Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?  (Read 16639 times)

Offline bubush

• Početnik
  • *
Re: Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?
« Reply #20 on: 12 January, 2007, 21:27:58 »
zile bas me zanima kako ces da prodjes sa knjigom jer je moj prijatelj narucivao neke knjige i platio carinu i to paprenu no dobro narucio si nema gde nazad.. ali javi da znaju i drugi..

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #21 on: 12 January, 2007, 21:37:10 »
slao sam email,no nisam još dobio odgovora ali mogu reči,da je to povoljna cena.Kao zanimljivost ja sam za tu istu knjigu dao u 2001 godini negdje oko 100 EURA ali sam je tad narućio direktno kod Ad Koningsa pa je Air mail pošta bila skuplja,a knjigu sam čekao tačno 23 dana od uplate u banci pa do isporuke.
Pa i ja mislim,da če ta knjiga iči preko carinske pošte barem nekada je to tako bilo.

Offline Toblerone

• Član
« Reply #22 on: 12 January, 2007, 23:08:07 »
Zile Koliko sam ja upucen kod nas bi trebalo da ti naplate 1% od cene knjige za carinu i 18 % pdv(sve osalo ti naplatili ovi sto salju knjigu) ali nikad se ne zna SRBIJA je to bato !!! A ovo sa bankom i svim tim formularima sto si prosao je bash zesce cimanje ... nadam se da ti hostapleri iz poste ne neprave i oni neko neprijatno iznenadjenje (citaj sta je Piroman pisao za ZDuleta) pri samom dospecu ... U svakom slucaju zelim ti puno srece , bez obzira na tu iritirajucu slikicu sto ti se vrti na dnu svake poruke ;) Bojko Hvala za trud sto si kacio naslovnu stranu knjige , ali ja znam kako ono izgleda (samo se ona i vidi na netu kad narucujes) ... Vise bi voleo da cujem tvoj sveopsti utisak o tom Mlawi katalogu ako ga imas ... I daj kazi kako da te "zaduzim" pa da se ogrebem i ja za dostavu neke knjige kad sledeci put budes dolazio ... Da ti ne treba slucajno djunta( sa sitnim nutom) za ficu ? :) Pozdrav !

Offline Markoni

• Član u razvoju
  • **
« Reply #23 on: 13 January, 2007, 01:32:23 »
Smanjena je cifra za carinu pre neki mesec. Sada se na sve preko 20e placa carina.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #24 on: 13 January, 2007, 04:24:32 »
Ajde bre ljudi,nemojte tako,uplašiste čoveka.
Imam ja taj katalog.I imaš unutra par reči o jezeru,o ciklidima,mrestu,ishrani a meni seonda svidja dio gdje su prikazanai maltene svi ciklidi,a pored njih simboli/litraža akvarija,dužina,ishrana te prirodna okolina/.Moram još da reknem,da je A.Spreinat po pitanju litraže jako dobar i recimo njegova litraža u odnosu na litražu koju preporučuje Ad Konings,puno je veča.Za  neki brzi uvid u malawi ciklidistiku dobra knjiga,a i vredna tih para.
A sad neka varijanta za slanje knjiga:
Od ove godine,kad smo preuzeli EURO,promenile su se nekestvari,medju kojima su i lični računi u banki.Prilikom posete u banci ja sam se poinformisao i sad se mogu vršiti strane uplate na moj lični račun.No treba samo proveriti kolika je provizija u vaši banki.
Onda se lepo naruči knjiga,stiže i pravo na Niš ekspres  ili ako imate rodbinu,poznanike,drugare u LJ,koji često iduopet neko rešenje.

Offline zile

• Značajni član
« Reply #25 on: 13 January, 2007, 12:41:53 »
Ok kako god bilo predocicu vam u ovoj temi sve troskove,po dolasku knjige,tako da imate predstavu o finansijskom izdatku ako ste budete  upustali u ovakvu avanturu :).

poz
Mozilla Firethefox

Offline Toblerone

• Član
« Reply #26 on: 14 January, 2007, 00:45:03 »
Ma ne plasim ja Zileta(niti malerisem) vec ga samo obavestavam sta su meni rekli u e-ducanu (hostaplerska radnja koja ti nabavlja stvari koje pozelis sa neta ali uz zescu proviziju) , uostalom i ja cekam jednu knjigu ali sa Amazona ... Hvala za opis (iznutra) kataloga , to je ono sto mi bash treba !!! (nadam se da ovo ne cita moja zena sa sve bebom u narjucu:)) Pozdrav ! p.s. E da ! Bojko ,dali pored muzijaka ima i slika zenke za svaku vrstu ?

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #27 on: 14 January, 2007, 07:53:10 »
Za večinu vrsta ima i slika ženke,ali ne za sve.

Offline Toblerone

• Član
« Reply #28 on: 23 January, 2007, 12:32:19 »
Evo samo da obavestim da mi je stigla kniga preko Americkog Amazona (isao na najjeftiniju/sporiju opciju) za nekih 12 dana !!!
Nikakve dodatne troskove nisam placao pri dospecu , odnosno jedini troskovi su bili pri narucivanju 20$ cena knjige + 8$ postarina  ...
Pozdrav :)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #29 on: 23 January, 2007, 15:07:34 »
A sada i kratak presek knjige...
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 September, 2018, 21:03:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 73
  • Online Ever: 450