Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?  (Read 16229 times)

Offline Toblerone

• Član
Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?
« on: 09 January, 2007, 17:50:19 »

Hteo bi da narucim dve knjige o c.iklidima , pa me zanima koji je po vama najbolji(Bezbedniji ,jeftiniji) nacin ? Namerno sam u naslovu opostrofirao "u Srbiji" jer kako sam nacuo kod nas se jos uvek desava da posiljke jednostavno nestaju ... a za to "nestajanje" nemas kome da se zalish ... odnosno i ako se zalish Posti oni ti jednostavno odgovore "Pa desava se to ... niste imali srece... izgleda da se svidela nekom nasem nestasnom sluzbeniku" !

Ako zelis da ides na sigurniju opciju ,ostaje ti narucivanje preko e-ducana ili IPS-a ali onda te ta knjiga kosta mnogo mnogo(preko 150 %) vishe ... i relano stvarno ispadne preskupa (ma koliko bio nalozen na nju)

Ali da ne tupim vishe ... Dali je neko narucivao knjige preko Amazona recimo (ili nekog drugog) i kakva su mu iskustva (koliko ga je izaslo preko cene knjige sa sajta , koliko je cekao i tako to ...) ??

Pozdrav !

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Vasa iskustva sa narucivanjem stranih knjiga u Srbiji ?
« Reply #1 on: 09 January, 2007, 18:37:04 »
Narucivao je ZDule preko amazona knjigu o diskusima (namerno kazem narucivao) svadjao se tri puta, dva puta su mu postari ukrali, ali treca sreca i dobio je, ja sam bio uveren da ce da dobije patku umesto knjige ali je ocigledno imao srece :)
Pozz
Piroman

Offline Markoni

• Član u razvoju
  • **
« Reply #2 on: 09 January, 2007, 23:03:03 »
Meni jednom do dva puta mesecno stizu neke stvari sa neta, do sada nikad problem... Jednom kasnilo 20 dana ljudi poslali opet i posle 10 stigle obe stvari :) Ja im vratio onu jednu.

Offline Toblerone

• Član
« Reply #3 on: 10 January, 2007, 20:04:35 »
Evo , presekao sam pa sam cuknuo karticu na Amazonu ... za probu sam narucio neku jeftiniju knjigu od nekih 20$+ 8 $ transport pa sta bude ...  
A ovo u vezi peripetija ZDuleta mi malo nije jasno , kako sam ukapirao on je narucio 3(TRI) puta istu knjigu ,jer "Amazon" ne zanima to sto nashi postari kradu i sto zivimo pravno retardiranoj drzavi i svaki put kad zelish novu posiljku oni ti skinu sa racuna koliko te sve ukupno kosta ...
U svakom slucaju zahvaljujem na pomoci !

Offline Punker

• Član
  • Banovan korisnik
« Reply #4 on: 10 January, 2007, 21:01:17 »
Ja sam pre oko pola godine narucio ZooZajac katalog iz nemacke , bas u te eksperimentalne svrhe , da bi video da li ce uopste stici i za koliko vremena . Mogu se pofaliti da je katalog stigao za 3 dana , i to potpuno dzabe iako ima nekih pola kile . Jedina zamerka je  sto  je koveta bila pomalo ostecena , ali samom katalogu nije nista falilo ...

Pozdrav..

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #5 on: 11 January, 2007, 02:32:23 »
Druze Toblerone,

ZDule je jednom narucio i platio knjigu, onda su je pedercine iz nase poste ukrali, onda se on zalio da mu knjiga nije stigla i poslali su mu drugu knjigu koju su naravno opet pedercine iz poste ukrale te se on opet zalio i poslali su mu i trecu knjigu koja je ociglednonekom greskom stigla do njega. Znaci samo je jednom platio, a samrao se 2 meseca i to NE krivicom amazon.com-a vec nase poste!!!
Pozz
Piroman

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #6 on: 11 January, 2007, 06:35:37 »
Pa ja možda i nisam kompetantan,poštosam iz Dežele.No baš sam 6 januara ove godine narućio knjigu preko Amazona i eto ti je nakon tri dana u pretincu .
No naručio sam i 12-tak knjiga za HR i 10 jih je stiglo kako valja,dok su 2 stigle tek drugi put.
Pa jedno rešenje bi bilo,da staviš da ti knjige šalju na poštni pretinac,ako taka opcija uopšte postoji,mislim,da je sigurnije nego poštar.

Offline Toblerone

• Član
« Reply #7 on: 11 January, 2007, 10:30:12 »
Druze Piromane
Sad kapiram , i skidam kapu Amazonu sto se sazaljeva na korisnike nase poste pa ti salje nanovo knjige sve dok se ne izmire svi postari "akvaristi" (nadam se da doticni ipak vishe preferiraju Diskuse a ne Afrikance)... E da ! Koristila bi mi informacija od ZDuleta koliki je optimalni rok dospeca odnosno posle kog vremena se zalio ? I ako moze neki savet oko procedure za zaljenje ... posto kapiram da je sasvim normalno da krenem vec da je sastavljam ...
Tovarish Bojko
Preskacem deo u kome ti zavidim na funcionisanje ustanova u dezeli i odmah te pitam ... Kako ti je stiglo premo Americkog Amazona za 3 dana (i to brodom) ? Dali si trazio pri narucivanju onu expres opciju i ako jesi koliko  to kosta vishe otprilike ? (ako si narucivao preko Amazona.de ,povlacim pitanje)  A sto se tice najbolje opcije ovo sa slanjem na postu je isti djavo kod nas ,nije problem da te postar nadje (osim ako zivis u ul.Abebe Bikile na Altini:)) vec sto ti jednostavo mazne neko u celoj toj postanskoj masineriji ...(Postar brka je najmanje sumnjiv ) Znaci kad se sve sabere i oduzme ,najbolji(najsigurniji) nacin je da se knjiga salje TEBI a ti posle da je prosledjujes autobusima na redovnim linijama !!! Zao mi je ... nisi trebao da se hvalis ! (shala mala)
Gospodine Punkeru
Ma i ja sam dobio Zajac ... katalozi ih odavno ne interesuju a i mnogo su habasti da se nose kuci sa posla ... Kad smo vec kod Zajaca ,kad mi je stigao (zahvaljujuci infomacijama sa ovog sajta) poludeo sam jer sam video da se ta spejs-satl radnja nalazi na nekih 5 minuta od Gelzekirhena u kome sam se smarao ceo dan 16.06.2006 ... imao sam zivotnu sansu da je overim :(

Hvala josh jednom svima na savetima !

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #8 on: 11 January, 2007, 14:36:19 »
Naručio preko Amazon co.uk i to Air mailom,pa eto knjiga je bila 13 euri i avionsko 11 euri i pdv2 eura

Offline Toblerone

• Član
« Reply #9 on: 11 January, 2007, 14:58:34 »

Bojko

Ajd da iskoristim ovaj topic i tvoje prisustvo na njemu ,pa de priupitam dali je trac ili istina da knjiga Aqualex Catalog: Cichlids from Lake Malawi, Second Revised & Expanded Edition pisana uporedo (u istoj knjizi) na nemackom i na engleskom ...?

Pozdrav !

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 January, 2018, 23:53:38

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]