Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Neolamprologus multifasciatus  (Read 36973 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #10 on: 10 July, 2004, 11:05:18 »
E Ciklid Gile,samo ti slušaj Piromana,da bih ja bio u tvojim  godinama,ja bih postupio tačno po upustvama Piromana,znači plaža i djevojke i naravno više vremena provodio na tim aktivnostima,a naravno i malo ga udjelio i ciklidima.
A pošto sam ja malo stariji,ja puno vremena potrošim na ciklidima,nešto na djecu i pomalo na ženu :roll:
Ali sve to ide u prilog ciklidnoj snagi

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #11 on: 11 July, 2004, 15:41:03 »
E Bojko lako je tebi, ti si zavrsio skolu, vojsku itd, pa sad imas vremena za ciklide. Ja svoje vreme sada preko raspusta najvise trosim na ciklide, zato sto kad je skola nemam vremena.
Ej ljudi ovo je tema o ciklidima, a ne o plazi i devojkama :evil:
Ima li neko ideju kako da spustim temperaturu u AQ? Zna da dostigne i 30. podeok.
Inace koliko rastu multifasciatusi, zar im nije ovo maksimum (2,5cm)?
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #12 on: 11 July, 2004, 19:05:49 »
Dužina multifasciatusa:mužjak 3.5 cm.,ženka 3 cm.
A plaza,djevojke i ciklidi,to ti dodje kao korisno sa prijatnim
 :D

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #13 on: 12 July, 2004, 09:24:46 »
Gile, na ovom sajtu imas oglase pa radi sta ti je volja!  Nema ogranicenja, otvoris temu "Berza" ili sta god i cepaj...

ALJZO CIKLIDIOT!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #14 on: 13 July, 2004, 10:19:47 »
Pa Bojko hvala na odgovoru :wink: . Dakle ovi moji multifasciatusi imaju sada: zenka 2,5 a muzjak 3 cm, i drugi malcice manji. A koliko ja vidim ovi moji su skoro maticni :roll: .
ALZO sve u svoje vreme. Prvo da se oni izmreste, pa cemo videti dalje.... 8) .

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #15 on: 14 July, 2004, 11:34:08 »
Ovako stoje stvari:
-Posto su zadnja dva dana bila hladnija, problema sa temperaturom nije bilo. :P
-Pokusao sam malo da priblizim zenkinu skoljku muzijakovoj, ali joj on onda ne bi dao da udje unutra, tako da sam je morao vratiti na staro mesto.
-Sto se tice odnosa izmedju muzjaka, vise nema tuce, jer je veci muzjak zauzeo veci deo teritorije, a manjeg oterao u jedan cosak.
-A boje su im svima sada jace i lepse. Muzijaci imaju braon boju u predelu glave i malo bledju pu celom telu. A preko svega tamne braon pruge, i po obodu peraja slabiji zuti odsjaj (kao kod julidochromisa, samo zuti).Zenkina boja je bledja cak i pri ovoj velicini, sto dokazuje da je stvarno zenka a ne neki nezreli muzjak.
-I ono najbitnije sto sam primetio posle jutarnjeg hranjenja: Muzjak i zenka su poceli da okrecu vrhove glava na dole, i pri tome dobijali jace boje.Tako su se okrenuli skoro vertikalno i polako tresli perajima.Sve to na udaljenosti jedno 5cm jedno od drugog. To rade i sada dok ovo pisem, i zaista nemam vise sta da kazem sem da se nadam najboljem :)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #16 on: 14 July, 2004, 15:05:39 »
Gile, ne prtljaj nista vec ih pusti i posmatraj...mozda mozes neku biljku da stavis kao vizuelnu barijeru izmedju dva muzijaka. To ne bi bilo lose a 'glavni' se tada nebi bavio ovim drugim muzijakom vec zenkom iz 'susedstva'.  Budi strpljiv, jos ce oni malo da se razvijaju.

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #17 on: 14 July, 2004, 16:53:00 »
Gile ! Pusti ih da sami nameste skoljke i najbitnije NE GURAJ RUKE U TAJ AKVARIJUM :!:
Pozdrav, Joca

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
(No subject)
« Reply #18 on: 14 July, 2004, 19:22:34 »
Ma znam Alzo, to sam samo jednom pokusao, i posto nije bilo uspeha, sve sam vratio na svoje mesto. Sto se tice biljaka, ima tu jedna nana srednje velicine. Vec drugog dana je plutala, a sad trenutno je zakopana. Uzrok ovoga su neumorni multifasciatusi, koji samo misle na kopanje. Jednom recju to su mali buldozeri sa repovima :idea: . I u kom mislis smislu "razvijaju". Rastu ili polno sazrevaju? A muzjak se vise i ne bavi drugim muzjakom, nego samo zenkom, jer je ovog drugog nadjacao.
Joco necu vise nista da radim, niti da diram, da ne bih nesto zeznuo. I ima jos jedna zanimljivost u vezi sa doticnima. Kada zauzimaju skoljke, zauzmu najmanje dve, i  to ih nameste tako da jedna zatvara ulaz druge. Ostaje samo mali otvor dovoljan da udje samo vlasnik.
I imam jednu nedoumicu. Na koliko da drzim temperaturu. Cini mi se da im 27 najvise odgovara ali to je problem kada upeknu vrucine. :cry:

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #19 on: 14 July, 2004, 21:50:17 »
Eto malo teorije.U akvariju imaju ti školjkaši neku teritoriju,koju ne napustaju ina toj teritoriji,odnosno u akvariju treba biti jedno pet do šest puževih kuča.Dosta puno,jer če par kasnije odabrati samo jednu ili dvije,koje jim služe za skrovište i za mjesto gdje polažu ikre.
A ja mislim,da bih 26 stupnjeva bila neka optimalna temperatura za Tanganyika ciklide.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 February, 2018, 01:09:34

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [30 January, 2018, 13:08:58]
  • Robot za alge by kovac88
    [29 January, 2018, 09:18:35]
  • Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]