID_375 .
Knjigu sam narucio preko Cichlid City-ja i uplatio im na racun 12. januara '07.Malo sam se iscimao oko uplate buduci da je trebalo da se konvertuje u funte ,a sama procedura u banci je ko da niko sem mene nije pokusao da uplati kesh na strani racun,mada je sluzbenica bila simpaticna i trudila se.
Onda su me obavestili iz banke da postoji greska u vezi imena vlasnika racuna,buduci da sam ja stavio naziv firme,a ono ispade nesto u stili J.B.Fox&...(to je mozda i moja greska kad nemam kod sebe lupu pa da procitam ljudski nego zakljucujem "neke logicne stvari" i to su ispravili za nedelju dana).Posle su objavili na sajtu da nece vrsiti isporuke u periodu od 31. januara pa do 13.februara.Kasnije mi se covek izvinjavao i rekao da je mislio da je meni poslato,ali usled greske nije, i da je to trebalo da se odnosi na UK narudzbine i da mu je zao sto je sve tako ispalo buduci da im je usluga mnogo kvalitetnija.Kao neku nadoknadu sam dobio jos jednu knjigu "free of charge" (Back to Nature Aquarium Guide by Kjell Fohrman).
A sada troskovi CIKLIDI_433 :
[color=FF0000]1. [/color]Cena knjige je £32.95 , troskovi slanja su £9.29 sto mu ukupno dodje £42.25(sve to u evrima €63)
[color=FF0000]2.[/color] provizija banke €5
[color=FF0000]3.[/color] carina 957.50 dinara
[color=FF0000]4.[/color] postanski troskovi 266.90 dinara
Total je nekih €68 + 1224 dinara,sa mogucim malim odstupanjima  CIKLID_133

Knjiga je stigla 22. februara,ali tek u subotu sam nasao u posti papirce kao postar nije nasao nikoga kuci,pa sam tek danas(26.) podigao paket.Knjige su poslate 13.februara,tako da su zvanicno putovale sa zadrzavanjem na carini 10 dana..

p.s btw sad imaju i neki racun u Spaniji za euro uplate,tako da verujem da sve ide malo brze.

Eto to vam je to,sad cu da bacim i neku slikicu preko mobilnog
Mozilla Firethefox

Offline zile

• Značajni član
« Reply #33 on: 26 February, 2007, 16:38:03 »
Knjiga je upokovana u celofan i prvi utisak je da su stranice kvalitetne i ide otprilike strana text-a pa slike ciklida/varijiteta.
Mozilla Firethefox

Offline saulosi

• Napredni član
« Reply #34 on: 26 February, 2007, 19:14:25 »
Evo da ukratko iznesem svoje iskustvo:
Do sada sam u Norveskoj porucio nekoliko knjiga uglavnom na Amazonu i nijednom nije bilo problema sve do sada. DRugim rijecima, ja sam do sada uvjek porucivao knjigu i placao Viza karticom a knjige sam dobio najkasnije posle tri a cesto i posle samo 2 nedelje u stanju u kakvom je naglaseno da se i nalaze.
Medjutim, prije nekih mjesec i kusur dana sam porucio neku knjigu o bolestima riba i evo jos je nisam dobio. Pisao sam Amazonu jer smatram da definitivno nesto sa porudzbinom nije u redu i sada cekam odgovor.
U svakom slucaju losa isporuka nije samo problem vezan za nae prostore.

Btw, Zile, lijepo si prezentovao svoje iskustvo i mislim da ce koristiti svima.

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #35 on: 03 March, 2007, 22:26:16 »
Zile hvala na informacijama! Detaljno objasnjeno, svaka cast. Steta samo sto u ovoj nasoj drzavi jos ne moze da tece sve kako treba, bez komplikacija. Kad ce vise neko da napise, narucio sam, platio i za 7-8 dana je stiglo?

Offline Toblerone

• Član
« Reply #36 on: 05 March, 2007, 10:16:04 »

Pa dobro ,nije bash za 7 dana ali ko sto napisah gore , meni stiglo bez cimanja za 12 dana  ...ali uvek postoji rizik !

Ako ste vec za neku sigurniju varijantu (odnosno ako uzimate neku vredniju knjigu) , onda definitivno preporucujem "The English Book" tel/fax: +381 11 31 31 044 www.englishbook.co.yu ! Ubedljivo najprofesionalnija(najjeftinija) firma za narucivanje stranih knjiga kod nas ! Meni je za nekih 20+ dana stigao "Aquarium Atlas", V. 1-5. Photo Index, Baensch, Hans A i cena je iznosila 4800 din (oko 30% uplatis pri narucivanju i to kesem ako hoces a ostalo po podizanju knjige ..) .Sve u svemi minimalno cimanje oko knjige ... Uskoro treba da mi stigne preko njih i "Back to Nature Guide to Malawi Cichlids 2nd ed" ,pa cu tada dati i kratak presek iste ...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #37 on: 05 March, 2007, 17:05:38 »
U linkove!
Pozz
Piroman

Offline zile

• Značajni član
« Reply #38 on: 01 May, 2007, 10:18:44 »

Toblerone wrote:
... Uskoro treba da mi stigne preko njih i "Back to Nature Guide to Malawi Cichlids 2nd ed" ,pa cu tada dati i kratak presek iste ...

I Toblerone jesi dobio knjigu i ako moze mali osvrt na sadrzaj knjige.

poz
Mozilla Firethefox

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 January, 2018, 00:59:36

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]