Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Dodatna filtracija  (Read 9438 times)

Offline zile

• Značajni član
Dodatna filtracija
« on: 16 December, 2006, 01:24:39 »
Interesuje me koliko vas koristi dodatnu filtraciju u akvarijumu?

Naime ja u mom akvarijumu od 300l imam Eheim kanister filter,ali ipak sa dodavanjem novih riba postavlja se pitanje dal' je filter efikasan kao u pocetku kad ste imali svega 10-tak riba u odnosu na recimo sadasnju populaciju od 40-tak ciklida...

Razmisljao sam o nekom unutrasnjem filteru il' sta ti ja znam koji bi dodatno preciscavao vodu i eliminisao nitrate i ostale supstance...Ipak sa povecanjem #Ja volim ceo svet, a najvise ciklide# povecava se i kolicina unesene hrane,a u akvarijumu bez biljaka koje bi eventualno "konzumirale" preostale nitrate, sto dovodi do veceg povecanja nitrata cak i sa redovnim nedeljnim zamenama vode.
Mozilla Firethefox

Offline MILPER

• Veoma napredan član
Re: Dodatna filtracija
« Reply #1 on: 16 December, 2006, 02:22:47 »
Unutrasnji motorni filter (ako mislimo na isto) ce ti pojacati mehanicku filtraciju,i ja ti ga preporucujem...osim toga on dodatno "gura" vodu akvarijumu i samim tim kanister lakse i brze kupi otpad....

Moj akvarijum od 540L filtriraju kanister protoka 1600L/s i unutrasnji filter 1400L/s, za sada sam zadovoljan kako obavljaju posao....

Offline Fifty

• Napredni član
« Reply #2 on: 16 December, 2006, 14:18:01 »
takvu kombincaiju imam i ja i prezadovoljan sam.Cak se nosim mislju da ubacim jos jedan motorni filter, ali se neckam zato sto mi jako ruzi ambijent
Tanganjika bato ...

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #3 on: 16 December, 2006, 16:45:25 »
Takodje imam unutrasnji motorni filter,pored kanistera.Osim dodatne filtracije ima ulogu u aeraciji vode.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #4 on: 16 December, 2006, 20:26:18 »

MILPER wrote: Unutrasnji motorni filter (ako mislimo na isto) ce ti pojacati mehanicku filtraciju,i ja ti ga preporucujem...osim toga on dodatno "gura" vodu akvarijumu i samim tim kanister lakse i brze kupi otpad.... Moj akvarijum od 540L filtriraju kanister protoka 1600L/s i unutrasnji filter 1400L/s, za sada sam zadovoljan kako obavljaju posao....

Milperu, malo ti je jedan kanister na tu litrazu, porasle ti ribe!  Protok nije bitan koliko kolicina filter mase! (Ja sam imao 2 na istu litrazu)

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 16 December, 2006, 21:34:40 »
Alzo, moj kanister ima zapreminu po mojoj proceni oko 12-13L(na netu sam procitao da ima 15L),cetiri komore(keramiku,biokugle,sundjer,vata).....

Puno sam eksperimentisao sa usmeravanjem mlaza vode iz oba filtera, i konacno nasao "idealno" resenje....tako da jako malo otpada ostaje u akvarijumu...

Za sada sam filtracijom zadovoljan, jedina mana je sto se kanister jako brzo zaprlja i moram da ga cistim na svake 3 nedelje....

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #6 on: 16 December, 2006, 23:58:57 »
i da lepo napravis TOP Filter i zaboravis na tuzni eksperiment zvani kanister...
Pozz
Piroman

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 17 December, 2006, 01:25:43 »
Mozda za par meseci....

Zbog Top filtera moram da menjam poklopac :(

Offline zile

• Značajni član
« Reply #8 on: 17 December, 2006, 10:36:27 »
Bila bi zajebancija staviti 2 kanistera na jedan akvarijum,al bi sigurno sljakalo.Ja sam se malo primio na ideju za neki unutrasnji filter koji bi naravno dodatno preciscavao vodu ali i sluzio kao usisivac za sranje koje ribe prave.Jedino bi trebalo razmisliti kako ga postaviti da iskoristi i "struju" koju pravi kanister kako bi sva ta sranja isla ka ulazu unutrasnjeg filtera.Ako nista bar bi ta mehanicka filtracija znacila mnogo, da nemora covek da se zeza oko usisavanja podloge!
Sad se postavlja pitanje kolika bi trebala da bude snaga,tj. l/h tog filtera s'jedne strane dovoljna da povuce otpad ,a s'druge da dodatno ne urnise ribe i ostatak biotopa u akvarijumu:).Naravno estetska strana tog projekta bi bila kako se ko snadje ali recimo da stoji iza neke biljke il' tako nesto.

poz
Mozilla Firethefox

Offline vespaholik

• Napredni član
  • Makedonija-Skopje
Mala pomoc
« Reply #9 on: 26 August, 2007, 21:21:21 »
Znaci moj akvarijum je star 6 meseci bioloski filter mu je formiran sto pokazuju testovi nitrita i nitrata. Filter je atmanov3338 1200l/h, realno sa filter materijalom oko 500l/h, voda je kristalno cista dok su ribe mirne, kad imaju neki faith voda se zamucuje i to tako traje celi dan dok im ne iskljucim svetlo da se smire ,ujutru je opet kristal posto imam mnogo kamenje ne mogu idealno da issifonujem dno a vidi se da se voda zamucuje od izmeta,moje pitanje je dali je mala filtracija dali da stavim jos neki filter, vodu menjam na 7 dana 50%.Akvarijum je 210 lit ima jedno 25 riba sta da radim sad sam stavio i T5 2x39 i vidi se svaka troska u vodi kako da postignem kristalnu cistu vodu.
Pozdrav iz Skoplja.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 17:04:53

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]