Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?  (Read 16230 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?
« Reply #10 on: 11 January, 2007, 19:17:58 »
Da to je tačno.Inače tu je knjigu ,velikog formata,113 stranica napisao dr.Andreas Spreinat,a izdao Dahne Verlag,prvo izdanje je 1996 a drugo i to poslednje stoji da je revidirano 2002 godine.

Offline Toblerone

• Član
« Reply #11 on: 11 January, 2007, 19:37:29 »
Odlicno !! Drug mi je u Nemackoj do nedelje , poslacu mu sms sa naslovom i ISBN brojem pa neka se iscima malo ... valjda je ima u vecim knjizarama Munstera :)
p.s. Ostale knjige koje se tamo mogu naci (a mene zanimaju trenutno) su iskljucivo za nemacko govorno podrucje prevedene ...

Hvala majstore !

Offline zile

• Značajni član
« Reply #12 on: 11 January, 2007, 20:08:59 »
Evo ja upravo planiram da kupim knjigu preko Cichlid city-ja uplatom na bankovni racun pa cu vam reci  koliko ce trebati da doputuje :).Knjiga se zove Malawi cichlids in their natural habitat 3rd edition od Ad Konings-a.
Mozilla Firethefox

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #13 on: 11 January, 2007, 21:07:02 »
Zile,ja ti preporučujem,da proveriš cenu sa uključenim poštarinom na nekolicinu mesta,pa da vidiš.A koliko sam ja imao iskustva sa cichlid cityiem sve dobro.No jedina mana,smem li tkao reči,je da treba uplatu vršiti u britanskim funtima,pa opet treba voditi brigu o tome,šta je tebi lakše uplatiti i povolnije,naravno,da li su to Euri,britanski funti ili američki dolari.Pored toga treba voditi i brigu,koliko se naplačuje banki za tu ulsugu.
No kod nas je bila prija,kad smo imali tolare 7EURA,sad banka naplačuje samo 1 euro,što mi je baš zgodno,da sprovede uplatu iz moje banke u tudju.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #14 on: 11 January, 2007, 21:22:29 »

Toblerone,tako ti izgleda ta knjiga.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #15 on: 12 January, 2007, 01:55:42 »
Sve je to sranje, ja sam nasao najbolji nacin za nabavku ciklidnih knjiga, lepo napisem pm Bojku i on mi je licno isporuci u Zemun :) :) :)

Hvala jos jednom Bojko!!!

Ja imam problem sa kupovinom knjiga jer uvek imam osecaj da su ili preterano skupe ili da sam prevaren jadnim sadrzajem i nemogu da se ispruzim :( Kupio sam na sajmu ove godine tri knjiga za cca 100 eura, tri encikklopedie o psima macka i ribama. Nije mi bilo tesko da dam novac jer sam prvo video koliko su obimne, kvalitetne i sadzajne doticne knjige...
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #16 on: 12 January, 2007, 05:53:21 »
Piromane nemoj se mi zahvaljivati,ipak ja sam tvoj veliki dužnik.
I to što napišeš jeste velika istina,jer se mogu kupiti knjige,dati za njih novac i kad je dobijaš razoćaran si.
I Zile napiši koliko traže za knjigu,jer imam ja jednog "svog" prodavača.Svog sam napisao zato,jer sam uzeo puno knjiga od njega i nekako mi je cenovno najprihvatljivi.
Samo primjerice.kad se ćoporativno naručilo knjigu Enjoying cichlids,ta je došla cakum pakum cca 45 EURA.

Offline zile

• Značajni član
« Reply #17 on: 12 January, 2007, 13:17:12 »
Bojko wrote: ... I Zile napiši koliko traže za knjigu,jer imam ja jednog "svog" prodavača.Svog sam napisao zato,jer sam uzeo puno knjiga od njega i nekako mi je cenovno najprihvatljivi. Samo primjerice.kad se ćoporativno naručilo knjigu Enjoying cichlids,ta je došla cakum pakum cca 45 EURA.

Evo upravo sam uplatio(mozda ima i jeftinije od ovoga sto cu navesti ali sad je gotovo i posle j.... nema kajanja).Cena knjige je £32.95 , troskovi slanja su £9.29 sto mu ukupno dodje sa slanjem £42.25(ili u evricima koje svi volimo €63 okruglo).

P.S provizija banke je tacno €5, znaci skoro kao kod vas u Dezeli :).Procedura u banci je bila skoro epska,znaci cekao sam jedno pola sata i potpisao se na razne naloge i papirice sigurno 10x(ako ne i vise).Prvo provera dal' neki podatak nije pogresan,pa konverzija u britanske funte...opsta ludnica i jeba.ina da izvinete,ali mislim da ce vredeti

poz
Mozilla Firethefox

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #18 on: 12 January, 2007, 14:59:12 »
A carina,PDV,jel si to računao?

Offline zile

• Značajni član
« Reply #19 on: 12 January, 2007, 15:09:55 »
Carina nista :),jer po nasem zakonu do 100 eura vrednosti robe nema carine.PDV bi trebalo isto da se ne placa,jer nismo clanica EU(ali je pitanje kolko njih zabole to?!Nemci postuju tu stavku).Pored ovih 63 evra, ocekujem jos troskove u vidu donosenja na kucnu adresu reda par stotina dinara.

Videcemo kolko sam u pravu.

Bojko kolko je cena knjige skupa u odnosu na tvoje izvore??
Mozilla Firethefox

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 04:09:13

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]