Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Klasican & FBF filter u jednom?  (Read 13207 times)

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
Re: Klasican & FBF filter u jednom?
« Reply #20 on: 06 December, 2007, 20:47:33 »
Zaboravih da napisem, da je "filter masa" ovog FBF-a, sitan kvarcni pesak, vecinske granulacije 170-220mikrona. Filter masa potpuno ista kao i podloga u akvarijumu, zanimljivo zvuci.  :)

Offline Wonder_Bra

• Član
  • Cichlid power!
« Reply #21 on: 06 December, 2007, 22:05:39 »
Nije bilo nikakvih diy fbf akcija... I dalje mislim da je filtracija u fluidizovanom sloju nenadjebiva, ali... Integracija fbf filtera u klasican spoljni filter koji bi u mom slucaju imao oko 90 litara je, sa sve filter masom kosta, brat bratu kao tri top filtera, mozda i cetiri... takodje sa sve filter masom...
Prvi i jedini top filter koji sam video je Admiralov, i odusevljen sam cistocom vode iako je akvarijum extra prenaseljen. Sigurno cu nekad probati da napravim neku varijantu FBF-a, necu se smiriti dok to ne uradim, ali kao glavni filter za moj 450l Malawi pravim top filter dimenzije 135x20x20cm.
Cichlid power!

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #22 on: 06 December, 2007, 23:24:01 »
Evo kako to izgleda:

1.slika...   crevo na mini unutrasnjem filteru...

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #23 on: 06 December, 2007, 23:26:09 »
2.slika... Pogled odozgo, crevo prolazi do dna filtera. Vidi se da se nesto cestica podiglo na prelivnik i nesto preslo u akvarijum, znaci stavio sam malo vise nego sto je trebalo. To ovde i ne smeta jer je podloga ista kao i taj pesak u filteru

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #24 on: 06 December, 2007, 23:28:59 »
3.slika...  Cestice kvarcnog peska u fluidizovanom sloju krecu se, cirkulisuci po filteru, gore delo levo desno, uglavnom ovo sto nije bilo visak je tu i ne mrda vise odatle

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #25 on: 06 December, 2007, 23:32:06 »
4... I na kraju akvarijum koji sam juce poceo da slazem, oprema je sakrivena iza korena Sunkenroota (grejac (vidi se kapica :D) i dva mala unutrasnja filtera), a u levom gornjem uglu vidi se i malo tog prelivnika, slicno kao kod hang-on filtera

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #26 on: 07 December, 2007, 00:10:16 »
Nadjoh Radmanovcevu temu kod Cire, zanimljivo je kao dopuna ovome, tj. ovo moje je dopuna toj temi

http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=7343&PN=1&TPN=1

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #27 on: 07 December, 2007, 00:37:43 »
Druze Coa,

cilj ciklidi.org je da ima potpune resurse na svom serveru, te bi bilo cool kada bi zaokruzio pricu. Nemam ja nista protiv linka, nego mislim da bi barem u rpar reci mogao da objasnis u cemu divergirate ili konvergirate, da bi useri na ciklidi.org u buducnosti to mogli da shvate pri citanju thread-a, kada link bude mrtav...

Pozz
Piroman

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #28 on: 07 December, 2007, 01:14:55 »
Ok, link koji će u potpuno-resursnoj buducnosti biti mrtav, vodi ka potpuno-resursnoj temi, u kojoj je potpuno-resursno opisan potpuno-resursni način izrade ovog potpuno-resursnog filtera koji ce kod mene potpuno-resursno da obavlja posao u potpuno-resursnih 30 litara potpuno-resursne vode.

U cilju što boljeg potpuno-resursnog zaokruživanja ove potpuno-resursne teme, ostaje mi da potpuno-resursno razlepim ovaj potpuno-resursni filter na potpuno resursne delove, opisane u onoj linkovanoj potpuno-resursnoj temi, i da uz potpuno-resursno fotografisanje slikam ponovno potpuno-resursno sklapanje u mojoj potpuno-resursnoj režiji, i popunim nepotpune resurse na serveru, potpuno-resursne 2008.godine.  :) :) :)

Offline Radmanovac

• Značajni član
« Reply #29 on: 07 December, 2007, 01:20:33 »
 Jebo si mu mamu sa objašnjenjem.
Ili da ja to lepo sve iskopiram sa dotičnog sajta jer sam ja sve to poodavno i kuckao, pa neće biti frke oko autorskih prava. (Autorska prava, šta li to znači u Srbiji  :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 October, 2018, 10:12:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154911
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 100
  • Online Ever: 450